Cross 3 (2019) odpad!

Bože to bol zase skvost. Byť fanúšikom Dannyho Treja a sledovať jeho nové filmy začína v posledných rokoch dosť bolieť. Vo svojej filmografii mal vždy slabšie a aj úplne katastrofálne filmy, v ktorých účasť prisľúbil za účelom podpory začínajúcim tvorcom. V poslednej dobe však z jeho filmografie miznú tie podarenejšie kúsky a pribúdajú len filmy ako je tento. Nudné, ultra low budget amatérske braky, na ktorých aj keď veľmi chcete, ťažko hľadať niečo pozitívne. Tento chce byť akýmsi fantasy akčňákom. Akcie je dosť, ale vzhľadom na jej spracovanie je to skôr na škodu. Herci údesní, prestrelky plne digi a tak nelogické,hlúpe a zle natočené, až sa na to bolí pozerať. Zo známejších béčkových ksichtov tu má najviac priestoru práve Trejo ako hlavný záporák(asi 10-15 min ), Vinnie Jones sa zdržal tak na 5 minút a ani sa nesnaží, Roberts a Ferrigno na 2 scény v závere. Film sa žiaľ berie smrteľne vážne,a tak sa nedá ani pobaviť na účet tvorcov. Nepatrí tiež ani do kategórie filmov typu The Room, ktoré sú tak zlé až sú dobré. Odpad ako vyšitý 0%

Malcolm a Marie (2021)

Neuveriteľne nudný a dejovo zabrzdený film. Tak ako píše v komentári jeden z užívateľov: dej sa dá zhrnúť jednou vetou- poďme sa pohádať, udobriť, pohádať, udobriť, pohádať a nakoniec zas udobriť. Film je čistou konverzačkou medzi 2 hercami v jednom byte a neprinesie za 106 minút žiaden záver ,pointu ani prelom vo vzťahu hlavnej dvojice. Neverím, že u nejakej dvojice na svete prebiehajú hádky, tak ako je to ukázané vo filme. Herecky síce nie najhoršie, no pomerne veľkým problémom u hercov bola u mňa uveriteľnosť toho, že sú manželia, keďže Zendaya vyzerá na 17 a JDW tak na 35. Dúfam, že Sam Levinson si nezoberie z tohto filmu príklad a nenatočí v podobnom duchu 2. sériu Euphorie, pretože tento film bol pre mňa skutočne stratou času. 10%

The Thinning: New World Order (2018)

Na papieri film musel vyzerať veľmi dobre a všeobecne dej, jeho vývoj a záver sú pre mňa najväčším plusom dvojky Thinningu. Kolená mu podrážajú niektorí herci( hlavne Logan Paul, ktorý to v 1ke herecky ako tak ustál, no v 2ke už je naplno vidieť, že nie je a pravdepodobne aj napriek veľkej snahe nikdy nebude dobrý herec),nelogické rozhodnutia a správanie postáv a tiež aj pár akčných a bojových scén, ktoré neboli natočené zrovna najlepšie. Pochváliť musím tak ako aj v jednotke hlavnú hrdinku Peyton List, na ktorú sa dobre pozeralo a okrem toho bola s prehľadom najlepším hercom vo filme. Záver podobne ako v jednotke veľmi zaujímavý a prípadnej trojke(ak vznikne) by som sa nebránil. Jednotke som dal 3*, teraz budem o niečo prísnejší a lepšie 2* budú musieť stačiť. 45%

The Thinning (2016)

The Thinning prichádza s pomerne zaujímavým a originálnym námetom. Planéta je preľudnená a každoročne musia štáty znížiť svoju populáciu o 5%. USA sa tak rozhodne zaviesť na školách povinný test a študentov s najslabšími výsledkami testu popraviť. Docela by som si pozrel ako by sa zmenili výsledky študentov na našich školách pri niečom podobnom, keďže často väčšina slabších študentov dosahuje slabé výsledky hlavne kvôli chýbajúcej motivácii a lenivosti než hlúposti. Film zobrazuje, aké hlavné problémy(manipulácia výsledkov, ovplyvňovanie učiteľov, podplácanie, pretláčanie detí bohatých a vplyvných) by pravdepodobne sprevádzalo, ak by sa takéto niečo zaviedlo do praxe. Hlavná hrdinka Peyton List sympatická, ostatní herci snaživí aj keď moc talentu nepobrali. Na spracovaní a technickej stránke cítiť nižší rozpočet, nie je to však úplna amatérčina a pozerať sa to bez ujmy dá. Zaujímavá a originálna záležitosť, ktorá si na konci otvorí dvere pre pokračovanie a naznačí, že všetko možno nie je tak ako sa na prvý pohľad zdá. 60%

Melanie: Dar života a smrti (2016)

Nekonvenčné spracovanie zombie tématiky, kedy sa film sústredí skôr na filozofovanie a rôzne úvahy než na nejakú krvavú vybíjanú zombíkov. Čo by nemuselo byť zlé. Tempo je však až príliš pozvolné a ani raz ma film nedokázal plne strhnúť či zaujať. Za mesiac si z toho budem pamätať len ľahko podivný záver a to, že išlo o zombie film s malým dievčatkom v hlavnej úlohe. 40%

Trash Fire (2016)

Film pre úzku skupinu ľudí s trochu ostrejším zmyslom pre humor. V prvej polovici filmu sledujeme Owena, ktorý trpí závratmi, má ego Donalda Trumpa, emočnú inteligenciu 0 a svojimi necitlivými poznámkami a postrehmi uráža všetkých naokolo, a to vrátane jeho partnerky, ktorá ho ako jediná má aspoň trochu rada. A je to celkom sranda. Kde inde uvidíte, ako sa partner snaží uzmieriť s partnerkou, tým že jej napíše nekrológ :) Po presune deji k babičke Owena, si po spoznaní babičky uvedomíte, že Owen je oproti nej vlastne celkom hĺbavý, citlivý a sympatický chalan. Ako som už spomínal, tento mix komédie a v druhej polovici aj hororu nesadne každému, ale ja som sa bavil. Trash Fire je pomerne originálny, nevšedný, miestami dosť vtipný, dobre zahratý(ústredné trio) a ponúka tiež aj nekompromisný, mierne prekvapivý záver. Opatrný palec hore a lepšie tri *. 65%

Mapa dokonalých maličkostí (2021)

Filmov s časovou smyčkou sme tu mali v poslednej dobe pomerne dosť. Túto tému sme už videli spracovanú ako: horor(Všetko najhoršie), romantickú komédiu( Palm Springs) či akčné béčko (Boss Level) nehovoriac o starších filmoch, ktoré spomínajú aj postavy vo filme. The Map of Tiny Perfect Things je takým mixom teen drámy,romantiky a komédie. Tvorcovia sa primárne sústredili iba na hlavnú dvojicu, na ich vzťah a film tak ako spomínajú ich postavy: sa nesnaží o vyliečenie rakoviny, ale chce iba ukázať aké krásne a dôležité sú vo filme krátke momenty radosti a maličkosti. Možno aj preto ponúka veľmi jednoduchý príbeh s minimom dejových odbočiek a z logického hľadiska pomerne WTF vysvetlenie, prečo sa naši 2 hrdinovia ocitli v časovej slučke. Herci všetci do jedného veľmi dobre vybratí, na čele so sympatickým ústredným duom Kathryn Newton a Josh Hamilton. Takýchto "feel good" filmov nie som veľkým fanúšikom, ale raz za čas prečo nie. A zvlášť v dnešnej korona dobe. 60%

Circle (2015)

Horor je to minimálne, skôr triler/dráma so sci-fi prvkami, ktorý sa s výnimkou poslednej scény odohráva celý v 1 miestnosti. Circle ťahá nahor originálny námet, pri ktorom vám určite bude vŕtať hlavou ako by ste sa zachovali v danej situácii vy, poprípade vaši známi. Niektoré dialógy a rozhodnutia postáv vyzerajú možno na prvý pohľad nelogicky či neprimerane okolnostiam. Na druhej strane ktovie, ako by sa ľudia v podobnej situácii kedy im ide o život zachovali, takže toto negatívum ktoré spomínajú mnohí užívatelia som dokázal prehrýzť. Herecky sa tu striedajú slabšie výkony s lepšími a mám silné podozrenie že niektorí herci sú amatéri. Záver časť vecí objasní, no zároveň vyvoláva aj množstvo ďalších otázok. Dvojke z otvoreného sveta a s odpoveďami na tieto otázky by som sa nebránil. Celkovo ak prihliadneme na fakt, že ide o režijný debut tvorcov, vlastne vôbec nie zlé. 55%

Keullojet (2020)

Pomerne nevýrazná ázijská ducharina. Podarená lakačka v úvode navnadí, no nič lepšie už za hodinu a pol The Closet neponúkne. Dejovo sa vykráda asi 5 filmov naraz, takže žiadnu originalitu nečakajte. Herci a technická stránka celkom fajn, masky detí "z druhej strany" dokonca veľmi fajn. Najväčším problémom je absencia napätia a atmosféry (čo je v horore celkom závažný nedostatok). Slabší priemer a 40%.

Střípky (2021)

Tuctová kriminálka s hviezdnym hereckým obsadením. Zo známeho tria nakoniec najlepšie obstál Jared Leto, ktorému tu nomináciu na Zlatý Glóbus úprimne prajem. Jeho pohrávanie sa s detektívmi (a aj samotným divákom) či je alebo nie je vrahom, je najväčším pozitívom filmu. Škoda len, že príde na scénu až po hodine filmu a jeho postava nedostala viac priestoru. Denzel zahral taký svoj štandard, ktorým neurazil a Rami Malek bol aspoň za mňa castingovým failom. Za celý film ma totiž nedokázal ani raz presvedčiť o tom, že má len tie najčistejšie úmysly a myslím, že skôr by mu pasovala rola na opačnej strane zákona. Filmu by taktiež pomohlo tak o 20 minút skrátiť, 2 hodiny sú na takúto kriminálku fakt priveľa. Osobne mi ani príliš nesadol záver, ale verím že u niekoho naopak môže byť najväčším pozitívom filmu. Technicky je to fajn a celkovo sa to raz vidieť určite dá, avšak Střípky mali určite väčší potenciál. 55%

Časové pásmo bylo změněno