• Krátkometrážní

Chicagský tribunál (2020)

Opět se potvrzuje, že Amerika má velké soudní, politicky ovlivněné procesy v krvi a umí je i skvěle ztvárnit na plátně, stejně jako Frost vs Nixon, nebo Philadelphia, tak i The Trial of the Chicago 7 je skvělé herecky, hudbou, režijně i scénáristicky (ještě aby ne, když je to založený na skutečných událostech) zvládnutý pohled do americké justice.

Jako v bavlnce (2020)

Kouknete na prvni pulku, ktera ma napad a spad. Pak to vypnete, jelikoz se z toho stane iritujici blbost...

Svatba Jiřího Káry (2000) (amatérský film)

Tak jako film bych to rozhodne nenazval, ani to s tim ucelem nebylo toceny. Nicmene je to nahled do realne lidske retardace a snimek se stal u nas fenomenem (co to vypovida o nasem narode necham ciste na vas). Jednu hvezdu davam za zajimavosti, ktere mi prisli spise jako cerny humor. Ale pokud uz lidi muzou hodnotit tohle jako film, tak myslim, ze ja to muzu hodnotit z hlediska zajimovosti.

6 Days to Air: The Making of South Park (2011) (TV film)

Od dilu zahajeni olympijskych her v Bankoku jsem si rikal, jak je mozny, ze dokazou udelat epizodu, ktera se tyka udalosti, ktera probehla tyden pred uvedenim epizody. Ted uz to konecne vim ;-) Jinak skvely pohled do tvorby Metta, Traye a celeho tymu, klobouk dolu co dokazi za pouhych sest dni...

Logan: Wolverine (2017)

No pár vítek bych měl.... Jednak mě takhle rozesmutnit (filmem, koncem série) to je prostě podpásovka :D A pak, že jsem od x-menů vždy očekával hlavně akci, mutanty a souboje, atd. Toho jsem se v první polovině moc nedočkal, respektive za první hodinu se tam toho moc nestane.... Tím ovšem nechci říct, že by to byl špatnej film, to určitě ne. Jen při pohledu na starého Logana si uvědomíte co všechno má za sebou a začne vám ho být líto, což u komiksových hrdinů nechcete.... Nicméně film je úžasnej, dává smysl, krásně natočenej i zahranej. Prostě je super, jen mě sakra hrozně rozesmutněl :( :D 85%.

John na konci zemře (2012)

No, řekněme, že už kniha byla dost ujetá a naprosto mimo. Ale ve finále z naprosté ujetosti dokázala vytáhnout tak přemrštěnou změť kravin, že jste častokrát umírali smíchy, nebo naopak hnusem. Film se sice snaží o přehnanost, ale ve finále mu to moc nejde a spousta vtipných scén chybí a jsou nahrazeny nemastnými, neslanými nic moc scénami. Jedna hvězda snad spíše ze soucitu 20%

Underworld: Krvavé války (2016)

Děs a hrůza. Kdysi skvělý a kultovní Underworld se odebírá do těžkého béčkového filmu. Původní síla a převaha nad Lycanty se v podstatě vytratila a upíři jsou nyní jen takový směšný figurky, kteří umí jen střílet ze zbraní. Díky čemuž se děj dostává na rovinu Ramba, kdy po sobě všichni jen střílí, ale zde téměř nikdo neumírá (respektive to není vidět) a dějová linka? No nevím jak jí popsat slušně :( Zklamání a hvězda jen za to, že je mi líto série. Doporučuji nekoukat 10%!

47 róninů (2013)

Tak tohle snad ne.... Docela jsem se na to těšil a ve finále je to poměrně nezáživná, mystická, japonská blbost založená na (podle Japonců) pravdě.... Celé to podtrhává dost smutný fakt, že ač má film odrážet východní kulturu a ukazovat její vznešenost, tak kompletně celý to táhne Keanu, který si opět tak trochu zahrál na Nea..... A do propadliště dějin to navíc shazuje závěr, který je tak uhozenej a nepochopitelnej, až to není možný.... Horko těžko vydolovaných 30% a to jen za Reevese!

Zabijáci lesbických upírek (2009)

Nemůžu říci, že by to byla úplná kokotina, i když bůh dildo by byl určitě zklamaný. Má to svojí hlavu i patu a některý hlášky jsou dobrý, ale není jich tam dostatek.... Prostě upírky plný spermatu či čeho nejsou úplnej propadák, jak by se na začátku mohlo zdát ;) 40%

Marťan (2015)

Ačkoliv jsem neměl absolutně žádnou náladu na nějaký vesmírný film a očekával jsem něco hrozného ve stylu Intercellar nebo Gravitace, tak jsem byl neuvěřitelně hezky překvapen. Skvělé zpracování, skvělé herecké výkony, hudba, atd. Prostě na to, že jde o film jednoho herce, tak je to bomba! 100%.