Vetřelec (1979)

Sigourney a její životní role, tak jí ona sama nazvala. Ridley, strach, nejpodivuhodnější bytost filmu a hlavě film který přeskočil svou dobu. Tomuto říkám klenot mezi filmy. -10/10- jinak 96%

Gladiátor (2000)

Co říci o filmu, který je po všech stránkách bezchybný? Gladiator je kolosálně výpravný historický film, jehož síla a vnitřní podtext se vám do duše vypálí jako velmi hluboká rána. Po všech stránkách se mi tento snímek zdá naprosto bezchybný, nechybí mu takřka nic, co by měl historický film mít. Způsob jakým hlavní postava trpí a jakým je rozebrán jeho psychický stav je opravdu mimořádný. Ridley Scott opět přinesl něco, co změnilo svět a je téměř dokonalé, že se to "něco" nachází v úplně jiném sektoru, než jsme u něj navyklí. Generála Maxima skvostně uhrál můj velký oblíbenec Russel Crowe, jeho výkonu není co vytknout, čili je oscar po všech stránkách zasloužený. Jen škoda, že na sobě neměl vícekrát tu hrozivou helmu. - 10/10 - jinak 100%

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Divný film, a to je na něm to nejlepší. Vždy když se na ten film dívám žasnu nad tím jakým stylem je natočen. To že při něm létají hlavy je typickým rysem tohohle filmu. Gerard Butler je ideální hlavní postava pro tento film a v roli Leonidase se mi líbil až příliš, ostatní herci také jasně zazářili. Jeden z nejhranějších filmů v TV si rozhodně zaslouží 4*. 7/10

Rango (2011)

Tak trošku, malinko je vidět že film režíroval Gore Verbinski. Jsou tam totiž jasně zřetelné prvky ze všech Pirátů z Karibiku např.: jak Ranga táhnou ty ploštice přes silnici, nebo jak země vylérají ty ,,zombíci" a už vůbec nemluvě o chodících kaktusech. Ovšem tento fakt mi příliš nevadil, to asi proto že Rango je kreslený film v tak trošku netradičním pojetí. Za kreslený western 6/10.

Hon na myš (1997)

Příjemná komedie co vskutku pobaví. U mě je každým rokem na vánoce takovým zvykem že si jen osamotě lehnu do postele, zapnu TV a koukám na tento film. Je to jen taková přehnaná třešnička na vánočním stole. Nad banalitou filmu nesmíte přemýšlet, jen se pohodlně usadit a relaxovat, teprve v tom okamžiku se to stává požitkem.Co ale film jako takový? No žádná sláva, pokud budeme tedy rozebírat dějovou linii filmu. Herecké výkony celkem ujdou a děti se skvěle pobaví. Takže jak říkám jednou do roka ten film prostě ,,bodne." 5/10

Melodie mého srdce (2007)

Skutečně Melodie mého srdce. Celý film bych mohl shrnout jednou větou: ,,Film mě dojal, ale neuchvátil." A i po tom všem když chlapec který vyrůstá v sirotčinci, odejde do New Yorku, zjistí že má neobyčejný talent na hudbu, po tom co ho využije jakýsi lektor, a nakonec chlapec najde své rodiče musíme říci že trocha uchvácení je potřeba.- 7/10 -

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Po celý film jsem se skvěle bavil. Skvěle obsazený film který opět dosvědčí že Burton a Depp je ideální souhra herce s režisérem, mají totiž stejný styl a vkus na filmy. Čekal bych že film bude mít větší tržby, ale ne vždy se zadaří udělat miliardový trhák, to zase tak jednoduché není.Film dokazuje že fantasie je neomezená. 7/10

Cesta do Ameriky (1988)

Krásně pohodové. Film s Eddiem v hlavní roli... no co více dodat. já osobně jsem si celý film naprosto užil a užiji vždy když na něj koukám. 7/10

Válka světů (2005)

Jeden z mých nejoblíbenějších snímků. Když to dají dohromady dva velikáni jako jsou Tom Cruise a Steven Spielberg tak vždy vznikne něco dobrého. U toho filmu jsem jen čekal u obrazovky v napětí a zoufale vyčkával co dál. Skutečně mistrovský kousek z mého úhlu pohledu a nadšencům do SCI-FI vřele doporučuji. - 10/10 -

Konečná (2013)

Zlatá střední cesta... Od toho filmu jsem nic nečekal a taky nic nedostal. Děj je lehce opakovatelný, uprchlý vězeň který shodou okolností má menší armádu, parta zoufalých policistů kteří se nudí a čpí po menší akci, no a potom Arnold který ty policajty peskuje má disciplínu, střílí z magnumu jednou rukou a stejně nakonec všechny pošle do večných lovišť. Za nějaký ten dobrý nápad chválím. 4/10