• Pohádka

Simpsonovi (1989) (seriál)

Klobouk dolů před tvůrci, kteří si takovou neskutečnou hovadinou dokázali podmanit svět a dokazují to už 25 let. Osobně je jen málo televizní produkce, na kterou jsem tolik alergický jako právě na tento seriál. Upřednostňuju už radši jihoamerické telenovely. Tento humor ve stylu "haha haha, teď Homer řekl něco vtipného, všichni se smějme" mi příjde stejně odporný, plytký a nehumorný, jako v sitcomech Přátelé nebo Jak jsem poznal vaši matku.

Vzhůru do oblak (2009)

Na animované poměry jsem se hrozně dobře bavil. Palec Up.

Blízko od sebe (2013)

Herecká exhibice, ale ne vždy jsou perfektní herecké výkony zárukou zdařilého filmu. Až příliš hořké, beznadějné, ubíjející a nudné. Spíše zklamání.

Vrtěti ženou (2011)

Jak dokážou být Češi vtipní při překladu titulů některých filmů, nad tím mi už několikrát zůstala hlava stát. Jde zcela jistě o zajímavý a zábavný film, ale asi málokdo po tom sáhne víckrát než jednou.

Ostrov (2005)

Tajemství úspěchu tohoto filmu je výborný scénář. Kdyby to ještě režíroval někdo méně dychtivý po akčních napínavých scénách, pak by to mohlo být za pět hvězdiček, ale i tak je to pro mě velmi příjemné překvapení.

Nedotknutelní (2011)

Vtipné a zábavné drama, ale nemám pocit, že by to bylo příliš originální ani jedinečné.

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Zbytečně podhodnocená pohádka. Ano, scénář je prostý a nijak extra duchaplný, ale co už pořád chcete vymýšlet, když všechny pohádky už byly natočené? Kdyby udělali novou verzi Popelky, tak by stejně všichni nadávali, že se Šafránkovou to bylo lepší, ikdyby byl nový film dokonalý. Na této štědrovečerní pohádce je rozhodně vidět, že se jedná o televizní produkci, což například u dva roky staré Micimutr tolik patrné nebylo, ale herecké výkony a komediální situace to zachránily.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Pro tento snímek mám osobně, ani nevím proč, velkou slabost. A to ani jeden z hlavních hrdinů vyloženě nepatří mezi mé oblíbené herce.

Nymfomanka, část I. (2013)

Tento film se prostě povedl. Byl jako bonboniéra. S každým příběhem divák ochutnával jeden bonbon. Ale bonbony jsou teda o poznání zábavnější a chutnější než ty, co měl Forest Gump. Kromě toho film posouvá hranice. Konečně.

Věra 68 (2012)

Olga Sommerová opět nezklamala.