Kriminálka New York (2004) (seriál)

Najslabšia CSI kriminálka. A to už ani tie predchádzajúce ma nejako extra nebavili. Objektívne to po filmárskej stránke nie je až tak zlé ako hlása moje hodnotenie, ale ja nemôžem inak. Proste ma to veľmi, veľmi nebavilo a nevidím dôvod natáčať v podstate ten istý seriál 3 krát. 15%

Ztraceni (2004) (seriál)

Prvé série seriálu boli naozaj výborné. Opustený ostrov, skupinka náhodných ľudí ktorá stroskotala s lietadlom, snaha prežiť a postupne i začať plnohodnotne žiť v divočine. Do toho sa utvárali prvé konflikty, postupne sa začínali vykresľovať charaktery jednotlivých postáv, z viacerých flashbackov sme sa dozvedali viac a viac o minulosti postáv. No a samozrejme do toho znepokojujúce náznaky, že na ostrove zrejme nie sú sami. Časom sa však seriál na môj vkus až príliš zamotal- scenáristi prišli s kopou zvratov, senzačných informácií a odhalení o ostrove a jeho prostredí až postupom času môj záujem o Nezvestných upadal. Aj napriek tomu musím uznať, že minimálne tie prvé 2-3 série ma svojho času celkom chytili a na svoju dobu to bol netradičný, dosť originálny a aj perfektne zahraný seriál. 4* a 75%

Power Rangers DinoThunder (2004) (seriál)

Moje prvé stretnutie s Power Rangermi- mojím zrejme najväčším guilty pleasure seriálom z detstva. Nikto mi už dnes neuverí keď poviem, že DinoThunder chodieval o 6 večer pred Televíznými novinami na TV JOJ(poznámka pre bratov Čechov-2. najsledovanejšia slovenská televízia). Ale bolo to tak. A ja som bol pravidelným divákom a tento seriál som ako malý proste zbožňoval. Mesogog bol pre viaceré deti určite celkom strašidelný, Zeltrax+ďalší záporáci a vlastne aj samotní Rangeri v tých ich kostýmoch boli dostatočne vizuálne zaujímaví pre detského diváka a navyše sa tam prakticky stále niekto s niekým bil a do toho len tak nezmyselne v pozadí postáv vždy niečo horelo a vybuchovalo. Zhmotnená fantázia viacerých chlapcov hrajúcich sa na bojovníkov a objektívne strašne tupý a nezmyselný akčný výplach plný kaskadérov a stuntmanov. 90 totálne subjektívnych a zaujatých percent.

Addicted to Plastic Surgery (2004) (seriál) odpad!

Ďakujem Joj plus, že nás ovlažila týmto skvostným seriálom o bohatých a namyslených pipkách, ktoré majú potrebu sa neustále "vylepšovať" a robiť zo seba chodiaci silikón mixovaný botoxom. 0%

Veronica Mars (2004) (seriál)

Veľmi nezáživný seriál. Celkom početná fanúšikovská základňa na ČSFD ale aj inde vo svete mi nejde do hlavy. Teraz vážne: Čo sa vám všetkým(fanúšikom) na Veronike Marsovej páčilo? Pretože mňa nech rozmýšľam ako chcem nič nenapadá, len to že som kedykoľvek pri sledovaní pociťoval skoro 40 minút súvislej nudy. 15%

Zoufalé manželky (2004) (seriál) odpad!

Podobne ako Sex v meste aj Zúfalé manželky sú seriál orientovaný hlavne na ženy. A tie to podľa všetkého baví. Dlhší komentár k tomu písať radšej nebudem, iba toľko poviem že som pravdepodobne posledný človek na Zemi, ktorý by tento seriál začal pravidelne sledovať.

Brainiac: Šílená věda (2003) (seriál)

Koho nenapadli otázky typu: Po zjedení čoho prd najviac smrdí?  Dá sa chodiť po pudingu alebo trebárs horčici?  Akou rýchlosťou treba kopnúť loptu aby sa roztrhla? Čo všetko sa dá zistiť z rozboru vlasov človeka? Mňa a určite aj viacerých áno a tento seriál nám na tieto a ďalšie podobne bizarné, ale svojim spôsobom zaujímavé otázky odpovedá. Richard Hammond sa do podobnej relácie ako moderátor veľmi hodí a jednotlivé pokusy, či skôr experimenty boli pre mňa pútavé a hlavne veľmi zábavné. Oddychový seriál, pri ktorom ak budete dávať pozor tak sa môžte dozvedieť niečo totálne životu nepotrebného ako napríklad že po pudingu sa naozaj dá chodiť. 80%

Las Vegas: Kasino (2003) (seriál)

Mám pocit, že človek ktorý určuje program TV Dajto má tento seriál veľmi veľmi rád, keďže sa v jeho vysielaní objavuje dlhé roky a často aj viackrát za 1 deň. Mňa seriál absolútne nezaujal- jednak nevýraznými postavami, ale aj prostredím kasína, ktorého téma mi tu prišla spracovaná celkom chabo. Nehovoriac o tom, že niektoré zápletky seriálu sú dosť pritiahnuté za vlasy. Na pomedzí 1* a 2*

Letecké katastrofy (2003) (seriál)

Na občasné sledovanie celkom zaujímavý dokument. Preto píšem na občasné, pretože daná téma nie je mne osobne tak blízka aby som sa prinútil pozerať viac epizód aj napriek tomu, že jednotlivé časti sú spracované dosť dobre. Z vlastnej skúsenosti neodporúčam pozerať deň pred odletom na dovolenku... 55%

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

Ďalšia zo známych a úspešných krimináliek, ktorá ma podobne ako CSI obišla, a to najmä kvôli dokonale nevýrazným a nesympatickým hlavným postavám. Vlastne čo si spomínam, tak kedykoľvek som NCIS zbadal v TV tak som prepínal inam a keď som mu aj šancu náhodou dal, tak som z neho dvakrát nadšený nebol. U mňa slabota a 2* len za solídnu technickú stránku. 25%