Pohřešovaní (2003) (seriál)

Nezvestní ma bavili o dosť viac ako tématicky podobné Stratené Duše, aj napriek tomu že tento seriál má menej % a je určite aj o dosť menej známy. Jednak mi je Catherine Scorsone oveľa sympatickejšia ako Jennifer Love Hewitt, ktorú príliš nemusím a aj ústredný námet dievčiny s vidinami ľudí, ktorí sa pohrešujú je tu podľa mňa obstojne spracovaný. Nejde o niič na pravidelné sledovanie, ale na zabitie dlhej chvíľky v časoch keď sme boli odkázaní len na to, čo chodilo v televízii to bolo fajn. 55% a neurážajúci priemer.

Odložené případy (2003) (seriál)

Zarytým fanúšikom na 99% nebudem, no pár dielov som mal možnosť vidieť a nemal som s nimi väčší problém. Klasická kriminálka s obstojnou technickou stránkou, netradičným konceptom nevyriešených zločinov z minulosti, zapamätateľnou hlavnou hrdinkou a niekedy i vcelku zaujímavými prípadmi. Ak si odmyslím fakt, že reálne by bola šanca na vyriešenie podobných starých prípadov veľmi malá a tu vyšetrovací tím rieši bez problémov jeden za druhým, tak vlastne docela chápem, prečo je Odložený prípad u fanúšikov krimi taký obľúbený... Nadpriemer a lepšie 3*. 65%

Pumpa (2020) (seriál)

Politická satira tria Kubovčík-Heriban-Vokoun (alebo skôr iba dua Kubovčík-Heriban, keďže Tibor Vokoun si chodí do tohto seriálu hlavne prečítať noviny a do konverzácie sa zapojí naozaj málo kedy) reflektujúce aktuálne dianie. V podmienkach Slovenska podobné formáty príliš nebodujú, no tento sa zatiaľ drží a osobne som rád aj za to málo čo máme. Kvalita epizód kolíše podľa toho čo sa daný týždeň stane a ktorá známa "osobnosť" si na Pumpu príde nakúpiť. Niektoré vtipy sú slabšie, niektoré trafia ako sa vraví presne do čierneho a niektoré sú mierne trápne. No za snahu a v našich podmienkach aj za odvahu (keďže u nás sa každá druhá verejne známa osobnosť urazí len za to keď sa na ňu krivo pozriete nie to keď si z nej nedajbože dovolíte urobiť srandu) to aspoň na priemere udržím. A že je to na politickú satiru jednostranné? Áno, je. No natočiť politickú satiru bez toho aby ste sa vysmievali konkrétnemu politickému zoskupeniu, ich rozhodnutiam alebo svetonázorom by nedokázal asi ani Copperfield. 55%

Pán profesor (2020) (seriál)

Vzhľadom na to, že to nie je až tak dávno čo som opustil lavice gymnázia mi v žánroch chýba science fiction. Takíto profesori alebo škola proste u nás neexistujú a realita je úplne, ale úplne iná. Čo je však hlavné, je že ako celok ma seriál svojimi príbehmi a zápletkami veľmi, veľmi nebavil a nudil som sa pri ňom. Preto Pán Profesor dostane odo mňa najlepšiu možnú známku- jednotku. 15%

Najhorší týždeň môjho života (2021) (seriál)

Z niektorých gagov a dialógov cítiť zahraničnú predlohu, resp. fakt, že slovenskí scenáristi by neboli schopní niečo také napísať. Čo je plus. No samotné slovenské spracovanie fajn predlohy je nemastné,neslané. Svarinská je ešte v pohode, Jožko Vajda ako vždy nesklamal a dokázal pobaviť, no Studenková je už tak preplastikovaná a umelá, že je nútená hrať len polovicou tváre v ktorej jej ešte ostal cit a najväčším prúserom, ktorý u mňa seriálu ubral minimálne jednu hviezdu je hlavný hrdina Román Poláčik. Ten aspoň podľa mňa podal absolútne neautentický herecký výkon, kedy som z každej jeho scény v seriáli cítil že je to proste herec, ktorý sa urputne snaží zahrať daný moment ale zúfalo mu to nejde. Ako celok to nie je úplné dno alebo taká katastrofa ako to býva so slovenskými projektami obvykle. No to je najväčší kompliment, čo sa dá seriálu udeliť. 30%

Griffinovi (1999) (seriál)

Ani Futurama, ani Griffinovci. Takýto typ seriálov ide mimo mňa. Za pár podarených hlodov a gagov aspoň 2* a 30%.

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Mitch Buchannan- životná úloha Davida Hasselhoffa zo slávy ktorej žije dodnes. No Hasselhoff nie je tým hlavným v tomto seriáli aj napriek tomu, že má hlavnú postavu. Celý Baywatch je po dejovej alebo aj hocijakej inej stránke dosť o ničom a prioritou je iba ukázať pekné baby v bikinách(Carmen Electra, Erika Eleniak,Vanessa Angel). Úvodná znelka so slow motion zábermi plavčíčok utekajúcich po pláži v plavkách vlastne dokonale vystihuje podstatu Baywatchu a aj to prečo si našiel početnú mužskú fanúšikovskú základňu. A prečo aj napriek tomu, že ma 95% stopáže nebavilo s hodnotením nejdem nižšie a udržím to na 2*... 40%

Teletubbies (1997) (seriál)

Toto je seriál naozaj len pre kojencov a tých najmenších, pri čom aj druháci základnej školy už pre Teletubbies nie sú cieľovka, pretože sú na niečo podobné "príliš veľkí". A tak k tomu treba aj pristupovať. Samozrejme, že pre každého dospelého a príčetného to musí byť nepozerateľné a je to úplna blbosť. Ale napríklad od mojich rodičov viem, že ako dieťa v časoch keď som ledva rozprával a vnímal svet okolo ma Teletubbies vraj bavili (dosť mi to vyčítajú, keďže to boli nútení pretrpieť). Takže v tomto ohľade to fungovalo a pravdepodobne aj funguje dodnes a preto 3*...

Napětí (2021)

Britská ducharina zo 70. rokov, ktorá je z hľadiska príbehu a zápletky omnoho sofistikovanejšia ako by ste povedali po úvodnej polhodinke filmu. Paradoxom však je, že mi viac vyhovovala práve tá jednoduchšia a priamočiarejšia prvá polka s pôsobivým prostredím nočnej nemocnice (ktorá zažíva výpadok el. prúdu), sympatickou hlavnou hrdinkou a prvými náznakmi toho, že v nemocnici nie je všetko s kostolným poriadkom. V tejto časti Corinna Faith ukázala, že dokáže navodiť kvalitnú atmosféru napätia a okrem toho aj pomerne efektne načasovať ľakačku. Potom čo príbeh začne pomaly odkrývať karty to však už taká sláva nie je. Jednak sa mi príliš nepáčil  SPOILER koncept chvíľkových posadnutí, kedy 10 minút je hrdinka okej, 15 minút je posadnutá a nemôže sa tomu ubrániť, potom je na minútku znova okej a v závere už dokonca o posadnutie ducha žiada a nadviaže s ním akúsi formu spolupráce KONIEC SPOILERU a aj strašenia/hororovej atmosféry sme v 2. polke dostali oveľa menej. Menší twist v závere neurazil, logicky príbeh ako tak drží pohromade a je zrozumiteľný. Celkovo je The Power horor, v ktorom mierne prevyšujú pozitíva nad negatívami, podobne ako prvá polovica filmu nad druhou. 55-60%

Sue Thomas: Agentka FBI (2002) (seriál)

Hluchá vyšetrovateľka Sue Thomasová je trochu pritiahnutá za vlasy, ale budiž. Problémom je, že aj napriek handicapu hlavnej hrdinky je stále najsympatickejšou postavou zo seriálu ten jej pes a nie ona. Ako celok je to sledovateľné bez ohrozenia zdravia a žiadna ukrutná nuda nehrozí, ale to je asi tak všetko z pozitív. Nenáročného diváka to zaujať môže, náročnejší to po pár dieloch pravdepodobne vzdá. Na pomedzí 2 a 3*, pri čom ma to skôr ťahá smerom dole. 45%