• Pohádka

Úžasňákovi (2004)

Zezačátku jsem si připadal, že sleduju animovaného Jamese Bonda. Každopádně se snímek určtiě povedl, ale kéž by byl o půl hodiny kratší.

Velký Gatsby (2013)

Zobrazit lásku takto sugestivně a okázale, přitom se pohybovat na tenké hranici umění a kýče, přesně na té hranici, která je nejpůsobivější a jediná schůdná, vše vizuálně zobrazit tím nejaktraktivnějším způsobem a hudbu pasovat na jeden z hlavních výprávěcích prostředků, to umí opravdu snad jen Baz Luhrmann. Navíc opravdu výborné obsazení (hlavně DiCaprio a Mulligan) dotváří jednoduše nezapomenutelný a zcela výjimečný filmový zážitek.

Den zrady (2011)

Napínavé, zajímavé, nepředvídatelné.

Disturbia (2007)

Jeden z nejlepších thrillerů posledních let.

Noc na Karlštejně (1973)

Jeden z filmů, na kterém je každý záběr přímo posvátný. Nezměnil bych ani jeden.

Velká ryba (2003)

Film, který Burtonovi nabídnul velký prostor pro jeho nepochybně mimořádnou fantazii. Je to bláznivé, originální a emotivní. Je to prostě klasický Burton, ikdyž s jemnou proměnou a právě ta je na tom velmi pozitivní.

Zelená míle (1999)

Spravedlnost existuje a zároveň je pomíjivá. Jednoduše vynikající.

Tahle země není pro starý (2007)

Poměrně zábavný film a Javier Bardem je jako úchylný psychopat naprosto dokonalý. Zase trochu z jiného soudku. Dobré.

Ples příšer (2001)

Velmi povedené drama s jednou z nejlepších postelových scén, ne-li úplně nejlepší.