• Pohádka

Panna a netvor (1978)

Zajímavý a na české poměry nevídaný historický thriller na motivy známé pohádky. Jednoduše Juraj Herz.

Čertova nevěsta (2011)

Velká výprava, krásné kostýmy, nádherné lokace. Nejlepší pohádka Zdeňka Trošky od roku 1994.

William a Kate (2011) (TV film)

Je jasné, že film je do značné míry zromantizován, ale pro lidi, kteří nehltají bulvár alespoň naznačuje jak se princ William s Kate poznali a jakým způsobem se jejich vztah vyvíjel. A to je to, čeho si na něm cením. Takže jako jakýsi informační zdroj ano, úroveň uměleckého zpracování nemá cenu hodnotit. Ta je v tomto případě vedlejší. A narozdíl od škarohlídů, kterým vadí, že na ně z každých novin, rádia či internetového prohlížeče skáčou tváře Williama a Kate jsem rád, že na mě alespoň jeden den neskáčou ze zmíněných medií vraždy, zemětřesení či teroristické útoky.

Oběti - Přepadení (1999) (epizoda)

Velmi zajímavý pohled především na Ivu Janžurovou. Její herecká poloha posledních let je diametrálně odlišná od její zlaté éry v 70. a 80. letech. A přesto, že mě se mnohem více líbí v komediálních rolích, dramata zvládá také velmi obstojně, čehož je tento televizní film důkazem.

Lakomec (2003) (TV film)

Naprostá lahůdka pro milovníky toho nejlepšího hereckého umění.

Brouk v hlavě (1969) (divadelní záznam)

Verze Zdeňka Zelenky z roku 2002 se mi líbila mnohem víc, a to především díky Dejdarovi a Preissovi. V této inscenaci mě potěšila zejména dámská dvojice Slunéčková, Jirásková.

Poklad na Sovím Hrádku (2004) (TV film)

Zejména díky Simoně Stašové patří tato pohádky mezi ty nejlepší televizní posledních let.