Amadeus (1984)

Je možno vysoko hodnotit film, který stojí na tak hloupé mystifikaci?

Tarbíci (2011) (seriál)

To je BOMBA!!!!!!! Včera jsem to viděl poprvé a jsem potěšen, že ještě dnes umí někdo udělat takový večerníček. Výborně hudebně a výtvarně zvládnuté, skvělá stylizace (jestli to někteří nechápou, tak jednoduchost kresby je zde záměrem a cílem, ne nezvládnutím!; je určena především menším dětem), vtipné, originální. Ještě to musím zkouknout a případně upravím hodnocení.

Strážní loď Sand Pebbles (1966)

Tak nevím. Herecké výkony průměrné až podprůměrné (včetně McQueena), místy naivní, nacionalistické (proamerické), romantické. Pro mě morálně problematické obvyklé americké strkání rypáku do cizích věcí (to snad mají ti Američani v genech nebo co). Na koukání dobrý.

Dešťová víla (2010)

Námět není špatný, technicky je vše velice vydařené, Island je výborným nápadem, čas jednotlivým částem je nevyvážený (spaní Ondry bylo dost dlouhé a prázdné), hudba je chvílemi zbytečně pompézní, trochu patosu by místy taky neškodilo ubrat, ale ty (ne)logické konstrukce jsou moc. Leda by to byl záměr autorů, že ten slušný dostane vždycky všechno vyžrat, Vítr je debil, bohové jedí (zde jogurt či co to bylo) a statkář hajzlem zůstane.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Typickým projevem Čechů, když jsou už v prdeli a nemůžou jinak, je obrana humorem. Tato pohádka tak činí. Aktuálnost je nepřehlédnutelná. Jinak potěšilo příjemné obsazení, skvělé vtipy a nepřítomnost „americké“ kamery (vizte Micimutr).

Micimutr (2011)

Výprava v počátečním obrazu slibovala propracovanou pohádku, ale nakonec to byl slabý příběh s pár zajímavými výkony, několika vtipy, nelogičnostmi a všudepřítomnou „americkou“ kamerou (pohyb případně se změnou orientace), která mě neskutečně srala.

Fahrenheit 9/11 (2004)

Usvědčit ze zločinů není možno pomocí lží a polopravd, protože pak se dostává autor na stejnou úroveň zločincům. Jednu hvězdu za připomenutí, že se i ten největší primitiv může stát prezidentem jedné z nejmocnějších zemí světa, a že ve válce jsou poškozeni jen civilisté.

Co s tou Annie Mary? (2001) (TV film)

Příjemné anglické prostředí a anglický humor.

Průvodce (2008)

Tématicky zajímavý film, ale víc než 3 hvězdy tomu nedám kvůli kýčovistosti či spíše patosu, pro Japonce tolik typickému, který zde zbytečně film shazuje.

Nebeští jezdci (2008)

To vůbec nebylo špatné! Musím říct, že japonské animáky neznám a z tohoto jsem zachytil jen kus, ale velice na mě zapůsobila atmosféra a hromada dobrých nápadů. Kdybych to viděl ještě jednou celé, dost možná bych hvězdičku přidal.