• Krátkometrážní

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Je to pět let, co jsem viděl v kině poprvé adaptaci stejnomené knihy J. K. Rowlingové HP a kámen mudrců, tenkrát jsem byl jak do knihy tak i do filmu hrrr. S odstupem času jsem si uvědomil, že to není film ničím výjimečný, námět je sice originální, ale je to přece jen příběh pro děti. A mně je 18. Herecké výkoný dostačující. Dnes už jen 75%

11. září 2001: Čas krize (2003) (TV film)

Nemám rád George Bushe, a to, že ho hodně lidí ho označuje, za dobrého amerického prezidenta a světového velikána. To už bohužel není do smíchu, ale do pláče. Je to válečnej zločinec, spory se neřeší válečně, ale diplomaticky. A 11. září je důkazem, že armáda, a prezidentský úřad se nic nenamáhal zabránit, této katastrofě. Vědělï o ní, ale nezajímali je životy "nějakých hloupých 3000 lidí".

Donnie Darko (2001)

Herci předvádí vynikající výkony. Ani nevim proč jsem tenhle film bral tak příliš osobně, jako kdyby nebyl hlavní herec Jake Gyllenhaal, ale já samotný. Hudba jen podtrhuje celkový výsledek. Časová smyčka, která mě přinutila přemýšlet o tom, jestli to všichni veděli, co se tam stalo či ne? Asi taky trpim schizofrenií, tak ahoj a jdu si pro léky.

Dům voskových figurín (2005)

B horor, žádný smysluplný děj, trapné zabíjení. Hrozná Paris Hiltonová. Námět rozhodně ne až tak hrozný, jak vypadá výsledek. Film nepředvedl nic co by stálo za to ho znovu shlédnout, Pro zajímavost Elisha CUTHBERT, známe z populární mechaniky pro děti z ČT 1. Já věděl, že to zkusí jednou ve filmu.

Banánový Joe (1982)

Ať se snaží Bud Spencer, jak může bez Terence Hilla to prostě nejde. To je jako kdyby hrál Oliver Hardy bez Stanleyeho Laurela. Ale pořád je převozník banánů průměrnou rodinou komedií

Vybíjená (2004)

Vince Vaughn, v hlavní roli nevýrazný, Ben Stiller ho absolutně herecky zastínil. A teď naše hymna: Eins, zwei, drei Hasselhoff!!!

Bláznivý příběh Robina Hooda (1993)

Parodie na hollywoodský trhák Robin Hood. Velice zábavná podívaná. Slepec čtoucí pornočasopis. Parodie sama sebe.

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Král zbojníků Robin Hood je pověstným ochráncem chudých. Bohatým bral, chudým dával. Pěkná hollywoodská vábnička. Po prvním shlédnutí 4* po 2. už mne tento příběh omrzel.

Hooligans (2005)

Smůla, že kladiváři letos asi sestoupí, mají jeden z nejlepších Hooligans. Film, má příběh, víru. Elijah Wood, je jedním z nejtalentovanějších mladých herců současnosti. Realisticky provedeno. Jsem fanoušek všeho co má jakoukoliv spojitost s fotbalem. V celku, ale zůstávám při zemi. 85%

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Krásný opravdu, krásný romanťák. Joelovi se v jeden okamžik hroutí život. Miloval jen svou Klementine. A ta ho teď opustila. Jeden jediný rozhovor rozjíždí nekončící příběh. Celý život se mu rázem promítá, poté co požádá doktory o to, aby mu odstranily vzpomínku na ni. Moje top 10. Kirsten Dunst neni ani z špetky tak dobrá herečka, jako Kate Winslet.