Policejní jednotka v barvách (1982) (seriál)

Geniálne. Toto proste môžem pozerať do nekonečna a nikdy ma to neomrzí. Málokto vie, že ZAZ (Zucker-Abrahams-Zucker) nevytvorili postavu legendárneho poručíka Franka Drebina v Bláznivej strele, ale v tomto kratučkom 6 dielnom seriáli už 6 rokov predtým. Pre mňa osobne je Police Squad! na rovnakej úrovni ako aj filmy- skrátka vrchol žánru paródia. Leslie Nielsen sa pre rolu Franka Drebina prednášajúceho absurdné repliky s kamennou tvárou narodil, humor je presne taký ako aj vo filmových Bláznivých strelách (čiže vynikajúci) a ja som si každý diel nesmierne užil. Istým spôsobom ma bavila aj šablónovitosť epizód kde každý diel ma jasnú osnovu a každý prípad vyrieši pozoruhodne informovaný čistič topánok, pobavíme sa nad scénami v laboratóriu a čerešničkou sú záverečné titulkové scény, kde postavy zamrznú. Už len tieto scénky sú vtipnejšie ako väčšiny dnešných paródií celkovo. Ak vás bavia paródie a tento seriál ste nevideli, tak vám radím to ihneď napraviť, jediná chyba seriálu totiž je, že je tak krátky. 100%

Simpsonovi (1989) (seriál)

Celosvetový fenomén a najznámejšia animovaná rodinka na svete. Ja si však nemôžem pomôcť no pri pozeraní viacerých príbehov Homerovej rodinky som nenašiel nič tak výnimočné, vtipné a dychberúce aby ma Simpsonovci prinútili pozrieť si čo i len 1 kompletnú sériu. Chválim teda aspoň český dabing, kde najmä Lábus ako Marge je vynikajúci a pár gagov Homera, ktorý mi ako jediný prišiel zábavný. 3* z povinnosti. 50%

Jake a Tlusťoch (1987) (seriál)

Ďalší typický krimi seriál 80. rokov, ktorým nás české aj slovenské televízie poctivo zásobovali v deväťdesiatych, nultých a aj neskorších rokoch. Podobne ako Matlock ani Jake a Tlsťoch ma nezaujal. Je to na môj vkus proste strašne fádne, bez tempa, prekvapenia alebo čohokoľvek zaujímavého. V podstate ideálny seriál pre dôchodcov... 15%

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Sitkom tak nezáživný ako život jeho hlavnej postavy Ala Bundu. Je síce pravda, že herci sú pri zobrazení svojich životom unudených (Ed O Neill) či hlúpych postáv(Christina Applegate a David Faustino) celkom presvedčiví, no i tak som si sledovanie seriálu príliš neužil. Hlavne preto, že v konečnom dôsledku boli pre mňa tieto postavy nesympatické a mierne otravné. Pokusov o humor je tu veľa, no funguje len malá časť z nich. Úvodná zvučka podarená. Niektoré epizódy to vytiahli aspoň na priemer, niektoré boli naopak veľmi slabé. Ako celok to vidím na také lepšie 2* a 40%. Oproti tématicky podobnému Step by Step o triedu slabšie.

Alf (1986) (seriál)

Tento kult ma až tak nestrhol. Dabing Stana Dančiaka je výborný a dejová premisa o mimozemšťanovi žijúcom s bežnou rodinkou má niečo do seba. Plus vzhľad Alfa je podarený. Škoda len, že zo seriálu je cítiť na môj vkus až príliš silná orientácia na najmenších divákov. Tento fakt viacerí nepochybne považujú za pozitívum a jeden z dôvodov prečo je Alf pre nich srdcovkou. U mňa je to žiaľ naopak a nebránil by som sa keby bol Alf aspoň trocha "dospelejší". Na druhej strane nemôžem povedať, že by bol Alf zlý seriál, to nie. Keď som na neho náhodou v detstve natrafil na Markíze, tak som si 1-2 diely pozrel, no neohúril ma natoľko aby som ho sledoval pravidelne. Lepší priemer. 60%

Matlock (1986) (seriál)

Andy Griffith vo svojej zrejme životnej úlohe, vďaka ktorej ho poznajú diváci po celom svete. Ja si však nemôžem pomôcť, no mňa tieto kriminálky z 80. a 90 rokov nebavia. A nebavili ma ani v dobe bez internetu, keď sme boli odkázaní iba na to čo vysielali naše televízie (a tie hojne vysielali práve podobné krimi seriály ako Matlock ). Pomalé, strnulé, bez výraznejšieho tempa, napätia alebo prekvapenia. Skrátka veľká nuda. 1* za to, že po technickej stránke to má ako takú úroveň. 20%

Cosby Show (1984) (seriál)

Sympatický Bill Cosby(mimochodom dnes odsúdený za sexuálne obťažovanie detí, čiže v realite asi nie až tak veľmi sympatický) so svojou rodinkou riešia každodenné problémy väčšiny rodín. Postavy vás nevytáčajú, epizódy vďaka krátkej dĺžke odsýpajú a sem tam sa objaví aj nejaký ten vtipný moment. Nenáročná, oddychová záležitosť a po Step by Step druhý seriál, ktorý mi napadne ak niekto povie: Seriál pre celú rodinu. 55%

Mind Your Language (1977) (seriál)

Prastarý seriál o jednej triede študentov zloženej z rôznych národností, ktorá pravidelne navštevuje kurzy angličtiny. Typický suchý britský humor zložený z narážok na kultúrne odlišnosti jednotlivých národností a jazykových dvojzmyslov môžem. A tu je ho požehnane, takže som sa bavil. Zub času sa na Mind Your Language čiastočne podpísal a niekomu to možno pri dnešných nahláškovaných seriáloch príde trošku pomalé. Mne to nevadí, keďže britský humor je viacmene týmto aj tak povestný. Plus seriálov s podobným humorom je ako šafránu. Slabšie 4* -70%

Rodina Addamsova (1964) (seriál)

Na svoju dobu to bola určite pecka. I v dnešnej dobe je to stále pozerateľné a dejová premisa o čudesnej rodine mierne posadnutej smrťou je skvelá. Nemá to však až taký drive a v jednotlivých epizódach sa striedajú pomerne vlažné pasáže s tými vtipnejšími, pri čom vyhráva najmä prvá skupina. Filmy z 90. rokov od Sonnenfelda sú v tomto a vlastne aj všetkých iných ohľadoch omnoho lepšie a kvalitnejšie. Ale legendárna zvučka a Largovo: Zvonili ste? zaujalo snáď v každom jednom diele :) Lepšie 3* a 65%