• Krátkometrážní

Vetřelec (1979)

Útrobami značně zastaralé lodě se prochází nestvůra z jejíž úst plyne neidentifikovatelná kapalina a co krok to chramst po dalším členovy posádky a proč je to tak působivý film, plný atmosféry, vše totiž zachraňuje sexbomba Sigourney Weawer. A to dokonce ji stačí mnohem méně zbrojového arzenálu než by potřeboval takový Steven Saegal.

Matrix Reloaded (2003)

Změna je život, Matrix Reloaded přichází s úplně jiným zpracováním než byl první díl, méně příběhu, více efektů a akce. Pokud jste filmový fajnšmejkr, líbí se vám vytříbenější filmy s větším špetkem vkusu, než je toto monstrózně finančně výdělečné sci-fi, tak vám nedoporučuji ani první díl. Matrix 2 je určen pro široké spektrum diváků. Co jiného říct, na film, po kterém vám zůstanou koule v kině, ať už vám je 15, 30 nebo jste 70-ti letá důchodkyně.

Fargo (1996)

Ledově chladná a liduprázdná Minnesota, jako by do mne přenesla mrazivý pocit lidské samoty. Takže už u úvodních titulků jsem tušil, že nejde o ledajaké drama. Mix herců, trouba Macey, tichý stratég Stormare, kecálek Buscemi a policistka Frances McDormand. Par excelance. Po celkem svižném průběhu únosu dochází k určitému vystřízlivení, je to období určené k rozdělení kořisti, ale pak nastal zvrat. Náhle. Sem tam přestřelka. Sekera v hlavě. A nakonec noha v drtičce. Na Coeny nic nenormálního. Zdá se mi, že Coeni vždy věděli co a jak točit. Jejich morbidní černý humor není čas od času ke škodě.

Kill Bill 2 (2004)

Co je Kill Bill 2? Film, na který se v kinech tvořily fronty. Pokračování, které u většiny filmových fanoušků vyvolalo doslova ovace. Jsem asi jeden z mála, který prostě Tarantinovo počínání nepochopil. Pulp Fiction, to byla extratřída. Sprška gagů, klasika, oldschool! Kill Billovská série je série nadhodnocených akčňáků, která zrovna nepatří do mého oblíbeného repertoáru.

Titanic (1997)

Láska, která vznikla mezi 2 úplně rozličnými lidmi, chudým gamblerem a kráskou z dobré rodiny, se díky katastrofě Titanicu rozplynula, ale ne úplně. Vtělila se totiž do šperku, který nosila Rose až do konce svého života.