Million Dollar Baby (2004)

I když se mi oblast ženského boxu hnusí, tak tento snímek je úchvatný. Clint Eastwood je výborný režisér který si umí vybrat do svých filmů kvalitní herce v tomto případě myslím perfektní úlohy Morgana Freemana jako starého rádce. Film je úchvatný a konec dojímavý 9/10

Jurský park (1993)

Jestli něco považuji za nesmrtelné, úplně špičkově dokonalé tak je to právě toto dílo. Ani nevím jestli mi bylo pět, nebo šest, ale ten film jsem si prvním shlédnutím zamiloval a nikdy ho milovat nepřestal. Jurský park je mým nejoblíbenějším filmem - bez debat, je nesmírně blízký mému srdci, není v něm nic co by mi na něm vadilo. Každý rok mi chutná stejně. Každý rok si ho pouštím znova a alespoň na malý moment v onom roku je mi zase pět a nemám vůbec tušení o okolním životě, jen vidím dinosaury a jsem skromně šťastný. Přesně tak ho vnímám. Steven Spielberg je nejlepším režisérem na vždy, je to mág, člověk. Dokázal do oblastí blockbusteru vklínit emoce, nadšení a radost pro jakoukoli generaci. Těžko nacházím slova pro můj úžas, ale Jurský park je pro mě víc než pouhý film, je to moje část, nesmírně si ho vážím a upřímně si nedovedu představit svět filmu bez něj. Myslím si že hovoří za vše moment "první setkání s dinosaurem" kdy jsem se ve svých šestnácti letech rozbrečel jako želva... To právě Jurassic Park tvoří pilíř kinematografie. !!!!Ú-Ž-A-S-N-Á H-U-D-B-A!!!!! -10/10- ,,ŽIVOT SI VŽDY NAJDE CESTU" ...DĚKUJI...

Avatar (2009)

Velkofilm, který nemá obdoby!. To co Cameron dokázal je fakt síla, tržby, nápad a zpracování... Ale i tak vytvořený překrásný svět jako je Pandora má své nevýhody. Na filmu jsem byl jako většina populace v kině, ale žádný uhranující efekt se nedostavil, ale o tom Avatar prostě není. Poslouží k vizuálnímu nadšení, ale chybí mu hloubka, stejně tak jako většině blockbusterů. Blockbuster všech blockbusterů!- 8/10 -

Černí baroni (1992)

Ano,ano,ano jednoznačně!Stará dobrá Česká klasika s dobrými trapasy, vtipy a výtečnými herci. Ondřej Vetchý a Miroslav Donutil excelují ve svých rolích, a není k zahození podíat se na takovouto parodii na vojnu. 7/10

Prometheus (2012)

Dobrý film... Ale od tak legendárního režiséra bylo očekáváno rozhodně více. Nejvíc mě zaujal ten konec jak se vetřelec klube z toho mutanta, to byl jediný moment který mě se vším všudy zaujal, ovšem že dobrých momentů bylo více... To co Ridley pokazil v prvním díle snad v druhém Prometheovy napraví. - 6/10 -

Skyfall (2012)

Strhující!!! Naprosto nová éra Bondovek startuje.Podle mého názoru jde o bezkonkurenčně nejlepší bondovku do které jsou zahrnuty nejen strasti agenta 007, ale především děj který pojednává o agentce M. Sam Mendes a Daniel Craig jsou perfektní dvojice a doufám že příští Bondovky neupadnou do stínu Skyfallu.-9/10-

King Kong (2005)

Velice nevyvážený film... i tak bych mohl popsat nového King Konga. Svět jaký Peter Jackson vytvořil je reálnější než se zdá, to proto že pokud by došlo k takovéto izolaci tak by bylo možné vidět takovéto živočichy. Jackson opět dokázal to, že dokáže ukázat celému světu dokonalé efekty a velice hustou atmosféru. Začátek filmu je klidnější a pro mě jen málo záživný. Střed film je pěkně pikantní, rychle ubíhá a o nudě zde nemůžeme mluvit. Konec není nejsilnějším článkem snímku, je takový neomalený a podle mě až moc dlouhý a ukvapený. No celkem nám naservírovali stravitelný film s parádní akcí a já jsem s tímto velkofilmem spokojen! - 7/10 -