Nejlepší přítel (2017) (TV film)

Asi nebudu jediný, kdo dá téhle pohádce šanci především díky tomu, že v posledních letech to je opravdová bída. Ani tentokrát se tvůrci nevyhnuli pitvořivým postavám, ale naštěstí k nim nepatřila ústřední dvojice, která byla naopak sympatická. Jistě vyrojí i názory, že má peklo napodobit to z pohádky S čerty nejsou žerty, ale já to považuji za klad. Peklo tam konečně bylo ukázáno trošku temně a nové nápady přinesli autoři vzhledem ke spisovně a tabatěrce taky. Osobně bych pohádku udělal ještě trošku vážnější a temnější a mohlo to být za plnou palbu, takhle bych to viděl za tři hvězdy plus jedna za konečně pod dlouhé době hezkou princeznu/komtesu.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Trošku tomu přidám, ačkoliv taková pecka to zase nebyla. Nicméně mě to překvapilo příjemněji než mnohé jiné filmy, které pro mě byly v tomto roce spíše zklamáním. A efekty a celý svět tisíce planet je fakt skvěle propracovanej a hlavní blondýnka je kočka, takže mně to tentokrát na čtyři perly stačí...

Teroristé hákového kříže: Vyšetřovatelé - Jen pro služební použití (2016) (TV film)

Třetí díl asi nejnudnější a téměř jsem nedokoukal. Vzhledem k tomu, že se dva pachatelé - tedy pravděpodobně- sami zastřelili a poslední se udala sama, neměli herci v rolích policistů v podstatě co hrát. Jediné, co tak z vyšetřovatelů zbylo, byly podivné konspirace o tom, že Spolkový úřad pro ochranu ústavy celou dobu s teroristy téměř spolupracoval. Za mě nic moc...

Teroristé hákového kříže: Oběti - Nezapomeňte na mě (2016) (TV film)

Nebylo to přímo špatné, ale v porovnání s předchozím dílem - celkem logicky - trošku slabší. Uznání si to zaslouží snad jen za to, že vzhledem k tématu, kdy tam vidíme pouze rodinu oběti, jak se postupně vyrovnává se ztrátou příbuzného, to nebylo až tak nezáživné.

Teroristé hákového kříže: Pachatelé - Ještě není všem dnům konec (2016) (TV film)

Zatím jsem viděl jenom první díl, který se mi osobně velice líbil. Na rozdíl od ostatních mi to nepřišlo až tak dokumentární a hlavní hrdinové byli vybráni velice dobře. Jejich přesvědčení jsem jim věřil - pěkně to ve srovnání s Baader-Meinhof-Komplex ukazuje, jak podobný je pravicový i levicový extremismus.

Střed mého světa (2016)

Mám rád německou kinematografii, protože je tak trošku ujetá a vždycky se tam najde pohled na nějakýho toho prsoně. Ve středu světa jsem ale viděl úplně jiné části těla a dokonce ještě mužského, což mě samo o sobě dost odpudilo, ale dejme tomu. Natočit film o dospívajícím gayovi je prostě asi předpoklad pro hodně hvězdiček na CSFD, ale prostě nikdy nepochopim, asi jsem moc hetero, jak může takového sličného mládence zlomit to, že (SPOILER) mu jeho bigaykámoš chrápe s nejlepší monokámoškou, ale tak nějak mu nevadí, že jeho divná ségra s indiánským jménem Ta, co šuká se světluškama zabila sourozence a málem i matku. Ty woe, nechci bejt rejpal, ale to mi prostě přijde horší, a proto jen za tři hvězdy. A těch nahých mužských těl tam navíc bylo opravdu příliš.

Kamenné srdce (2016)

Stejně jako ostatní mě film ani neurazil, ani nenadchnul. Dospívání je halt těžký, když vám v tak chladné zemi jako Island nerostou chlupy, ale pokud tam ryby zabíjíte mlácením hlavou o molo, tak si tu lysinu mezi nohama tak trošku zasloužíte...

Poslední král (2016)

Tři hvězdy za průměrnost, jedna pak za to, že jsem se úplně nenudil a především za to, že mě to donutilo si přečíst něco o norské historii, o které jsem doposud ani netušil, že nějakou historii mají. A je fakt, že ty ski byly dobrý.

Arès (2016)

Musím říct, že se mi film hodně líbil. Na Frantíky opravdu velice slušná podívaná, souboje pěkné a konec neočekávaný (nebo jen zčásti). Občas se člověk diví, co zvládnou evropští filmaři za zlomky amerických rozpočtů. Samozřejmě to není až takový top, ale i tak dávám pět hvězd za to, že jsem se nenudil.