• Pohádka

Moje superbejvalka (2006)

Zajímavá variace na supermana. Chvilkama velmi veselé a zábavné.

Ženy (2008)

Jeden z nejpodceněnějších filmů na csfd. Podle mě jde o naprosto skvělou komedii, s výjimečným scénářem a perfektním nápadem, kdy v celém filmu hrají výhradně a pouze ženy. Je to vtipné. Velmi vtipný je i celý film, obohacený o úžasné výkony, zejména Meg Ryan a Anette Bening. Je jasné, že není v módě říkat, že filmy tohoto typu jsou dobré, za to se filmový fajnšmekr samozřejmě stydí. Ale je fajn si uvědomit, že i tyto filmy existují, jsou jedny z nejoblíbenějších a i mezi nimi existují ty dobré a špatné. A tento patří k těm nejlepším ve své kategorii.

Holka na hlídání (2007)

Docela hezký film se zajímavými prvky. Takový slušný průměr, neurazí ani nenadchne, ale vyloženě špatné to není.

Krásná pokojská (2002)

Zábavný romantický film, brutálně předvídatelný, ale zase skvěle obsazený. Ralph Fiennes definitivně patří k mým oblíbeným hercům a Jennifer Lopez mám vedle Julie Roberts a Sandry Bullock v romantických komediích nejradši.

Vražda na objednávku (1954)

Dovedu si předtavit, že v té době to díky scénáři musela být událost.

Bratři a sestry (2006) (seriál)

Výborný seriál! Zajímavý důkaz, že to jde.

Atentát v Ambassadoru (2006)

Film, vyprávěný až nápadně podobným způsobem, jako o dva roky starší Crash - tedy mnoho příběhů, mnoha lidí ve stejném prostředí vyprávěné trhaně jako seriál, jsem shlédl hned právě po filmu Crash. Takže to zrovna nebylo nejšťastnější. Navíc další společný jmenovatel, který mají tyto dva filmy totožný, je rasismus, jenž oba velmi tvrdě divákovi servírují. Každopádně i tento film na mě nakonec zapůsobil. Je to tam samá herecká hvězda, a nutno poznamenat, že všichni hrají opravdu moc dobře. Hodně se mi líbila mnohdy podceňovaná Sharon Stone.

Crash (2004)

Zajímavě podaný dramatický thriller, chvilkama dává divákovi pocit, že sleduje nějaký seriál, neboť stejně jako v seriálech i zde se střídají jednotlivé a zdánlivě spolu nesouvisející příběhy různých obyvatel Los Angeles. Herecké výkony jsou super a s několika výjimkami neznámí herci působí dost autenticky. Osobně mi trochu lezl na nervy rasismus, na který se zde až přehnaně neustále kladl důraz. Mně, člověku, který nemá sebemenší rasistické předsudky, to připadalo hodně přitažené za vlasy. Režisér a scénarista v tomto ohledu tlačili na pilu víc, než by to chtělo. Ale jinak se mi to líbilo moc.

Anglický pacient (1996)

Prudce charismatický Ralph Fiennes je jedním z hlavních tahounů tohoto filmu. Je to krásný velkovýpravný film, a když mu člověk promine, že občas je tempo vražedně pomalé a chvilkama díky tomu nudí, pak se té plejádě oscarů není co divit. Nutno dodat, že vedle Fiennese zde hráli i ostatní herci moc dobře.

Miloš Forman: Co tě nezabije… (2009)

Podívaná je to velice zajímavá, ale pakliže se odprostím od osoby Miloše Formana a budu posuzovat film z hlediska kvality natočení, pak mi silně připomíná prodlouženou reportáž z pořadu Top Star Magazín. Zkrátka, mohli si s tím pohrát trošku víc a líp.