• Pohádka

Jak vycvičit draka (2010)

Další povedený a veselý animovaný film. Navíc s originálním tématem. Krásná pohádka pro celou rodinu.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Muzikály mám opravdu moc rád a ikdyž tento byl opravdu hodně originální, líbil se mi. Když člověk přistoupí na Burtnovu hru, ve které jsou ty největší nechutnosti považovány za zcela běžné a normální, pak se i docela dobře baví, ale rozhodně to není pro každého. Helena Bonham Carter byla skvělá. Jediné, co mi příliš nesedělo, byla nevěrohodná barva krve.

Na vlásku (2010)

V oblasti animovaného filmu jde o naprostou špičku. Vtipné, milé, veselé.

Morgiana (1972)

Juraj Herz opět nezklamal. Film obsahuje jeho typické prvky a Iva Janžurová hraje jako o život. Dvě z jejích vůbec nejlepších rolí v jednom filmu. Takové filmy už se v Česku netočí a to je velká škoda.

Sophiina volba (1982)

Jeden z filmů, na které musí být nálada. Bavily mě hlavně scény z války, takže dopracovat se velmi pomalým tempem do poloviny filmu nebylo zrovna jednoduché, ale zachraňovala to alespoň Meryl Streep svým dokonale ovládnutým herectvím. Překvapivé momenty (alespoň pro nečtenáře knižní předlohy, mezi které patřím) pak udělaly z filmu velmi silný a hluboký zážitek.

Betonová zahrada (1993)

Girls can wear jeans and cut their hair short, wear shirts and boots, because it's okay to be a boy. But for a boy to look like a girl is degrading, because you think that being a girl is degrading. But secretly, you'd love to know what it's like.... wouldn't you? What is feels like for a girl... Nezapomenutelný film s vynikajícími herci a neuvěřitelně sugestivní atmosférou.

Misery nechce zemřít (1990)

Velmi dobrý psychothriller. Nejde mi sice do hlavy, jak ho mohla unést při záchraně z auta na zádech, ale jinak to bylo maximálně působivé a strašidelné. Líp natočit to mohl snad jen Kubrick, jehož Shining je v této oblasti přece jen ještě o trochu výš.

Mé soukromé Idaho (1991)

Pokus o umělecké dílo totálně selhal. Začalo to docela nadějně, od poloviny už to bylo sledovatelné čím dál hůř. Především to chtělo lepší scénář.

Sekretářka (2002)

Velmi originální, místy lechtivá, psychologická čuňárna převlečená do divácky přijatelnějšího hávu romantického dramatu. Už jen za tuhle velmi vyzývavou snahu natočit něco takového musím dát čtyři hvězdičky. Divák si ani neuvědomuje kolik jednotlivých žánrů slátaných do sebe vlastně sleduje. Líbí se mi jak do hloubky a přitom nenásilně, řekl bych formanovsky, jsou zachyceny charaktery dvou hlavních protagonistů.

Kramerová versus Kramer (1979)

Silný příběh, silné herecké výkony, silný snímek vyprávěný zajímavým způsobem, navíc s opravdu velmi nečekaným a náhlým, řekl bych až useknutým koncem. Zezačátku jsem se trošku nudil, od chvíle kdy do příběhu znovu vstoupila Joanna to bylo velmi poutavé. Přikloněním se na stranu Kramera zřejmě tvůrci chtěli vyjádřit rovnoprávnost rodičů na své děti. Tedy, že matka by navzdory soudnímu stranění něměla mít jednoznačně přednostní právo na dítě.