Komisař Rex (1994) (seriál)

Oddychové, jednoduché, s parádnym soundtrackom a množstvom zjedených salámových žemiel. Pre mňa Komisár Rex je a vždy bude kult a časť môjho detstva. Žiaľ je to aj 1 zo seriálov, kde zreteľne cítiť klesajúci trend v kvalite s narastajúcim počtom sérií. Prvé dve série s charizmatickým komisárom Moserom (výborný Tobias Moretti a jeho zrejme najpamätnejšia úloha kariéry), popleteným Stockim( vynikajúci Karl Markovics) a Hellelerom sú tým najlepším čo seriál ponúkne. Prípady sú zaujímavé, dialógy dobre napísané, nechýba trocha vtipu na odľahčenie a aj naopak- akcie na upútanie a zbystrenie pozornosti. Po odchode Stockiho a príchode Becka(heinz Weixelbraun) bol seriál v 3. a 4. sérii stále veľmi kvalitný, aj keď Stocki mne osobne trochu chýbal. Po odchode Morettiho a jeho nahradení hlavným komisárom Brandtnerom (Gedeon Burkhard) bola 5. a 6. séria ešte fajn, hoci už dojmy boli "len" dobré. Po konci Brandtnera a príchode dvojice komisárov Hoffman a Niki Herzogová už musím priznať, že bol seriál s najznámejším filmovým psom naozaj o ničom. Ak by som to spriemeroval, tak by mi to vďaka 3 posledným sériám zrejme nevyšlo ani na tie 4*, ale nižšie kvôli štyrom 5* sériam s Morettim, kde som hltal a videl každý jeden diel ísť nemôžem... 80%

Delukse (2019) (seriál)

Ale hej toto ušlo. Nie je to seriál, ktorý budem sledovať pravidelne ani výrazné dielo, u ktorého treba zbystriť pozornosť a určite ho vidieť. No na rozdiel od 99% slovenskej seriálovej produkcie Delukse nie je vyslovene amatérske a dokonca sa vám môže stať aj na pomery slovenských komediálnych seriálov nevídaná vec- že sa zasmejete. Bárta, Fialová a Latinák majú za sebou i lepšie úlohy ale neurazili ma, jedine Daniela Fischera, resp. jeho postavu by som ihneď zo seriálu vyhodil, pretože nebezpečne balansuje na hrane trápnosti. Videné prvé 3 epizódy a po tých dávam najslabšie možné 3*.50%

Autoškola (2019) (seriál)

Ďalší z kategórie trápnych slovenských pokusov o humor. Že mala Autoškola nakoniec len 8 dielov a bola predčasne pozastavená neprekvapí asi nikoho, kto videl aspoň 1 diel. Ale aby som len nekritizoval- úplné dno to nie je a vznikli u nás aj horšie seriály. Žiaľ... 10%

Pán tygrů (2020) (seriál)

Netflix ma vynikajúce dokumenty a táto šialenosť podľa mňa absolútne zaslúžene pobláznila a udivila svet. Príbeh Tiger Kinga Joea Exotica, Carole Baskin a ďalších chovateľov tigrov v USA je tak bizarný, že by ho nevymysleli ani tí najbláznivejší scenáristi na svete. Nie nadarmo sa hovorí, že najlepšie príbehy píše sám život- tento tu je toho dôkazom. S každým dielom si budete hovoriť, že to nemôže byť už viac strelené. Ale vždy je. Čiastočne za to môžu postavy. Stojím si za tým, že som v tomto dokumente nenašiel jedinú normálnu postavu. Z úvodu si hovoríte, že Joe je riadny exot. Potom sa zoznámite s jeho nemesis Carole Baskin a zistíte, že asi ani ona nie je úplne normálna a má niečo "za ušami". No a potom doktor Bhagavan Antle. Nikto nevie síce čoho je doktor, ale kašľať na to. Keď si svojim tučným kontom zaplatí, že môže do hotela priviesť tigrie mláďatá v batožine, tak si môže zaplatiť že je aj doktor. Okrem podivností má však dokument aj jednu rovinu na zamyslenie a tou je téma chovu tigrov v zajatí a konkrétne v USA. V tejto oblasti prináša dokument naozaj veľa zaujímavých a hlavne znepokojivých faktov (najmä pri pohľade na chovateľov týchto zvierat). Jeden z tých príbehov, ktoré sú "možné len v USA" a dokument, u ktorého sa veľmi ťažkú popisujú výsledné dojmy. To proste musíte vidieť.  PS: Fuckin Carole Baskin... EDIT: 2. séria je prekvapivo podobný bizár ako prvá a naplno ukazuje povahu a charakter všetkých ľudí pohybujúcich sa v týchto kruhoch. A to čo niektorí robia chovaným zvieratám pre zisk a peniaze a ako im na nich "záleží", tak z toho sa mi naozaj škaredo dvíhal žalúdok. Jeff Lowe a Tim Stark sú ukážkovými príkladmi. 100%

Nový život (2020) (seriál)

Jojkárska odpoveď na Markizáckych Oteckov a ďalší nekonečný seriál o bežnom živote, v ktorom sa ale že vôbec nič zaujímavého nedeje a v prípade dopytu sa dá natáčať do nekonečna. Jedna * za to, že mi to prišlo o chlp lepšie ako spomínaný seriál Markízy. Celkovo však zbytočnosť. 10%

Die Hart (2020) (seriál)

Kratučký seriál s Kevinom Hartom, ktorý sa snaží stať akčným hrdinom tým že vyštuduje akčnú školu pod vedením Johna Travoltu. Hart si uťahuje zo svojich filmov a typických ukričaných postáv, ktoré v nich hráva, z jeho priateľstva s Rockom a z mnoho ďalších vecí. Mne osobne Hart ako komik neprekáža (no ani cielene jeho tvorbu nevyhľadávam) a tak som seriál v pohode prežil. No stojím si za tým, že potenciál bol väčší a ako film, čo by mal hodinku tridsať a mierne vylepšený scenár by to fungovalo lepšie. 55%

Chvění 2: Vrátili se zpět! (1996)

Jedno z tých lepších pokračovaní. Vracajúci sa Fred Ward s Michaelom Grossom, ich bláznivé dialógy a bláznivá nátura Grossovej postavy z toho robia sympatickú a miestami docela vtipnú oddychovku. No klamal by som, ak by som povedal že Kevin Bacon z jednotky nechýbal. Červy sú našťastie stále väčšinou zobrazovaní praktickými efektami, takže v tomto smere za mňa spokojnosť. Ich transformácia a prerod v druhej polovici ma nestrhol, ani výraznejšie nepohoršil. Akcie nie je málo, no mohlo byť viac. Správanie postáv pár krát mierne nelogické, no dá sa to prežiť. Vo výsledku nenáročný film z ktorého sála atmosféra 90. rokov na míle ďaleko a ktorý kvalitovo mierne zaostáva za jednotkou. 60%

Tenkrát v Mexiku (2003)

2 krát toľko hereckých hviezd ako v Desperadovi, 3-násobne vyšší rozpočet a aj tak je to v mojich očiach o dosť slabší film ako jednotka. Dej je na Rodrigueza zbytočne prekombinovaný a aj dosť zmätočný. U hercov zamrzí, že Banderas je dosť v úzadí (nehovoriac o Salme Hayek ktorá tu má tak 2-3 scénky) a väčšinu priestoru dostáva Johnny Depp a Wilem Dafoe. Na druhej strane ma potešil aspoň Trejo, ktorý sa vrátil v inej postave ako v origináli či Eva Mendes, ktorá krásou v tomto filme schová do vačku aj samotnú Salmu Hayek. Film zachraňuje akcia, ktorá je klasicky štýlová, krvavá a nápaditá ako býva u Rodrigueza zvykom. No aj v tomto ohľade si myslím, že nereálnosť akcie (aj na pomery toho že sa nachádzame v uletenom filme Roberta Rodrigueza) niekedy bije do očí a je to až príliš. V snahe byť čo najviac cool, Robert tentokrát bohužiaľ netrafil ten optimálny pomer medzi štýlovosťou a aspoň štipkou vážnosti ako v Machete alebo v Desperadovi. Nakoniec teda len priemer a potvrdenie starého známeho faktu u Rodrigueza- jemu proste filmy s vysokými rozpočtami nejdú. PS: scénky so slepým Deppom ako jediné zostanú v pamäti. 55%

The Banishing (2020)

Christopher Smith sa príliš nevytiahol a aj keď po technickej stránke dodal profesionálny film a nie len nejaké lacné béčko, tak málokto s tým bude spokojný. Scenár a hlavne dialógy sú dosť o ničom, herci nanajvýš priemerní a z hororového hľadiska sa v prvej hodine prakticky nič nestane. Potom sa rázne pritvrdí a jeden pokus o strašenie strieda druhý, no ani tu to nevyšlo úplne optimálne. 2-3 podarené scény film nerobia... Ľahko zabudnuteľný film, z ktorého si po mesiaci pravdeodobne nebudem pamätať vôbec nič. 30%

Mariachi (1992)

Keď zvážim že ide o celovečerný debut a že film stál dokopy 7000 dolárov, tak super. Na druhú stranu, kto videl Desperada... Rodriguez minimálne v Mariachim ukázal, že mu nechýbajú nápady, kreativita a to najmä pri zobrazení akcie, ktorá vyzerá na naozaj miniatúrny rozpočet výborne. Príbehovo je to v skratke to isté čo Desperado- čiže veľmi jednoduchý film. Ak by som videl Mariachiho pred Desperadom zrejme by som šiel na 4*. No keďže som videl ako prvý hollywodsky remake s budgetom 10 miliónov a plejádou hollywoodskych hviezd doplnených o ešte lepšiu, kreatívnejšiu a vymazlenejšiu akciu (holt, Rodriguez už mal peniaze aby naplno ukázal čo v ňom drieme) tak tentokrát musia stačiť lepšie 3*. 60%