• Pohádka

Madonna: Celebration: The Video Collection (2009) (video kompilace)

Důkaz toho, jak závratně dolů směřuje úroveň videoklipů královny popu. Zatímco kdysi byl každý klip propracován do detailu a zaplacen obrovským balíkem peněz, dnes se pořádné video natočí pouze k prvnímu singlu z alba a poté se to vyloženě odflákne. Škoda. Každopádně převážnou většinu obsahu této kompilace tvoří ty výborné klipy, které bezesporu inspirovaly a dodnes inspirují další generace popových zpěvaček. Ty se ale Madonně vyrovnají jen stěží.

Kylie X 2008 (2008) (koncert)

Toto minimalistické jeviště se nakonec překvapivě prokázalo jako velmi svěží a příjemná změna. Kdyby nebylo toho nepovedeného čtyřpísničkového přídavku (nebo při nejhorším kdyby tuto sekci zařadila někde uprostřed koncertu) a show končila s In My Arms, pak by to bylo za pět hvězd.

127 hodin (2010)

Hodně nadhodnocený film. Jeho nekonečný výčet kladů bych omezil na vynikající výkon Jamese Franca a na velmi dobrou kameru.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Krásný výpravný snímek s nádhernou (a výbornou) Julií Roberts. Z filmu nádherně sálá atmosféra každého místa, které Liz na svých cestách navštíví. Neotřelé a příjemně pozitivní.

Nouzový východ (2008)

Hrozná nuda. Jedna hvězdička za DiCapria a druhá za Winslet.

Černá labuť (2010)

Opravdu mrazivý pohled do jedné totálně rozervané duše.

Čokoláda (2000)

Moc se mi líbila Juliette Binoche a již tradičně také Judi Dench. Jde o klasické drama, které díky pomalejšímu spádu trochu nudí a proto je to u mě pouze za tři hvězdy. K lepšímu zážitku by prospěla kratší stopáž a vtipnější scénář. I tak to ale určitě stojí za zhlédnutí.

Varieté (2010)

Jedno z mých největších filmových očekávání roku 2011. Velmi nadějné a pro mě velmi překvapivé herecké obsazení. Nikdy mě nenapadlo, že Aguilera by mohla hrát ve filmu a o Cher jsem si myslel, že s tím dávno skončila. To by ovšem byla škoda, protože přesto, že její tvář je tak umělá, že bych předpokládal, že nebude schopna již nic věrohodně zahrát, její herecký talent z osmdesátých let se s tímto filmem opět vrací. K filmu samotnému: škoda, že jde o tak prostý a mnohokrát otřepaný příběh, který naprosto otrocky kopíruje film Coyote Ugly. Ale teda až neuvěřitelně. Ikdyž ten měl spíše televizní ambice, ale zase lepší hudbu. Tomuto filmu naopak sluší plátno, nýbrž na výpravě se opravdu nešetřilo. Bylo by fajn, kdyby někde existoval takovýhle klub, který krachuje a přitom nabízí nejlepší vokalistku současného showbusinessu a velkovýpravnou produkci, za níž by se nestyděla ani Madonna. Ale rýpavý tón je zapotřebí odložit, neboť jde o muzikál a ten vždy byl a doufám, že i bude, opřen o fantazii, nadsázku a únik z reality. To je zde zachováno, takže jásejme! Největším kladem filmu a objevem posledního desetiletí je pro mě Cam Gigandet. Takové osobní kouzlo jsme ve filmu už dlouho neviděli.

Tři mušketýři: Královniny přívěsky (1961)

Už jsem viděl obrovskou spoustu opravdu špatných filmů o třech mušketýrech, abych si ten nelepší - tedy tento - nechal na konec. Z Dumasovy knižní předlohy je v něm zachováno rozhodně nejvíc. Postava Mylady opravdu odpovídá tomu, jak ji vykreslil Dumas. Každopádně jde bohužel opět o hodně osekaný děj, což jediné mi trochu vadí.

Jako jed (1985)

Nemůžu se zbavit myšlenky na americké filmy na toto téma. Proti nim je tento film opravdu hodně pozadu, nicméně na československé poměry té doby je to docela slušné.