Na odstřel (2009)

Dám 4*, protože mne zápletka fakt bavila. Korupce v politickém prostředí vždycky táhla. Podobných filmů už bylo natočeno více. Navíc po delší době film, který netáhnul jen jeden herec, ale podělilo se tam o dobrý zážitek více protagonistů.

Odpočítávání (2010)

Pokud pominu skvělého Samuela L.Jacksona, který je jednoznačným středobodem filmu, pokud pominu docela drsné vyslýchací metody, minimalistický přístup v rámci výpravy filmu - trochu mi to připomnělo Reservoir dogs od Tarantina - pak celý film postupně graduje k závěrečnému, pro mne šokujícímu dilematu, co jsme ochotni v rámci záchrany lidských životů, v boji proti terorismu akceptovat .. a co je již za onou "hranicí" humanismu, kterým se tak falešně zakrýváme, omlouváme. A co si vlastně v té dichotomii vybereme? Že účel světí prostředky, i za cenu zvěrstev nebo budem ti "slušní" a v rámci onoho účelu nepřekročíme jistou hranici.. ač nepřátelská strana podobné dilemata neřeší a neakceptuje..

Zelená zóna (2010)

Překvapivě slušné válečné drama,které nám řeklo, co se vlastně v tom Iráku stalo a jak to bylo se zbraněmi hromadného ničení. Zajímavé a Matt Damon odvedl notný kus práce, neboť celý film táhnul. To sice chvílemi bylo dějově dost těžko uvěřitelné,že se voják armády dostane k práci průzkumníka CIA atd. no ale, odpusťme tento malý kotrmelec. Jinak samozřejmě celý film nese i morální poselství, že ne každá válka je spravedlivá, a že USA doopravdy někdy vede válku, jen proto aby byla válka a důvodů politicko/ekonomických.

Bez soucitu (2010)

A docela to šlo! Sakryš! Sice sem ze začátku trochu koukal jako puk, co to Travolta předvádí.. něco na způsob pan a pani Smithovi..resp.nesmrtelný agent, kterej mastí všecky kolem.. ale nakonec se predsi jen ukázalo, že zápletka musí předčít hereckou skoro exhibici JT. Ale dalo se z toho vyždímat klidně klidně více. I přesto frantíkům gratuluji k docela slušnému akčňáku :)

Děsnej dupák (2009) odpad!

Strašný.. jak mně bavil a přišel vtipnej Scary Movie 1, protože to bylo předsi jen něco novýho a doopravdy vtipnýho.. tak toto je těžkej vejvar a hnus velebnosti.. narážek na známé taneční filmy je mnoho.. ale provedení jejich parodickejch parafrází je trapný..

Nejlepší z Brooklynu (2009)

Dvě hvězdy jen za super herecké osazení..jinak..příběh, průběh, zápletka.. všecko unylé.. už kdysi ohrané.. vůbec nevyšperkované.. prostě veliké zklamání. S tímhle materiálem měli tvůrci udělat pomalu oskarovej film, a ne nejakou alá epizodu ze serialu Zločiny v LAPD. A to že se vše "zdramatizovalo" v posledních 5-7minutách před koncem.. to celý film bohužel nezachrání.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Dosti slušná detektivka, která mi vůbec nepřišla dlouhá. Všecko pasovalo..skandinávský styl filmařiny.. silný příběh.. mix dedukce, pátrání, notebooků Apple :-) , lidské brutality a sobeckosti.. Váhal jsem, zda dát pět hvězd, nakonec předsi jen ano, protože se snímkem, který člověka udrží sedět a zírat a hltat, co odhalí další děj.. takovy člověk nevidí každý den a kor v žánru krimi-thrilleru.

Solomon Kane (2009)

No.. z čeho je čsfd obec tak odvařená nevím.. trapná kamera.. trapné herecké výkony - zase trapnej Vašut.. trapný déšť a bláto.. přislo mi to jako mix Zorro ve středověku, Van Helsinga s kapkou Bruce Willise.. Promiňte, ale podobnou dobrodružnou story si představuji daleko lépe.. a ne takovéhle odfláknuté béčko, které mi připomělo trapas třetího dílu Underworldu. Třeba Ostrov hrdlořezů nebyl zlej.. Ale toto..

Barbar (2009)

Čtyři hvězdy dávám jen za úžasnou vizuální,obrazovou,kamerovou exhibici a skvělý zvuk. Už dlouho jsem neviděl film který by byl tak zádučivý a tak málo se v něm mluvilo. A naopak se dostávalo dost a dost času divákovi, pro jeho vnitřní rozjímání nad tím, "vo čem to sakra je". Tohle bylo pojmuto spíše jako epická výprava, než jakýkoli jiný žánr. Mads M. velmi charismatický. Celkově natočeno syrově. Silně psychologicky. Důležitý nebyl ani příběh, ale to "kolem". Ta vnitřní katarze, kterou hlavní hrdina prožívá. Bravo!

Podivní (2010)

Překvapivě se nekonala další zombie akcička. Což hodnotim kladně. Ale podobné téma karantény a drsných opatření v rámci civilistů tu už bylo. A lépe zpracované, nejen ve stylu horroru, ale i akce. Vše, co se odehrávalo bylo celkem uvěřitelné, to uznávám..,ale stále mi není jasné, proč se v každém podobném filmu lidi od sebe rozdělí..že nezůstaávaj spolu..všude kolem spousta nakaženejch a on nechá svou manželku někde sedět se slovy, "Počkej tady, hned se vrátím.".. :-/ Podobné stupidní věci a průměrné herecké výkony tím pádem nedávají filmu naději, aby se stal kultovním.