Liga spravedlivých: Temno (2017)

Za mě snad jeden z nejlepších animáků s Ligou spravedlivých (respektive druhý nejlepší od DC, hned po Temném rytíři).

Liga spravedlivých vs Mladí Titáni (2016)

Líbí se mi že je tady využito spoustu nového (postavy, schopnosti, záporák, planety,...) a není to jen opakující se. Samozřejmě jsou tu i staří známí, kteří to všechno pěkně uvedou a nakonec okoření.

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

Pěkně a stručně natočeno. Musím uznat že jsem neměl velké očekávání a o to víc jsem překvapen. Krásně temná atmosféra, z které dýchá láska k starým hororům.

Smrt přichází v bílém (2003)

Není to ten styl hororu, že bych se klepal strachy. Ale rozhodně to není žádný odpad. Logika občas dost hapruje a chování většiny postav není taky ukázkové. Na druhou stranu to ale dává trochu smysl, když film shlédnete do konce, pochopíte o co asi šlo a připustíte že by to mohlo být reálné (proto z původně zamýšleného průměru dávám nadprůměr).

Žena v okně (2021)

Některé části celkem fajn. Žádné převratné dílo, ale dostanete zhruba to, co od toho čekáte.

Expedice: Džungle (2021)

Dobrodružných filmů je hlavně poslední dobou opravdu málo a těch opravdu dobrých ještě míň (nechtěl jsem být k tomuto filmu moc kritický a moc jsem doufal, že dostanu pěkné dobrodružství, ale realita pokulhává). Negativ (často ale drobnosti které bych možná přehlídl, kdyby jich nebylo tolik) co mi vadí je celkově víc než pozitiv. Většinu toho co mi nesedlo zmíním jen okrajově. Blbě napsané postavy (charaktery postav), špatně obsazení herci, popletený děj (hlavně ta část ohledně kletby, vody a přírody. Proč je příroda v jednom směru drží, ale ve druhém ji umí ovládat? Absolutně žádné specifika a tvůrci využívají vše, jak se jím to zrovna hodí, i když to podle předchozího řečení nedává smysl). Hrozně umělé prostředí (spíše než hraný film mi to připomíná animák, bohužel v některých ohledech to působí dost špatně, například při jednom záběru na vodu a ryby v ní). Byl jsem teda z celkového výsledku dost zklamaný. Na druhou stranu je to snímek, na který se dá kouknout, za předpokladu že vypnete mozek.

Ztracené město (2022)

Celkem zábavné dobrodružství, které i paroduje staré známé filmy. Herci jsou do svých rolí zvoleni většinou dobře. Občas mi nesedl styl humoru (zkrátka mi nepřišel vtipný). Celkově se na to dá docela příjemně koukat.

Pírkovo dobrodružství (2014)

Animace není nejhorší, i když dokonalá taky není. Příběhově je to ze základu už několikrát obehrané (cizák co se nakonec stane součástí rodiny, i přesto že předtím lhal, ale v jádru je dobrý - á la Za plotem? Lovecká sezóna a mnoho dalších). Přesto všechno tento animák působí milým dojmem. Jedná se o ten druh lepšího spotřebního, levného, animovaného filmu, který můžete pustit dětem klidně vícekrát a jednou ho zkousnete i vy (dospělí).

Příliš dokonalá podoba (1988)

Film otevírá zajímavé téma závislosti (napojení) dvojčat, které se ale využívá snad v každém druhém filmu. Cronenberg nám to ale servíruje poněkud zvláštním způsobem a celkem bez větších stereotypů. A hlavně ten výkon Jeremyho Ironse je opravdu obdivuhodný, jak dokázal opravdu skvěle ztvárnit dvě tak stejné a přitom odlišné postavy. Celkem silný dramatický příběh ve kterém mi i přesto něco scházelo a něco nesedlo.

Bez východiska (2022)

I když mě film bavil, trpí klasickými klišé scénami. Celkově chování a uvažování postav, je v některých případech viditelně nelogické (při pokusu dostat se do budovy, ani jednoho nenapadlo místo zapálení použít ten vchod z dámských záchodů?).