Dlouhý polibek na dobrou noc (1996) odpad!

Jako komedie by se to možná uživilo, ale jako drama je to zoufalé káčko. Za obsažené akční scénky dávám automaticky odpad.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Nápad je zajímavý, provedení kontroverzní a originalitu si cením. Otázkou je (jak poznamenal Matty), jak dlouho to bude zajímavé, když výsledky vaření neochutnáme, čímž se pro diváky jádrem pořadu stává konflikt šéfa s restaurací. :)

Oni žijí! (1988)

Námět mi přišel velice zajímavej... 2,5*.

Zuzanka Hraškovie (1991) (TV film)

Viděl sem toho jen kousek, takže nechci hodnotit, ale styl vyprávění a hlavně prostředí (příroda prostá civilizace) se mi líbily.

Bob a Carol a Ted a Alice (1969)

Přišlo mi to spíš smutný nebo drsný, ale každopádně jde o zajímavej a originálně zpracovanej námět.

Trainspotting (1996)

Možná se film stal kultem, ale jen pro specifickou skupinu lidí, a tou sou mladí. Smyslem filmu má být snad varování před drogami a jejich zkoumání, výsledný dojem je lehká, povětšinou zábavná podívaná, kdy vlastně ty drogy vlastně ani tak špatný nejsou a vo h***o de. Některé slogany se přímo tváří jako hluboká moudra, ale jejich prázdnota a snaha zapůsobit na (mladé) diváky cool je okatá. Takže o drogách to nebude, myšlenka v podstatě žádná, spíš šlo o to na chvilu zabavit mládež. Zajímavé komentáře: k212, panlorenc.

Trhák pana Bowfingera (1999)

Lehká komedie bez vyšších cílů podle scénáře "Jak se jeden pílí ke štěstí dobral", která si utahuje z béček. Některým frkům sem se hodně smál (Padělané kabelky byly úžasné!)... 2,5 hvězdy.

Happy Tree Friends 1 - První krev (2002) (video kompilace)

Nelíbí se mi, s jakou lehkostí a samozřejmostí se tu prezentuje umírání na mnoho způsobů a nic na tom nemění, že postavy jsou animované. Když uvážím, že brutálně chcípnout nepovažuju za vtip, pak je tam toho humoru hodně málo (za něj ta opuštěná jedna). Trefný komentář: moonlight.

Kdo z koho (1999)

Slušná, lehká komedie, rozhodně ne k popukání. Stylem vyprávění a prostředím připomíná Rushmore. Obecně rozebírá americké myšlení a hodnoty.

Tik Tak (1997)

Typický povídkový film s klišé prolínajících se dějů, který si svoje slušné 3* zaslouží, více hvězd ale (subjektivně) vzhledem k průměrnosti nemá smysl. Vyzdvihnul bych velmi věrohodné výkony všech herců! Postřehy: Jednoočko byl fakt máčo, duševně náročné bylo už jen ho muset pozorovat. Scéna s rozcvičováním skinů byla úsměvná, než tomu jednomu ruplo v kouli. "Vyhráváte 10 m3 topné nafty!" byla jediná vtipná věta v tomto temném filmu.