Vikingové - Série 5 (2017) (série)

Ke zhodnocení páté série použiju slova Josefa Čapka : "Kouřilo se z toho, bublalo to, prskalo a syčelo, škvířilo se to, syčelo to a šla z toho pára, smažilo se to a připalovalo, kypělo to a přetékalo a čmoudilo to, jako kdyby se staré hadry pálily. " Zatím nejslabší série. Mrzí mě to. A ještě víc, že zajímavá a přitažlivá postava Ivara se nějak vytratila a zbyl jen cvok.

Vikingové - Série 4 (2016) (série)

Nechci se opakovat, ale i mě překvapila kvalita čtvrté série. Né že by ty předchozí nebyly fajnový, to ani náhodou. Ale u čtyřky, kde se nakupilo 20 dílů jsem nečekala takto zhuštěný děj. Historické téma vyhledávám, zde jsem spokojená, že mě autoři i nenápadným způsobem vlastně donutili si o Severských výbojích něco přečíst. Výborně zpracované téma náboženství mě hodně baví. Mytologie a magično a vůbec práce s rozkoly mezi duchovnem Seveřanů a křesťanů je úžasná. Je nám přiblíženo přemýšlení tehdejších lidí a toho, co motivovalo jejich kroky v životě a mělo pro ně význam nejvyšší. Skvělá výprava, masky, atmosféra, uvěřitelnost. Vše kvituju. Velký problém jsem měla s herectvím Travise Fimmela. Jeho výrazivo mi přišlo stále na jedno brdo. Koulení očima, škuby hlavou, vyjádření emocí jsem leckdy nerozpoznala. Ale budiž, asi jsem si rychle zvykla a teď se mi po něm bude stýskat. Nejvýraznější postavou se nyní stává Ivar, takže se máme asi na co těšit, brrr. Ale já se těším !

Příběh služebnice - Série 4 (2021) (série)

Ani nevím, jestli mě ještě zajímá co bude dál. Seriál se dostal trochu jinam. Asi se budu koukat už jen kvůli té úžasné souhře mezi June a Nickem. A kvůli Nickovi samotnýmu, samozřejmě ;)

Roztříštění (2019)

Tak jo. Jak je u mě zvykem, vybírala jsem film opět i podle toho pěkného pána v hlavní roli. On jako není nijak bravurní herec, ale kouká se na něj moc dobře. Role tohohle....jak to říct....nevědomého záporáka, mu ale moc nesedla. Prostě bych dala týpkovi třeba roli zamilovanýho. Nebo sportovce. Prostě to v něm nebylo. Velice oceňuju tu práci se světlem, protože v týhle nemocnici se člověk prostě ocitnout nechce. A i když tak nějak tušíte, kde je pravda, tak to přítmí a šeď to přesvědčení příjemně nabourávají.

Dark - Season 3 (2020) (série)

Osud. Destiny. Schicksal. To je teďka strašně moderní slovo. Zde dokonce znásobené 2x. Nemůžu se zbavit dojmu, že touto sérií se vlastně podařilo celkem dobře zahrabat všehno to urputné snažení, dobrat se celou dobu nějakého rozuzlení. SPOILERY: Ejhle, najednou, hodinu před koncem celé epochální ultračasoprostorové motanice zjistíme strůjce všeho. Který by logicky měl být celou dobu jakýmsi Bohem. Nějaký pantáta z opravny je najednou chytřejší než Einstein s Hawkingem dokupy? Tím pádem ještě nechápu, proč zrovna Adam a Eva mají v těchto světech tak důležitou a OSUDOVOU roli, když s "Bohem" toho vlastně mají společného minimálně? Také "elektrické křeslo", v první sérii působící jako důležitý komponent, vyšumí do prázdna. No co už......První série byla tedy absolutně TOP. Druhá též velice dobrá. Třetí pořád dobrý, ale už jen motá páté přes deváté. Ale nemůžu říct, že by mě to nezajímalo nebo nudilo. Herecky zvládnuté, emotivní, hudební stránka výborná. Osudovost jako prase :)

Ledová archa (2013)

Právě jsem pod tlakem svědomí dala dvě hvězdy. Jsem taková mrcha, že bych nejradši dala jednu. Ale svědomí mě přesvědčilo. Jenom proto, že nosná myšlenka ja fakt pořádná haluz, která by mě teda nenapadla ani v nejdivnějším snu, jsem ustoupila. Dneska vytvořit něco, co tu ještě nebylo, by mělo být oceněno. Ale v tomhle filmu mi témeř nic nedává smysl, nikdo mi není sympatický a nikomu nefandím. Chris Evans radši bez komentáře. Tilda Swinton naopak velmi dobrá :)

Expanze - Série 5 (2020) (série)

Já vlastně nerada píšu komentáře. Člověk se snaží, aby z něho padaly samý moudra a cizí slova, aby působil jako odborník na celej svět a pak to vlastně nikdo nečte. S The Expanse jsem ale strávila a ještě plánuju strávit spoustu času, takže si to neodpustím. Já jsem v létě Hry Nemesis přečetla a tak jsem se na pátou řadu celkem těšila. Nejvíc na postapokalyptickou situaci na Zemi. No a to mě teda převezli! Z tohohle báječnýho tématu tu zbylo žalostně málo. Jinak Naomi bojovala jako lev. Nejoblíbenější postavou se pro mě stala ale Drummer. Všechny záběry na vesmír a lodě bezvadný, stále nadprůměrná sci-fi a propracovaný příběh....Ale sebrali mi oblíbenýho fešáka :( A táhne se to! A bohužel i v knize. Další díly na mě teď čekaj ve čtečce.

Away (2020) (seriál)

Ale tak proč ne? Hodně prvoplánově uplakané, málo výstupů do volného vesmíru. Postavy mají dost vyhraněné charaktery, tudíž je jejich vývoj víceméně předvídatelný. Ale jsou propracované a díky tomu seriál drží pokupě. Tři a chlup hvězdy.

The First (2018) (seriál)

Ou, tak tady mě fakt mrzí to hodnocení! Naprosto jasných pět hvězd, bez výhrad. Jedná se vlastně o psychologické drama jedné rodiny, naroubované na první lidskou cestu na Mars. Tato linka je zde však spíš podružná. Komorní příběh několika až extrémně dobře propracovaných postav, na trochu jiném pozadí, než jsme zvyklí. Nádherné, silné! Vždycky je naděje. Naděje je motor.

Banda - Série 2 (2020) (série)

Nechce se mi moc rozepisovat, ale Antony Starr je.......prostě NEUVĚŘITELNÝ !! To je herecký koncert směsice naprosté arogance, agresivity, samolibosti, nadřazenosti, naivity a narcismu v jednom. Fakt bomba! Karla Urbana mám v povědomí už od dob Pána prstenů,ale do téhle role pasuje jak pr... na hrnec. Jinak je tu víc než dost ruplých hlav a vyhřezlých vnitřností. Děj šlape, je tu a tam trochu vyvatován, ale asi mě to nerušilo. A sympaťáka týdne vyhrává Frenchie, merde.