• Krátkometrážní

Oko dravce (2008)

Caruso je super režisér, tak mu už konečne dajte nejaký poriadny scenár, do prdele! [67%]

Hanebný pancharti (2009)

S výnimkou bombastického finále jedna z najlepších konverzačných drám, aké som videl. Plus brilantní herci (zdá sa mi to, alebo fakt všetci?!), plus najlepšia práca s hudbou EVER a u mňa to zrazu vyzerá na druhý najlepší Tarantinov film. Po viacerých projekciách by ale Basterdi mohli Gaunerov v mojich očiach kľudne poraziť, to však uvidím až časom. A čo sa týka mojich obáv ohľadne režisérovho egocentrizmu, tie sa teda nepotvrdili ani náhodou. Odpusťte mi, maestro, slabú chvíľku, počas ktorej som si dovolil pochybovať o Vás. Bola to chyba. [96%]

Robot Chicken: Star Wars (2007) (TV film)

Obsahovo päť hviezdičiek, jednu ale strhujem za recykláciu asi troch scénok z klasických epizód. Vtipné sú síce aj po x–tý raz (telefonát medzi Imperátorom a Vaderom ma spoľahlivo zničil aj tentokrát), ide mi však o princíp. [85%]

Identita (2003)

Je pre mňa ťažké vyjadriť to, čo by som chcel, bez toho, aby som tu spoiloval. Identitu sa totiž vidieť oplatí a nerád by som pokazil zážitok potenciálnym divákom. Takže takto: jedná sa o výborný thriller s vypätou atmosférou, škodí mu ale zvrat, ktorý síce nie je zlý, akurát je slabší než dianie odohrávajúce sa pred ním a tým pádom pocity z filmu trochu degraduje, našťastie však nijako výrazne. Je tu ale isté „ale“, ktorého charakter by som nerád odhaľoval, takže poviem len toľko, že po skončení filmu som mal sto chutí rubnúť sem priemerné tri hviezdičky, hoci snímok má na viac. Nakoniec to ale neurobím, minimálne 90% minutáže je totiž vynikajúcich a nebyť tých dvoch vecí, ktoré mi vadili, možno by som sa bol odhodlal k plnému hodnoteniu. Len málo thrillerov ma strhlo tak, ako Identita. [72%]

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Nebudem ich vymenúvať v komentári k tomuto filmu, ale Monštrá vs. Votrelci mi dali takých 10–20 dôvodov, prečo považovať Pixar za neporaziteľnú jedničku na poli animovaných filmov. [46%]

Dirty Sexy Money (2007) (seriál)

Dirty Sexy Money – intelligent and funny. Hoci je to tak trochu telenovela, je veľmi dobre napísaná, výborne zahraná a zábavná inteligentným spôsobom. Každá jedna postava je aspoň sčasti bastard, ale práve to dodáva seriálu punc autentickosti a zžitie sa s postavami je omnoho zaujímavejšie, keď ich svet nie je iba čiernobiely. Scenár síce občas trochu zakopne a pomáha si pri tom prostoduchými zvratmi, ale následné dianie to zakaždým zachráni, takže za žiadne výrazné negatívum to považovať nechcem a nebudem. A prekvapivo mi nevadil ani vyššie spomínaný telenovelový charakter, prejavujúci sa najmä v druhej sérii, ktorá za tou prvou síce trošičku zaostáva, ale nie je ani tak horšia, ako skôr odlišná. Za sklamanie by som ju ale určite neoznačil. Čo ma však trochu sklamalo, bola záverečná časť, ktorá nemala práve najrafinovanejší scenár, ale podarilo sa jej aspoň elegantne uzavrieť niekoľko, dovtedy nezodpovedaných, otázok. Avšak príliš veľa ich zostalo otvorených aj naďalej a mne je veľmi ľúto, že pokračovania tohto skvelého seriálu sa už veľmi pravdepodobne nedočkáme. Veľká škoda.

Nabít a zabít (2006)

Natočené je to skvelo, má to úžasný herecký ansámbel, super hlášky, premyslený príbeh a fajn zvrat (i keď nemôžem povedať, že bol úplne nečakaný), ale akosi ma to nechytilo. Netuším prečo, ale na nadpriemer to jednoducho necítim. Prepáč mi to, Lucy. [69%]

Svěrací kazajka (2005)

Atypický, ale predsa značne hollywoodsky, pohľad na tému cestovania v čase (?), zručne zrežírovaný a veľmi solídne zahraný. Navyše oceňujem aj fakt, že sa tvorcovia neznížili k prostoduchému vysvetľovaniu a nechali priestor divákom, aby si príbeh interpretovali po svojom – preto ten otáznik pri cestovaní v čase. Je celkom možné, že to žiadne sci–fi ani nebolo… [81%]

Intimní tajemství (2007)

Nie som schopný povedať, či tvorcovia mysleli ten film vážne alebo nie, je to totiž veľmi solídne guilty pleasure, ale na druhej strane je tu príliš veľa (nevydarených) pokusov o symboliku, metafory a artový charakter na to, aby sa dalo s určitosťou povedať, že Zubatá vagína sa neberie vážne. Za dva veľmi pekné zábery (jeden je na plagáte) a za dve ešte krajšie oči hlavnej predstaviteľky by som rád pridal tretiu hviezdičku, ale celé je to natoľko hlúpe (i keď zábavné), že zaradenie medzi priemer by bolo nezaslúžené. P.S. lolwut [44%]