Šakal (1997) odpad!

Viděl sem toho jen kus, ale jakoukoliv podobnost tohoto naivního, přihlouplého a primitivního káčka s původním Šakalem sem neshledal.

Philadelphia (1993)

Díky prvoplánovitosti celého(!) filmu tento film snad ani žádnou hodnotu nemá.

Pravidla moštárny (1999)

Možná příběh funguje dobře jako knižní předloha (nečetl sem), jako film (mně) nemá co říct: Kolík žije v sirotčinci, vyrazí do světa na zkušenou, všechny zkušenosti získá v moštárně, kde nějakej černoch píchá svoju dceru, vrátí se zpět jako světem protřelý pard, který má ve všem jasno a přebírá místo doktora... To vše ve sladkém podání. Na film o něčem dost málo, hlubší myšlenku sem nezachytil. Z hereckého projevu hlavní postavy kýčovitost jen stříká - jednoznačně špatná volba ještě zvýrazňující prázdnotu příběhu. Hvězdou tohoto filmu je Michael Caine - za něj hvězda.

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Werichovy inteligentní frky a nápady se mi tu líbí, ale ty komoušárny sou trestuhodný - nejradši mám první, feudální díl - 4*, druhej, komoušskej, je dost doprasenej (většinou se na něj nekoukám) - 1*, průměr 3*.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Troufnu si říci, že je těžko hledat jiný film, kde je forma tak podružná a myšlenka tak stěžejní.

Vše o mé matce (1999)

Chcete-li vidět něco, co jste ještě nikdy neviděli a určitě ani neuvidíte, podívejte se na tento film - něco tak vykonstruovaného se totiž ani stát nemůže. Za svoje hodnocení tu budu vypadat jak debil, ale filmu, který mě vodí za nos, víc dát nemůžu.

Otesánek (2000)

Švankmajer je možná dobrý řemeslník, ale určitě špatný režisér (=dobrý sluha, ale zlý pán). Film mně přišel samoúčelně natočený pro vyžití trikaře, jinak sám prázdný, nechutný a špatně obsazený.

Můj přítel d'Artagnan (1989)

Na vztazích mezi dětskými hrdiny není až tak nic zajímavého (puberťáci), ale největší hodnotu spatřuju především v popisu tehdejších komoušských poměrů a vztahů mezi dospělými.

Trhák (1980)

Čepek je fakt skvělej: "To bude drahý...!"

Na samotě u lesa (1976)

Nevím, jestli se to dá takhle říct, ale tento film hraničí s genialitou.