• Krátkometrážní

Ptáci (1963)

A přežil jsem zhlédnutí tohoto filmu celkem dvakrát.

Góóól! (2005)

Jako fotbalový fanoušek a bývalý hráč "místního okresního přeboru B" jsem mu musel fandit.

Hokejový zázrak (2004)

Jen 6 hráčů z kádru USA později odehrálo více jak 200 zápasů v NHL. V době olympijského šampionátu hráči nebyli úplnými nováčky, naprostá většina z nich měla za sebou kromě zkušeností s univerzitním hokejem také dlouhodobější přípravu s univerzitním týmem, průměrně cca. 50 zápasů na každého hráče. Naprostý novic byl například Dave Christian s 15 starty v NHL bez reprezentačních zkušenostím.

Bulšit (2001) odpad!

Český název filmu odpovídá jeho kvalitě.

Deník princezny (2001) odpad!

"Film" Deník prinezny bych chtěl ač nerad porovnat s filmem Prázdniny v Římě. Zatímco Audrey Hepburn v téměř 60 let starém snímku se snaží ze světa večírků a nudného konvenčního šlechtického života utéci, Anna Hathaway prochází opačným životem z obyčejné holčiny se stává princeznou Genovie, velmi podobné městu Genova. Rozdílů mezi filmy je však více. Anna Hathaway sahá Audrey vzhledem po kolena a hereckým umem hluboko pod kotníky. Jestli jsem nazval příběh Pravé blodnýnky jednoduchým, tak příběh filmu Deník princezny jako by byl vystřižen z dívčího časopisu. Hlavní hrdinka mi připadá uměle jak v roli princezny, tak i v roly teenagerky. Možná je to tak úmyslně, ale celý film mi připadá poněkud ulítlý.

Slunce, seno, erotika (1991) odpad!

Tak (náhle usínám) dlouhý film. Rozklad a rozpadnutí tvorby českého "režiséra" Zdeňka Trošky v přímém přenosu na plátně kina či na obrazovkách našich televizí v pravidelných ročních intervalech. Tímto bych chtěl poděkovat televizi Nova. Příběh vykopaný z nejhlubšího uranového lomu, kam by nesáhl ani režisér sado-masochista. Za 20 let se budeme tomuto filmu smát jako polistopadovému vývrhelu, který musel vzniknout, aby měla tato série nějaký závěr. Bohužel nedůstojný. Tento film bude možné jednoho dne co do kvality srovnávat jen s výkvětem některých filmových kousků normalizace.

Spy Kids: Špioni v akci (2001)

Když jsem viděl film poprvé, bylo mi asi 12 let, tak jsem film přijal celkem chladným způsobem. Druhé zhlédnutí se událo v roce 2008. Jinak akční film tak 40 %, rodinný film 10 % - možná pocházím z divného kraje, ale většina mojich příbuzných a známých považuje film za chujovinu. Komedie 20 % - nevtipná a tak trochu i trapná.

Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů (2002) odpad!

jeden z pouhých devatenácti odpadů, které jsem udělil. Tento film se pohybuje na hranici koukatelnosti. Asi to bude také tím, že jsem tento díl viděl až v roce 2009, kdy jsem již věkově a zájmově nezapadal do cílového segmentu případných diváků tohoto filmu.