Dožeň, co se dá! (1999)

Viděl jsem jen asi polovinu, byla to milá, nevtíravá, vtipná zábava.

Živě z Bagdádu (2002) (TV film)

Film, který řekne mnohé, co tvůrci ani nechtěli. Film se tváří jako úžasný rádobydokument o tvrdé práci amerických novinářů, kteří všechno vědí, všechno znají a všude byli dvakrát, výsledkem je uhnaný film, kde pořád někdo někam běží, spěchá, křičí (Keaton je zářný příklad, jeho herectví je zde slabé), čímž zprávy vypadají jako z Novy, přičemž se američani chovají nafoukaně či jako doma. Technických seker prezentovaných jako senzace je tam taky pár - vysílací stanice, čtyřdrát, kamera v okně po výbuchu stále stojí... Sám film trpí americkou sebestředností - všude byli pouze američtí novináři, nepamatuju, že by se objevila zmínka o jiných zemích, které také měly své zpravodaje, včetně ČR. Pár dojemných chvil pro splnění klasifikace "americký film" bylo taky povinně zařazeno. Mezi "řádky" filmu lze rozeznat, co je to propaganda médií a kdo jsou ti opravdoví diktátoři. Postava Sucheta měla pravdu: "Vám nejde o Iráčany." A taky že nešlo (ani ve filmu, ani ve skutečnosti). V podstatě to byla jedna z dalších amerických nacamrávaček. Z filmu jsem si odnesl jedno ponaučení: Nevěř Iráčanům, nevěř Američanům a nevěř novinářům.

Kokosy na sněhu (1993)

Lehká a docela zábavná komedie, sice typicky americky naivní a místy rádoby hlubokomyslná či umělá, ale některé frky byly opravdu originální a občas jsem se zasmál. 2,5 *

Orbis Pictus (1997)

Originalitu si cením. S tou mámou z krabice s holandským kakaem to autor přestřelil (obdoba lítání za každou cenu na konci Záhrady). I tak slušný film.

Proč bychom se netopili (2009) (seriál)

Na vodě jsem byl jen jednou, ale takové hovadismy, co je tam napadají, by mě nenapadly ani ve snu. Známý to shrnul: Takhle to dopadá, když si jedou Pražáci hrát na vodáky. (bez urážky)

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

Čím víc se na to dívám, tím větší pocit jakési falše cítím - není pochyb, že večerníček zasáhla komunistická propaganda. Ale - abych někomu nestranil - nakopat do prdelí by zasloužili všichni - od (bohorovného) Krakonoše přes (typicky socialistického výrostka) Kubu až po (primitivně kapitalistického) Trautenberka.

X Factor (2008) (pořad)

Mezitímco Superstar byla generátor rychlokvašených, sračkopopových, unifikovaných pseudohvězdiček, kdy originalita byla obvykle po zásluze potrestána (Langerová je opravdu výjimka), u X-Faktoru oceňuju, že měl větší záběr věku, uskupení i žánrů. Akorát ta snaha režiséra/producenta o komercizaci za každou cenu se mi hnusila (obzvláště pan Janda se v tom překonával). Takže za komerčnost hvězdy dolů.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Nebudu lhát: Viděl jsem toho 5 minut... Vykonstruované, rádoby vtipné situace s předvídatelnými pointami a americkým humorem ve stylu horších dílů Přátel mě vytáčejí. Mimochodem na sobě pozoruji, že odpor je vyšší, jestliže předtím sleduju nějaký anglický seriál/film/humor.

Roming (2007)

Co se týče charakterizace cigánů, je to asi to nejlepší, co jsem zatím viděl (a že se s nima film nemazlí), i tak se film nevyhnul idealizaci (Že je Bolek sprostej? A živýho cigána ste mluvit slyšeli?), pochopitelně u hlavních postav. Přesto je to pro mě nadprůměrný a zajímavý film.

Bestie (2003) odpad!

Že půjde o prachobyčejný káčko (komerci), muselo bejt jasný každýmu už před zkouknutím tohodle klenotu, ale tak debilní zábavu jsem nečekal - souboj lučištníka se segálem spolehlivě vygumoval zbylý hvězdy (film sám sebe nepovažuje za parodii). No jo, co naděláš, segále, když si na důchod nechceš snížit životní úrověň, musíš točit, i kdybys byl sebetlustší...