Já, robot (2004)

Tohle je jeden z mála filmů, který si můžu pustit vždycky a prostě neomrzí. Ať už je to chytání androida-zloděje, záchrana kočky v bouraném domě nebo velice efektní honička v audině - je to prostě skvěle vymyšlené a když si člověk uvědomí, že to je natočený dnes už před 14 lety, tak je to prostě bomba. Hodně nadčasový, hodně nenudící a hodně takový, že jsem ani na žádnou ironickou poznámku nepřišel... Za čtyři.

Rozčarování (2018) (seriál)

Mám rád Futuramu a tohle je Futurama ve středověku. Sice to zatím není tak vtipné a vychytávky univerza ještě nejsou na takové úrovni, ale rozhodně jsem se vyloženě nenudil a věřím, že v druhé a dalších řadách se to ještě pořádně rozjede.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Na mě sice trošku až moc levicové a jednostranně podané, ale v důsledku dobré. Jednu čtvrthvězdu ubírám za až příliš mnoho kumulovaných náhod a trošku nelogických reakcí některých protagonistů, kdy se jejich postoje mění téměř z minuty na minutu, druhou čtvrthvězdu za Tokio, kterou jsem společně s jejími náladami a Riem nemohl vystát, třetí čtvrhvězdu za scénáristicky fakt dost hluchých míst (jakmile není inspektorka v operační místnosti, tak se veškerá práce policie zastaví a s jakýmkoli krokem se čeká, až se zase náhodou objeví - o střelbě odstřelovačů a vůbec všech policajtů nemluvě) a čtvrtou čtvrthvězdu za to, že nechali zabít tři nejoblíbenější postavy, zatímco ti největší troglodyti přežili. Ale abych nebyl jenom negativní, hvězdu dávám za Denvera se Stockholmem, hvězdu za Moskvu s Oslem a Helsinkama, hvězdu za profesora a jeho geniální nápady a poslední hvězdu za partyzánskou písničku, která je sice hymnou levičáků, ale sem skvěle zapadla - Bella ciao… V každém případě Španěláci překvapili.

Znovu zrozen (2016)

Osobně to nechápu, koukám, že CSFD je zase plný intelektuálů, co jim chybí příběh, mnohovrstevnatost, hlavní hrdina gay bojující za práva žen v deštném pralese proti nadnárodní společnosti těžící ropu z těl spálených pandích mláďat. Samozřejmě, že děj je nic moc, ale koho zajímá děj, když tu hlavní hrdina dokáže všechny tak krásně zlikvidovat. Jestli tu má John Wick 77%, tohle by muselo mít aspoň 154, protože takovýhle skvělý souboje jsem snad nikde neviděl. Začalo to už v krámě, ale scéna v telefonní budce je naprosto dokonalá a následná vyvražďovačka v lese už je jen takový zákusek. Reborn je skvělý film o ničem pro lidi, kteří v akčním filmu hledají akci a ne sondu do duše knihovníka ve františkánském klášteře. Za mě rozhodně skvělá ukázka toho, jak se japonští vojáci dokážou v klidu a bez potíží vyrovnat s posttraumatickou stresovou poruchou a doufám, že si Sly Taka Sakagučiho vybere do Expendables 15.

7 životů (2017)

Mně se to líbilo a čtyři hvězdy musím dát už jen za tu dřinu, že museli najít sedm stejně vypadajích hereček...:-)

Ztratili jsme Stalina (2017)

Přiznám se, že nejsem velkým znalcem ruské, respektive sovětské historie a zmíněné postavy znám spíše jen jmény, než že bych věděl, co byly zač (Malenkova jsem např. neznal vůbec), ale tohle seznámení s nimi a vykreslení jejich postav mě alespoň donutilo, abych si o nich něco přečetl. Kromě toho jsem se u toho i dost dobře bavil a přestože ty charaktery k těmhle buranům v čele sovětské mašinerie příliš neseděly, protože tihle lidi byli všichni jen brutální idioti s neomezenou mocí nad životem a smrtí, tak to rozhodně považuju za skvělý počin.

Black Panther (2018)

Nuda, nuda, šeď, rasistická šeď. Ne, že by mě nebavilo ve filmech pořád poslouchat, jak jsou běloši zlí a jak by jim to černoši měli nandat, ale po dvou hodinách to trošku omrzí. Přesto jsem si nakonec uvědomil, že se ve filmu skrývá velká moudrost. Dej černochovi technologii a on s ní bude chtít zabíjet bělochy a jediný, kdo jejich násilnické choutky může nakonec zastavit, je jediný běloch ve filmu. Takže já tvůrcům tleskám - na rozdíl od jihoafrických farmářů, kteří teď pravděpodobně sedí někde zabarikádovaní, aby se ubránili skutečným Wakanďanům - a dávám tři hvězdy nejen za to, jak autor statečně vyzdvihl fakt, že si Afričané neumí vládnout sami a samozřejmě za vymazlenou technologii, protože tahle část filmu se mi opravdu líbila. Zbytek nuda, nuda, šeď, šeď...

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Hned na začátku přiznávám, že jsem zarytý trekkie, ale původní sérii mám rád. Tohle mi - stejně jako předchozí díl - přijde jako hoooodně nastavovaná kaše a musím říct, že mi bylo celkem jedno, co se se všemi stane. Jediný, kdo se mi tam líbil, byla Leia, ale ta už si podle mě v příštím díle nezahraje a ta nová generace je mi i volná. Nevím, jak se jmenují, nevím, proč jednají, jak jednají a je mi to jedno.

The Florida Project (2017)

Já se u toho trošku nudil, ale to jen asi kvůli tomu, že jsem z popisku čekal úsměvnou komedii o tom, jak matka samoživitelka zvládá těžkou životní situaci, ale dostal jsem pohled na matku samoživitelku s fakt krásnym tělem, co nezvládá nic. Podobný typy lidí nemám rád a jak už napsal někdo přede mnou, hrozně jsem hlavním hrdinkám přál, aby je někam zavřeli. Pak mi došlo, že oni už jsou zavření - ve svojí tuposti, sprostosti a omezenosti. Jedinej snesitelnej tam byl Willem Dafoe a u něj jsem nechápal, jak je může snést. Ale to byl vlastně asi účel celýho filmu. Za mě trošku nuda a hvězdu odčítám i za film, který jsem nechtěl vidět.

Mistr Meče (2016)

Úplně nic extra skvělýho to není a uvítal bych i víc řezaček, ale zase na druhou stranu to pěkně uteklo a ani chvilku jsem se nenudil. Vzhledem k faktu, že jsem od toho nic nečekal, tak to fakt bylo docela dobrý a možná bych se na to kouknul někdy i znovu.