Příšerákovi (2017)

Čekal jsem to horší.  Až na pár trochu nechutných scének (například netopýr který sní ušní maz, opravdu fuj, ale jinak neškodné), to byl celkem příjemný animovaný film. Nesmíte taky čekat dokonalý scénář a nebudete zklamaní (mě tento animák docela sednul a tak mi nedostatky nějak zvlášť nevadily).

Masakr na holčičím večírku 2 (1987)

Trošku jsem zklamaný, jakým stylem se ubírá druhý díl. Různé prostřihy na podivné sekvence, s nějakým rádoby Elvisem v černém? Courtney má najednou sny o budoucnosti? V jistých scénkách se až moc kopíruje první díl, což by nutně nemuselo být na škodu, jenže v takových případech platí hlavně jedno zásadní pravidlo. Udělat to samé, akorát větší, vtipnější, šílenější, akčnější, velkolepější, zkrátka zvýšit laťku. Vzít to co fungovalo a povýšit to. Toho se tady nedočkáte (snad jen ta vrtačka je na vyšším levelu). Jako klady hodnotím hlavně stopáž, o něco zajímavějšího záporáka a celkem svižnou druhou půlku. Lepší než první díl? Možná pro někoho, záleží jaký typ slasheru preferujete. Za mě asi na stejné úrovni. (jsem jedinej kdo úplně nepochopil ten konec, jakože jestli se jí to jen odehrálo v hlavě?).

Masakr na holčičím večírku (1982)

Sbírka osmdesátkových hororových klišé. V některých scénách je film nechtěně vtipný. O vrahovi nevíme kromě jména a jeho oblíbeného vraždícího nástroje vlastně vůbec nic. Na film se dá dívat jenom dvěma pozitivními pohledy. První, že je zde dost krásných mladých holek. Ten druhý je nostalgie k starým slasher hororům.

Dějiny násilí (2005)

Očekávání jsem měl všelijaké. Děj není komplikovaný, ale i přesto mě dokázal pohltit a celkem dlouho držet v nejistotě, přestože jsem tušil o co půjde. Mortensen a vlastně i ostatní jsou parádní. Režisérsky odvedena skvělá práce. Nic není zbytečně natahováno. Natočeno víceméně realisticky.

Falešná sláva (2021)

Stojí to za shlédnutí. Určitě nesedne svým pojetím každému, zvláště tomu kdo sociální sítě žere, nebo se jimi živí. Pro mě nepřinesl dokument téměř nic nového. Škoda že se dokument více nerozvinul (nebo by mě zajímalo, kdyby byl dokument koncipován tak, že o botech a všem falešném ti tři nevěděli a zkoumal by se tak jejich dopad, hlavně potom zjištění že vše je falešné). Pěkně to ukazuje obraz společnosti. A za to dávám o stupeň lepší hodnocení.

Tísňová linka (2013)

První půlka je vcelku fajn a nemám k ní žádné velké výhrady. Ovšem k té druhé už pár výtek mám. Ta je téměř celá plná klišé a nelogických scén, kdy se vydává hlavní hrdinka neohroženě a sama, bez prostředků na obranu, do nebezpečí. Vážně? Když má kdokoliv utíkat nebo možnost utéct, neuteče, jen stojí, čumí a podobně. Tak dobře to začínalo a celkově budovalo atmosféru, aby to došlo k totální béčkovosti.

Terrifier 2 (2022)

Ta malá holka co byla v té prádelně (a několika dalších scénkách) byla víc děsivá jak klaun sám (proč jsou malý holky v hororech tak děsivý? Viz třeba Kruh). Moc se tady nesází na lekačky nebo atmosféru. Zato krve je tady dost, včetně pár menších bizarností. Opět obrovská škoda že zde není nic vysvětleno ohledně art klauna a tak je vlastně špatný jen protože proto. Film tak nemá takovou váhu. Pochválit rozhodně můžu efekty, práce s kamerou taky není nejhorší.

Terrifier (2017)

Doufal jsem už po těch pár filmech, když je toto vlastně první, přímo zaměřený jen na art klauna, nějaké bližší vysvětlení (kdo to je, motivy, hraje nějakou roli nadpřirozeno nebo je to člověk a podobně). Vlastně to nemá ani žádný pořádný děj. Připomíná mi to dost staré klasické horory, především slashery. Hororová stránka je zaměřená především na zabíjení, mrzačení a znetvoření. Možná si během sledování řeknete, na co to vlastně koukám? Na jednu stranu, kdyby se zapracovalo na scénáři, mohla by z toho být celkem slušná hororová série.

Zocelovací kúra (2015)

Párkrát jsem se zasmál. Příběhově jsem nečekal zázrak a ani se nedostavil. Pouze na jedno kouknutí.