Mistr kickboxu (1992)

První polovina lepší - o otloukánkovi, do kterýho si každej kopne - jak v životě, hlavně skvělý scény s Chuckem a nadhled. Druhá půlka americká sladká sračkoráma. 1,5 hvězdy.

Fargo (1996)

Film, u kterého nemám pocit, že si ze mě někdo dělá prdel, ale že se dívám na skutečný příběh. Opravdové postavy bez umělosti nebo přehrávání, opravdová osudovost s humorem i drsností jako v životě, absence spektáklovitosti a podbízivosti, k tomu spád od začátku do konce... Za pozornost stojí i nekomerční plakát k filmu prostý standardizovaného schématu blbečkovských tváří hledících vpravo + vlevo do dáli.

McLeodovy dcery (2001) (seriál)

O nahánění krav a kolíků, celkem o hovnu.

Císař a tambor (1998)

Lehkotonážní pohádka s několika dobrými nápady i slabými místy. 2,5 *.

Záchranáři (1989) (seriál)

Obyčejný koukatelný seriál, který je trochu jiný, protože je australský.

Otec prasátek (2006) (TV film)

Pro koho je vlastně film určen? Pro děti je to moc morbidní, pro dospělé moc infantilní. Nehledě na okatou více než inspiraci tlustým prasetem Santa Klausem, šílené konstrukty, poměrně řídký příběh a levné moralizování. Je to chyba adaptace, nebo jde o rukopis Pratchetta? Samotná adaptace mi přišla kýčovitá s většinou zoufalými hereckými výkony. Kdybych nevěděl, že je to britské, skoro bych řekl, že to dělali američani. Jedna hvězda za pár dobrých vtípků.

Nepřítel před branami (2001)

Nevím, kdo dělal scénář, ale tipuju američany, protože sladkobolná a typicky jejich naivitou prosáklá sračka z toho stříká na sto honů, takovej další Titanik. Dobrý tak do amerických kin, aby se u toho dobře žral popkorn. Annaud by si měl za tenhle kýč vyliskat. Přidávám hvězdu za Harrise, to je klasa. Soudruh Fiennes je mu hereckým protipólem. Zajímavé komentáře: monolog, Davson, Potrublo, quasar.

Přání smrti (1974)

Nesplnitelný sen mnoha slušných občanů. Zajímavý komentář: Phobia.

Komando (1985) odpad!

Čistokrevná americká sračka. Nelíbila se mi ani po listopadu, natož teď.

Syn pláže (2000) (seriál) odpad!

Taky se ptám s některými: Viděl jsem to samé? Tak upocený a chtěný humor(?) se jen tak nevidí.