JAG (1995) (seriál)

Jedna hvězda za příběhy, na kterých jsem vyrostl a zbytek za Catherine Bell v uniformě. Miloval jsem jí hned od začátku a myslím, že to trvá dodnes... Bylo to krásný mládí...

Tichá bolest (1990)

Tohle dílo považuji za největší počin české kinematografie. Pokaždý, když se na to koukám, tak mám žaludek tak sevřený a pěsti tak zatnuté, že bych v nich mohl rozbíjet atom. Komunismus je svinstvo a celý ten režim byl zrůdný. Ještě jsem neviděl film, který by to tak nádherně popsal. Rudolf Hrušínský ve své - po Spalovači mrtvol - druhé osudové roli. Je to naprosto geniální a oprávněně si to zaslouží mých 120%. Bravo!

Thor: Ragnarok (2017)

Rád bych na tom našel nějakou chybu, ale tohle se prostě povedlo. Zatímco první díl si už skoro nepamatuju a z druhýho jen to, že jedinou zajímavou postavou tam byl Loki, tak tuhle jízdu asi jen tak nezapomenu. Nikdy jsem nevěřil, že se mi může líbit film s asi nejnudnější postavou z Marvel Universa, ale skvělé hlášky, skvělá akce a skvělé vedlejší postavy mě naprosto okouzlily a mám hned chuť si to pustit znova. Škoda těch promarněných dvou dílů...

Detektiv Marlowe (1983) (seriál)

První řada seriálu opravdu dobrá, ale druhá řada celkem nudná s často příliš překombinovanými zápletkami a nepravděpodobnými situacemi. Powers Boothe je perfektní a míhají se tam i pěkný ženský, ale u pár dílů jsem prostě usnul, protože ta konverzační cvičení vůbec nikam nevedla. Je to škoda - detektiva Hammera jsem měl mnohem radši.

Star Wars XXX: A Porn Parody (2012)

Musím říct, že hodnocení je především za to, že se z mého pohledu fanouška Star Treku jedná o nejlepší film série a pak i za to, že jsem se konečně dozvěděl, jak si Čubaka krátí dlouhou chvíli při letu mezihvězdným prostorem, že není chlupatej úplně všude a navíc mě ohromilo, že našli herce, který vypadal úplně jako Čubaka v originální sérii.

Veterán (2015)

Rozhodně to nebylo špatný, ale ve srovnání s Beomjoidosi to prostě bylo slabší. Bojové scény dobrý, ale na můj vkus jich bylo málo, i tak mě to ale bavilo a duo hlavní hrdina vs. hlavní záporák si svoje odehrálo perfektně.

Černobílá spravedlnost (2017)

Přiznám se, že jako většina či spíše všichni zde, vůbec nemám tušení, jak to bylo doopravdy a přestože je zde režisérce vyčítáno, že příběh nechává vyznívat tak, aby tam vynikla role velkého bílého zlého muže s brokovnicí, tak si zároveň nedělám iluze o tehdejším fungování policie v těchto lokalitách (opět je tu otázka, zda to šlo skutečně jinak). Nicméně tkví problém tohoto filmu, alespoň z mého pohledu, hlavně v jeho přestřelené délce, protože po dvou hodinách už mi fakt bylo jedno, kdo koho zastřelí, kdo je zlý, kdo je hodný a kdo si zaslouží odsoudit - už jsem prostě chtěl, ať je odstřelí a ať se jde domů. Z počátku ta atmosféra byla dobrá, ale pak už to prostě otravovalo. Navíc tam byl podivný střih, v němž nejdřív obvinili černocha z ochranky a pak si najednou šli pro policajty, ačkoliv on proti nim evidentně nevypovídal a při soudním líčení už tam seděl a posléze zvracel jen jako kulisa. Co se mi na filmu naopak líbilo, byly dobové reálie a taky mám rád filmy, co přibližují pro mě neznámé historické události. A i přes vyčítanou politickou korektnost musím uznat, že když se člověk na snímek podívá ještě jednou, tak za 1. na začátku jsou ti lidé vyvlečeni z baru nenásilně a policie se k nim nechová nijak špatně, za 2. je zde ukázáno, že si to tam místní obyvatelé zapálili sami a že jejich přístup, že něco zničí, neměl vůbec, ale vůbec nic společného s rasovým problémem, protože vypalovali i obchody černých majitelů, takže chtěli prostě jen ničit a krást a za 3. i Larry Reed byl v konečném důsledku zachráněn a odvezen do nemocnice bílým policistou, takže i kdyby se to v hotelu odehrálo tak, jak to režisérka předložila, tak se jednalo jen o selhání několika jedinců, což mi až tak politicky korektní nepřijde.

Beomjoidosi (2017)

Opravdu výbornej kriminálně komediální film se skvělýma záporákama, který prostě musíte nenávidět od začátku až do konce a naprosto geniálním jihokorejským Budem Spencerem na straně těch správných hochů. Dávám plnou palbu, protože už dlouho mi dvě hodiny neutekly tak rychle.

Oheň a led (1983)

Mně se to líbilo, mohlo to být krvavější, ale líbilo se mi to. Navíc jsem chtěl prostě odhalit největší tajemství celého filmu - jak jí sakra po tom všem vydržely ty průsvitný bikini na těle - neuvěřitelný...

Nejlepší přítel (2017) (TV film)

Asi nebudu jediný, kdo dá téhle pohádce šanci především díky tomu, že v posledních letech to je opravdová bída. Ani tentokrát se tvůrci nevyhnuli pitvořivým postavám, ale naštěstí k nim nepatřila ústřední dvojice, která byla naopak sympatická. Jistě vyrojí i názory, že má peklo napodobit to z pohádky S čerty nejsou žerty, ale já to považuji za klad. Peklo tam konečně bylo ukázáno trošku temně a nové nápady přinesli autoři vzhledem ke spisovně a tabatěrce taky. Osobně bych pohádku udělal ještě trošku vážnější a temnější a mohlo to být za plnou palbu, takhle bych to viděl za tři hvězdy plus jedna za konečně pod dlouhé době hezkou princeznu/komtesu.