• Krátkometrážní

Ninja Faktor (1997) (pořad)

Naprostou souhlasím s některými komentáři, chybou je prostě určitá nevyrovnanost seriálu, přece jen, každého z nás nezajímá, kdo kde jak v Japonsku pracuje, kvůli tomu si mohu pusti dokumentární film o životě v Japonsku, naopak mi chybí stejně jako některým ostatním více těch průměrných a nadprůměrných výkonů. Jsem rád, že mohu sledovat i ty neúspěšné, ba dokonce bez těch "placáků a padů" by to nebylo ono, ale tisíckrát nemusím vidět pana chobotničku, který spadne po prvním skoku (2 sekundy akce, půl minuty reklamy). Chyba je však ne ve filmu, ale v sestříhání pro evropský trh, takže hodnotím 90 procent.

Drtivá porážka (2009) (pořad)

Mně připadá tento soutěžní cyklus parádní, nevím jestli je to tím, že jsem fanoušel Richarda Hammonda, jeho gagů a specifického bláznovství. Jednotlivá kola jsou sice trochu nevyrovnaná, nejslabší mi připadá závěrečné kolo, naopak nejlepší jsou překážky či kola, kde soupeří všichni najednou. Hodnotím 85 %.

Faktor strachu (2001) (pořad)

Původní díly byly celkem snesitelné, jakmile však začalo být záměrem soutěže vytvořit co nejvíce zvracejících a nepřejícných a nezdravě soutěžících lidí, tak šla celá reality soutěž hluboko do podprůměru. Vzhledem k naprosto hrozným speciálům a bonus dílům (viz. dvojčata, rozešlé páry, rodič+potomek, fearfactor do domu, osobnosti, miss a podonbě) musím snížit ještě více hodnocení. Hodnotím 35 %.

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Soutěžní klasika, pobaví, sice mnoho nepoučí, ale na oddech proč ne. 80 %

Pevnost Boyard (1998) (pořad)

1. série za 4*, 2. série za 3* a poslední série je naprostý úlet, snad nejhorší obměna hereckého obsazení v historii dobrodružných soutěží. Úchylný a opilý námořník má snad být náhradou za profesora čáryfuka, což byl jen odvar otce Fura. Naprosto nesympatická a sebestředná blondýnka, která se někdy více soustředí, aby její obličej zabrala kamera, než by pomáhala soutěžícím. V porovnání s předchozí blondýnou kráskou, tak trochu parodie. Poslední věc co mne kope do očí, je postava pana Boyarda, zatímco herec v první a druhé sérii, ač časem již stereotypní svými hláškami, byl celkem snesitelný. Pan Boyard v třetí sérii je znova takový castingový vtípek. Občas se bojím, aby ten naprosto nevýrazný (charisma nikoli v postava) nedostal infarkt. Třetí sérii hodnotím (i vzhledem k určitému pozměnění - spíše některé průměrné a nadprůměrné disciplíny byly nahrazeny podprůměrnými a celkovému zjednodušení, zbulvarizování, atd.) odpadem. Celkově vzato 45 %.

Králova řeč (2010)

Stačí se podívat na seznam hodnocení, film má několik desítek fanoušků a zbývající většina přijala tento film velmi dobře.

Hledáme Ydol (2006)

Myšlenka dobrá, ale bohužel nemohu dát více než 2*, jelikož tomuto filmu chyběla atmosféra, plynulost, možná i lepší zápletka a to nemluvím o tom, že film už tak chudý na zábavnější pasáže plné vtipů často ztrácí svoje kouzlo předvídatelností a a špatným pojetím některých scén.

Pravda zabíjí (1999)

oddechová, nenáročná kriminálka. Rozhodně mi to nepřipadalo jako utrpení (viz. Malarkey).