Kafe a cigára (2003)

Jak píší ostatní, jednotlivé povídky mají proměnlivou úroveň, to je pravda, fígl je v tom, že pro každýho je jiná dobrá, takže pěkný je, že si každej vybere. Mě např. velice pobavil kolík s Teslovou cívkou na vozíčku, kdežto Murray mě vůbec neoslovil... Ale originalita se filmu upřít nedá, a to oceňuju.

Titanic (1997)

Dodneška sem nevstřebal, jak může někdo vyhodit takový miliony, jen aby mohl natočit takovou plytkou sračku... Caprio slušnej, Winsletová úděsná.

Lid versus Larry Flynt (1996)

Když sem to viděl naposled, zůstalo mi v paměti, že film se nezatěžoval rozlišováním rozdílu mezi svobodou a anarchií. Vlastně taková demagogie... Doufám, že americkou verzi "svobody" k nám Američani taky jednou nebudou "exportovat". Rolička Třísky byla nejen zbytečná, ale i nezvládnutá. Na Formana bída.

Hoří, má panenko (1967)

Sbírka takovejch retardů, že to Forman nemohl vymyslet, ale musel někde okoukat. Hanba mě fackovala za ně.

Olověná vesta (1987)

První půlka s výcvikem je zajímavá, hezky ukazuje, kterak se americkému vojáku mozek gumuje (a nepochybuju o tom, že je to dnes stejné). Druhá polovina už působí pohádkovým dojmem, žádná tíha skutečnosti, mnoho myšlenek působí, že jsou řečeny jen proto, aby tam byly. V porovnání např. s Na západní frontě klid působí (na mě) film dojmem, že byl natočen jen jako spektakulární, zábavná podívaná. Mimochodem: Za zcela nesmyslný překlad originálního názvu filmu plynoucí z neznalosti by zasloužil překladatel/distributor facana. Správná verze zní mnohem jednodušeji a smysluplněji: Celoplášť.

Lost Highway (1997)

Drsný. Proti tomuhle sou uznávaný horory pohádky na uspávání mimin. Psycho, u kterého se nevyžaduje chápat všechno (mohlo by vám z toho hrábnout).

Skála (1996)

Naivita z toho jen stříká... Zajímavý komentář: salahadin.

Moulin Rouge (2001)

Nudný, předvídatelný, sladký (až ulepený) příběh plný průměrných (McGregor) a podprůměrných (Kidman) hereckých výkonů, předělávek a kýče nasypaných na jednu hromadu. Musel sem to v polovině vypnout, abych se neužral nudou. Jak už to tak bývá, opravdové hvězdy nebývají ty deklarované, tentokrát jí byl Jim Broadbent - hvězda za něj.