• Pohádka

Diana (2013)

Naomi Watts sice dokonale nastudovala hlasový projev, vzhledově ale za Dianou poněkud pokulhávala. Když se divák přenese přes tento poměrně zásadní fakt, a že to trvá téměř polovinu filmu, pak je tento snímek zatím nejzdařilejším ze všech, které se zabývaly posledními roky Dianina života.

Frida (2002)

Nádherný film, především po výtvarné stránce.

Večer tříkrálový (1996)

William Shakespeare by si zasloužil pět hvězdiček, Trevor Nunn ale nikoli. Tři jsou až dost.

Hamlet (1990)

Mel Gibson je v podstatě dobrý herec, ale obsadit ho do role mladíka v době, kdy mu bylo bezmála pětatřicet a ve skutečnosti vypadal ještě o patnáct až dvacet let starší, je absolutně nepochopitelné. Tato adaptace Shakespeara je poměrně nudná, ale to Hamlet je ve většině svých podob, včetně té původní.

Sen noci svatojánské (1999)

Sen noci svatojánské považuji spíše za slabší část Shakespearovy tvorby, takže se není co divit, že mě jeho filmové zpracování až tolik nenadchlo jako např. Romeo a Julie nebo Kupec benátský. Pár světlých okamžiků a výborných hereckých výkonů ale snímku nelze upřít. A ty verše jsou prostě dokonalé.

Zase ona! (2010)

Svatba mého nejlepšího přítele 2010? Ani omylem. Jamie Lee Curtis se pro mě tímto filmem definitivně stala synonymem filmového braku.

Smyslná orchidej (1989)

Příběh za moc nestojí, ale své kouzlo tento snímek bezpochyby má. Je to především smyslná a dusná atmosféra Brazilíe, zhýralosti a sexu, která je celým filmem protkaná a krásně z něho vystupuje k divákovi. Výborná a neohleděná Caré Otis, vynikající hudba. Škoda toho divného plytkého scénáře.

Madonna: The MDNA Tour (2013) (koncert)

Nejlepší Madonnino turné! Krásně v něm cituje nejzásadnější okamžiky své kariéry bez toho, aby to působilo jako recyklace. To umí prostě jenom ona. Naprosto odzbrojující je pak její smysl pro humor a způsob, jakým si umí udělat legraci z ostatních, ale především sama ze sebe.

Talisman (2012)

Škoda toho zoufale špatného scénáře. Mohlo to být slušné drama.

Nespoutaný Django (2012)

Tarantino opět nezklamal. Geniální krvavý masakr, který má hloubku, myšlenku a srdce.