• Pohádka

Rváčův deník (1995)

Leonardo DiCaprio podává slušný výkon, ale jinak tento film nepatří k nejzdařilejším ve svém žánru.

Pokání (2007)

Poměrně silné drama.

Drive (2011)

Neotřelé, originální, impozantní.

Casanova (2005)

Vizuelně atraktivní historická komedie.

Výměna (2008)

Eastwoodovy filmy Million Dollar Baby a Gran Torino patří k nejsilnějším filmům vůbec, takže ve srovnání s nimi Výměna úplně nedosáhla mého očekávání, ale i tak to bylo velmi působivé a slušné drama. S Angelinou Jolie mám osobně problém v tom, že je až příliš krásná na to, aby v roli obyčejné ženy působila věrohodně, byť to vyvažuje skvělým hereckým výkonem.

Mocný vládce Oz (2013)

Krásná velkovýpravná pohádka. Ano, je to tak trochu variace na Burtonovu Alenku v říši divů a to nejen příběhem, ale i produkcí a hudbou. Ano, Alenka byla přece jen trochu lepší, ale i tak je to velmi povedený film a záruka příjemně strávených chvil.

Osvícení (1980)

Dost možná nejlepší psychothriller, dost možná nepřekonatelný.

Terapie láskou (2012)

Velmi zvláštní, excentrický styl humoru, který mně osobně moc nesedí. Ale je pravda, že nejen Jennifer Lawrence, ale i Bradley Cooper předvedli pozoruhodné výkony. Celkově ale velmi přeceněné.

Miláček (2012)

Svět se točí kolem peněz a sexu. Za každého režimu a v každém století. Kdysi krátce po revoluci dávali v noci erotické příběhy z růžové nebo červené knihovny. Tento film mi to hodně připomněl. Ale tam byly aspoň ty erotické scény.

Navždy spolu (2012)

Romantická komedie a drama mají k sobě někdy velmi blízko, ale přece jen je mezi nimi rozdíl, při bližším ohledání až propastný. Obzvlášť pokud jde o drama podle skutečné události.