• Krátkometrážní

Žhavé výstřely 2 (1993)

Šíp alá kohoutoslepice, která kokrhala, měla hřebínek a snesla vejce.

Úsvit mrtvých (2004)

U tohohle filmu prožijete nerealistický strašidelný zážitek, po kterém odmítnete shlednutí jakéhokoliv hororru v příštím kalendářním měsíci.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Válečně pojatý akční a taky tak trochu historický film. Proč historický? Taky se ptam. No asi 1 % všeho byla pravda. Nádherná kamera, efekty. Ale vysvětlete mi jak se dostala do Xerxésova vojska armáda ozbrojená střelným prachem. No, možná ho už znali, ale ty jakoby samuraje jsem již neskousl. A proto nazývám krále Leonidase za největší hrůzu videoklipů na Youtube. Tolik remixů se jen tak nevidí.

Johnny Bravo (1997) (seriál)

Když jsem byl malej, což je nějakej ten pátek dozadu, tak jsem tento animovanej seriál o výstředním blonďákovi s nagelovanými vlasy a černými slunečními brýlemi zbožňoval. Šlo o kultovní postavu stanice CARTOON NETWORK. Na první pohled "jednoduchý" svalovec háže jeden gag za druhým. On je prostě takovej.

Cow and Chicken (1997) (seriál)

Cartoon Network, kanál mého dětství = řada kvalitních a zábavných kreslených grotesek, a tuhle jsem si zvláště oblíbil, Kráva a kuře.

Pravá blondýnka (2001)

Byla potřeba změnit komentář. Film jsem viděl totiž poměrně nedávno již potřetí. Změnit postoj vůči tomuto filmu mne přiměla až moje mamka. Ano příběh či kostra filmu je poměrně jednodušší, ale v tom se může skrývat pro některé diváky kouzlo. Film drží nad bodem sledovatelnosti velmi sympatický herecký výkon Reese, kterou jinak moc nemusím. Zhodnocení filmu je tedy poměrně složitější, než je složitý samotný film. Elle je sice na jednu stranu prostoduchá postava, ale na druhou stranu však v ní může vidět několik věrných divaček a diváků cílevědomou ženu, ideál ženy současnosti.

Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999)

Srovnávat Roba Schneidera a Jimmy Carreyho je nemorální, herecky jsou na úplně jiné metě. Zatímco Rob Schneider je pitomec a pitomečka ve filmu ze sebe nedělá. Jim Carrey v poslední době potvrzuje, že je to herec, kterému i vážná role není cizí. Ale vraťme se k Dobrýmu Striptérovi. Je to slabší komedie. Najdem zde klasickou komediální zápletku, zpestřenou o netradiční problémy. Naštěstí stopáž nedosahuje astronomický délek.

Rudovous (1965)

Japonské rozsáhlé drama z prostředí poloviny 19. století zobrazené v pravé okouzlující kráse. Mladý Noboru nastupuje do místa lékaře v městské klinice pro těžce nemocné vedené Červenobradáčem. Za každou cenu chce, aby byl ze svého místa vyloučen. Je nespokojen s vedením nemocnice. Postupem času, ale přiznává, že zde může být užitečný.

Jackass 2 (2006)

Pár kvalitních a vtipných scének se střídá s nechutnostmi, které nemají obdoby. BOŽE DEJ TĚM POMATENÝM BLÁZNUM TROCHU VÍC TOHO ROZUMU. 60%

Nepřítel státu (1998)

Až po zuby nabušený akčňák. Celkem nic originálního. Co se týče tajného odposlouchávání, Francis Ford Coppola o něm natočil film (Rozhovor) už v 1. polovině 70.let. Takže žádná novinka. A co mají společného tyhle 2 filmečky, společný herec, Gene Hackman. Jakoby nezestárl. Prvotřídní hudba. Speciální efekty. Napětí. A ten závěr. JENOM DOUFÁM, ŽE TEĎ MNE PRÁVĚ NIKDO NESLEDUJE!