Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (2007)

Těšil jsem se, že se dozvím více z života tohoto skvělého zpěváka, který je pro mě ztělesněním té opravdové Ameriky. Místo toho jsem dostal spíše umělecky stavěný film - sice s množstvím zajímavých nápadů, ale s šesti zcela oddělenými, nesouvisejícími postavami, ve kterých jsem většinou Boba nepoznal. Vlastně celý hák byl v tom, že film byl jasně uveden jako "inspirovaný životem a písněmi B. Dylana", takže taky dopadl stejně, jako Amadeus inspirovaný životem Mozarta - autor odmítl životopis a zabavil se uměleckým ztvárněním s volnou inspirací. Jednoznačně nejlépe dopadla Káťa Blanchettová, mezitímco např. propírání černochů si mohli odpustit. Takže: Jako nezávazný film to špatný nebylo, ale s životopisem to nic společné nemělo.

Zástupce velitele (2006) odpad!

Přestřelky a souboje jsou úsměvné, chodbu do podzemí stačí dobře zamknout a na velvyslanectví vede jediná cesta (=ta přední). To už není ani camračka amerických vojáků, to je zvedač amerického národního sebevědomí. Nenapadá mě, za co by si tato předvídatelná slátanina zasloužila nějakou hvězdu - ukřivdil bych tak lepším filmům. "Ukažte jim, co je to peklo. To je rozkaz!"

Návrat velkého blondýna (1974)

Narozdíl od jiných si nemyslím, že jde o lepší pokračování. Děj je již značně překombinovaný, několikrát nelogický a křečovitý. Celkově se film řadí spíše k bláznivým komediím. Lehkost prvního dílu chybí.

Velký blondýn s černou botou (1972)

Velmi vtipná komedie s čistým a poměrně přímočarým dějem, která by se klidně (narozdíl od pokračování) mohla stát. Hvězda dolů za nadbytečné debility typu dudy poskakující po zemi či otočení dopravní značky.

Erik Viking (1989)

Nejedná se o bůhvíjaké dílo, ale děj je docela vtipný a nápady to má taky. Slabší 3 hvězdy.

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Viděl sem toho jen kousek, zatím tedy nebudu hodnotit, ale stylizace, naivita na oko, spád a nápady mě nadchly... ...a to sem podle českého názvu myslel, že půjde o nějakou americkou sračku - původní název je nepřekonatelný.

Čarodějné námluvy (1997) (TV film)

Docela milé a vtipné. Jak napsali jiní, evidentně se účastníci natáčení dobře pobavili, skoro by se chtělo říct, že to točili jenom kvůli tomu. Vzhledem k různým narážkám to asi ani pro děti určené není "...a jakou krásnou polohu zaujímáte, drahá..."

Šest dní, sedm nocí (1998)

Hloupoučká, slaďoučká sračka nacpaná stokrát omletými klišé s jediným dobrým vtipem: "Jak bys ohodnotil svoji holku, od 1 do 10?" ...

Láska nebeská (2003)

Frky skvělé, vypadalo to ze začátku na jisté 4 hvězdy, ale ten konec vyloženě spadnul do naivity a citového vydírání. Velká škoda! Zajímavý komentář: Kiddo.