Zaříkávač koní (1998)

Příběh není špatný, ale to provedení je sladkobolný, slzodojný kýč. Nejlepší herecký výkon podal asi tak kůň Pilgrim a děti honáků, jinak ostatní stojí v podstaně za hovno - přehrávání všech je hrozně okaté.

Rolling Stones (2008) (koncert)

Když bych tomu dal víc než 1 *, poškodím jiné filmy... Samotní Stouni jsou fantastiční (jasně, jsou to hovada, ale hudbu hrajou úžasnou - subjektivní názor), stěžejní částí je velice vydařený koncert, ale dál už v "dokumentu" není téměř nic - pár záběrů z pár jiných koncertů, pár prostřihů z pár interview, z jejich historie v podstatě nic. Takhle sestříhat to umí každý režisér koncertních přenosů. Přitom informační potenciál látky je značný. Několikerý záběr na samotného režiséra na konci je až trapný. Takže pane Scorsese, tohle jste podělal. => Stouni 4 *, Scorsese 1 *.

Motýlek (1973)

Když pominu, že skutečný Charriére byl normální kriminálník a svoji knihu si podle toho přibarvil, aby vypadal jako neviňátko (syndrom nevinně odsouzeného), film sám je úžasně natočen s trvalým spádem a bez debilního patosu.

Stav nouze (2005) (TV film) odpad!

NE-U-VĚ-ŘI-TEL-NÁ pičovina NARVANÁ nesmysly a klišé. Megasračka.

Sherlock (2010) (seriál)

Ajajajaj... Máme tady Efekt Shawshank? 4 a 5 hvězd? Za co? Viděl jsem tedy jen jeden díl (Slepý bankéř), jsou snad všechny tak hrozné??? Způsob vyprávění, technické provedení, střihy kamery i hledání stopy na úrovni Sběratelů kostí či něčeho takového, takřka klipovitý sled pseudokonstrukcí a pseudodedukcí, výkon v hlavní roli zasluhující nakopání do prdele s rozběhem... Málem jsem u toho nudou usnul. Nebudu hodnotit, abych nemusel dát odpad.

10 000 př. n. l. (2008)

Jednoduchá sračka narvaná klišé, až se člověk diví, že ještě dnes zkouší někdo něco takového natočit. Poprvé v životě jsem viděl cválající mamuty...

Povídky z kuchyně (2003)

Tento film mě vyloženě nadchnul. Velice citlivě natočený příběh chladného, severského humoru, absurdity (graf četnosti cest hospodyňky po kuchyni), přátelství, ...

Policajti z Rena (2007)

Komedie, která se sama hlásí k tomu, že chce být prdlá. Celkovým pojetím se značně liší od jiných komedií, originalita se jí určitě upřít nedá, většina humoru patří do kategorie (jak už někdo podotknul) Barona Cohena či hovadismů (proti čemuž nic nemám), horší je, že se mezitím objevují frky zcela zbytečné či trapné. 1,5 *.