Mrtvá zóna (1983)

Jednoduchý, předvídatelný námět tak na menší dobrodružný film pro školáky.

El Dorado (1966)

Naivní, lehký filmík, ale frkama to bylo prošpikovaný, to oceňuju, zasmál sem se dobře. Takovej ten zábavovej western bez větších nároků. "Seš si jistej, že to nebyl balzamovač?"

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Jeden z mnoha důkazů kulturně a částečně i společensky zdegenerované emeriky.

Distrikt! (2004)

Ani si nechci představovat, jak by to vypadalo živě... Zápletka je vtipná a originální.

Dobrodružství Sherlocka Holmese a doktora Watsona: Pes baskervillský (1981) (TV film)

Na obalu jsem se dočetl něco o nejlepším natočeném Holmesovi... Mno. Nejslabší, křečovitý výkon podal Livanov jako Holmes, za povšimnutí myslím stál Watson. Ostatní dobrý. Nešlo si nevšimnout ulice "Londýna" s klasicistními domy a vybouranými výklady, kamenné budovy s vlnitým plechem na střeše, exteriéry jak z kamenolomu, Angličani vypadali jak Rusáci :D atd. Takže na atmosféru Anglie zapomeňte. Snad jen ty interiéry ve venkovském sídle na Blatech se mi líbily. ...A chlastali jak Rusi! Dojem: Jak ruskej jazz. Jestli ty 2 hvězdy nebudou moc.

Hledá se Nemo (2003)

Kýčovitý příběh poslepovaný z mnoha často nesouvisejících scén, u kterých jsem měl často pocit, že už jsem je někde viděl. Oskar je zcela odpovídající ocenění.

Na západní frontě klid (1979) (TV film)

Vydařený film o tom, jak skvělé je v mladých letech bůhvíproč jít na frontu a tam bůhvíproco chcípnout. Postava Katze byla skvěle zvládnutá.

Malá Miss Sunshine (2006)

Úžasná komedie, která si nehraje na nic, čím není. Čistý, tragikomický, upřímný příběh obyčejné, průměrné americké rodiny, bez obvyklé nacamranosti, patetického američanství a hloupého happyendu. Vida, tak ono to jde! Do 5* chybí málo.