Tmavomodrý svět (2001)

Tohle bylo velké zklamání (stejně jako u Titaniku)... Moc sem se těšil, že čeští letci budou mít něco jako dokument o svém působení v Anglii, místo toho "dostali" Titanik - shodně obrovské peníze na techniku a výsledkem romantický, schematický spektákl (ve špatném slova smyslu), který dělá dojem, že vznikl pouze jako objednávka na oskara. Přitom potenciál námětu je obrovský. Co se týče hereckých výkonů, Vetchý je dobrý herec, ale zde působí opravdu kýčovitě, naproti tomu K. Hádek ho strčil do kapsy. Ale v tomto filmu je onou skrytou hvězdou Oldřich Kaiser, který nechal svoji komediální škatulku za sebou a vyloženě nadchnul.

Všichni dobří rodáci (1968)

Film, ve kterém pan Jasný projevil ohromný cit a vnímavost pro atmosféru vesnice a její prostředí. Počáteční poválečná skoro idyla se s nástupem komančů začne rychle bořit a vesnice a její obyvatelé již nikdy nebudou jako dřív... Smutný film. Přestože Brzobohatého nemám rád pro jeho patetický projev, tady byl jeho František opravdový, pro mě jeho životní role. Obecně herci působili, jako by to ani nebyl film, a tak to má být. Úžasný film.

Piano (1993)

Prostředí je magické a bez té hudby by to nebylo ono.

Boeing 747 v ohrožení (1996)

Klasická americká sračkoráma plná technických nesmyslů... Hvězda za to, jak se producent(?) na začátku zbavil Segála. :D :D

Mrtvý muž (1995)

Úžasný film! Expresionismus zdůrazněný černobílým provedením, šílené postavy (a zcela padnoucí Depp), syrové přestřelky, pomalé plynutí děje k fascinujícímu konci, to vše s geniálním kytarovým motivem, který vždy zazní ve správnou chvíli... Mínusem byli ti indoši, jak na konci lezli do tý dřevěný boudy, to mi přišlo dost kýčovitý, ale mimoto má film takovou sílu, že je to pro mě jasných 5.

Magická hlubina (1988)

Film Bessona, který skutečně ještě nebyl zasažen komercí, jehož hodnotu spatřuju mimo jiné v osvětě do té doby veřejnosti neznámého sportu nádechového potápění (i když zrovna populárně formou té nejhorší disciplíny). Vytknul bych v některých místech až přílišnou populárnost a spojování až komediálního humoru s naprosto vážnými scénami. Hold Jacquesovi Mayolovi a Enzu Maiorcovi.

Leon (1994)

Je znát, že se Besson nechal prodat a od Nikity se dost vzdálil, a to směrem ke káčku (komerci). Je tu plno samoúčelného násilí pro pobavení či šokování diváka, vykonstruované chování a vztahy (obzvláště tomu ústřednímu nevěřím), mraky technických nesmyslů (vrcholem je střílení ze střechy, kdy autor dělá z diváka superblbce), popularizace a omlouvání násilí...

Lepší už to nebude (1997)

Po dalším shlédnutí snižuju na 2. Film asi opravdu těží jen z výkonu Nicholsona, jinak je to příliš neskutečná konstrukce pošuka, sociálně slabé, homosexuála a negra, která má zabavit a zárověň citově vydírat a která by ve skutečnosti nemohla ani existovat ani fungovat.

Ajťáci (2006) (seriál)

Skvělý exemplář anglického humoru!

Rocky Horror Picture Show (1975)

Film, který mi učaroval snad nejvíc ze všech, co jsem kdy viděl. Je to směs rockandrollového muzikálu, transvestitismu, lechtivých okamžiků, morbidního humoru, temné atmosféry a parodie - jedinečný fenomén kinematografie, právě pročež dělí diváky na dva protilehlé tábory. Muzikál plný geniální hudby, geniálních textů a nacpaný přisprostlými dvojsmysly. Těžko hledat kultovnější film. Prvních 10 minut jsem čuměl na plátno a vůbec nechápal, co se vlastně děje, ale pak jsem se začal dobře bavit... Hlavními hrdiny jsou dva mladí lidé, kteří chtějí po zásnubách navštívit známého, aby mu sdělili svůj záměr vzít se, ale v deštivé noci v lese píchnou a přijmou přístřeší v blízkém zámečku, kde se zrovna dobře baví poněkud zvláštní společnost sezvaná trošku šíleným a trošku úchylným vědcem. Začnou se dít zvláštní věci a prvotní strach postupně začne přecházet v pokušení... ...von je tam vlastně každej trochu pošuk. Žádný film mi nezůstal ležet v hlavě tak dlouho, jako tento (trvalo mi půl roku, než jsem na něj přestal myslet). P.S.: Děj a smysl to samozřejmě má, ale nečekejte, že vše pochopíte napoprvé, plno detailů a tím i celek vám dojde za delší čas.