• Krátkometrážní

Věc (1982)

Film u kterého se bál můj děd, můj otec, tak a teď konečně i já. Přestože se jedná již o legendární film, tak ve svém žánru sci-fi horroru dodnes nemá konkurenci. Nedoporučuji pouštět ve výzkumných stanicích v Antarktidě. Je vidět, že i málo může být více. Viz kamera a hudba, dialogy.

Terminál (2004)

Celý příběh není celistvý. Závěr poskřípavá a nezachraňuje ho ani hláška: "Odkdy si v New Yorku? Ode včera." Největší slabinou je scénář a vývozním zlatem zase geniální "pitomček" Viktor. Nebýt kýčovitých scén, vyznání lásky u fontány, hledání fotografie jazzového umělce, jednalo by se o svěží romantickou komedii.

Billy Elliot (2000)

Hudební a taneční symfonie. Jemná filmová emocionalita. Netradiční příběh o chlapci, kteří ač veden svým otcem k trénování boxu, se rozhodne splnit svůj vlastní sen a stát se nejlepším baletem. V pozadí příběhu sledujem dění hornické stávky v severní Anglii, která nepříjemně ovlivňuje i hlavního hrdinu. Film bourá všechny zábrany a zdi etiky - Mchaelovo uvědomění vlastní homosexuality. Úžasný příběh. Jsem tak rád, že se takovéto filmy nadále točí. Příběh je zasazen do hornických stávek v letech 1984/85 v Spojeném království.

Svět (2000) odpad!

Pane Lábus jakéto experimentální hříčce s nudou jste se zaprodal. Na tento krátký film jsem krátký, nevím co chtěl autor světu říci.

Falling Cat (1894)

První kočičí průkopník předhollywoodským filmem.

Akta X (1993) (seriál)

Jako malé děcko jsme usínal s tímto seriálem, jednoho dne jsem se nenechal Mulderem a Scullyovou zahanbit a našel jsem na obloze UFO. A nebo to byl Mulder a Scullyová. Fakt nevím, kdo v těch americký bombardérech ve tvaru diskařského náčiní létá.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Westernová klasika, příběh legendární dvojice charakterově výrazně vykreslených kumpánů v čele s elegánem Butchem Cassidym alias Newmanem a klidným pistolníkem Sundancem Kidem alias Redfordem. Během dvojnásobného přepadení Royal expressu jsem těmto lumpům fandil, aby je ti chladnokrevní strážci zákona nezastřelili. Nezapomenutelné momentky - jízda na kole, netradiční, ale stylový závěr, který těm dvěma fešákům naštěstí nesebral na kráse, skok do vody ze skály. 3/4 filmu mi připadala ze všech částí nejslabší, dlouhé nezáživné dialogy, dříve časté gagy byly nahrazeny vybuchujícím dynamitem, film se ke konci naštěstí znova rozjel. Přesto nemohu dát úplně 100% hodnocení. Takže jen 85%

Komisař Rex (1994) (seriál)

První série byla celkem podařená. Charismatický hlavní herec a k tomu čmuchal - německý ovčák. Škoda, že na té jedné sérii neskončilo.

Papiroflexia (2007)

"Chraňte lesy a zvířata", Greenpeace.