• Pohádka

Brouk v hlavě (2002) (TV film)

Zdeněk Zelenka tyhle televizní inscenace divadelních her prostě umí. Velmi příjemná zábava. Nejvíc se mi líbil Dejdar, ačkoli k mým oblíbeným hercům obvykle nepatří.

Život na zámku (1995) (seriál)

Nejlepší český porevoluční seriál. Poutavé a zajímavé příběhy, které si ovšem zachovávají jednoduchost a tedy jsou uvěřitelné a autentické. Výborné herecké obsazení a dramaturgie. Kateřina Macháčková v nejlepší formě a své nejvýraznější roli.

Jesus Christ Superstar (1973)

Nadčasová hudba, originální pojetí, skvělý Ted Neeley. Ale v divadle je to lepší. Mnohem.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Mia Wasikowska je jako mladší sestra Gwyneth Paltraw. Film je, stejně jako děcka, v pohodě.

Columbo - Sex a ženatý detektiv (1989) (epizoda)

Tahle vražedkyně udělala tolik chyb, že by jí Columbo mohl vraždu dokázat tisícem nejrůznějších způsobů. Ale je to docela zábavná epizoda.

Columbo - Planý poplach (1990) (epizoda)

Trochu mě naštvalo, že Columbo hodinu vyšetřuje vraždu, která se vlastně nestala. O to lepší byl potom závěr.

Columbo - Columbo na univerzitě (1990) (epizoda)

Na tento díl mám obzvlášť štěstí. Narazím na něho snad při každé repríze. Ale je dobrý.

Lepší pozdě nežli později (2003)

Nancy Meyers tyhle filmy prostě umí točit. Je to milé, zábavné a vtipné. A Diane Keaton byla prostě dokonalá.

Králova řeč (2010)

Bezesporu vynikající herecké výkony ve filmu, který se ale zdaleka ne každému musí líbit. Podle mě by tomuto scénáři určitě víc slušelo divadelní jeviště než filmové plátno.