• Pohádka

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Docela hezká pohádka, ke konci hodně dojemné, ale... Filmy náročné na triky a efekty natočené v 70. a 80.letech byly pro současné jim podobné filmy určitě důležité, ale v dnešní době už to prostě není ono.

Když Harry potkal Sally (1989)

Výborný film s naprosto luxusním scénářem a Meg Ryan, která je prostě kouzelná. Romantická komedie patřící k těm originálním.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Opravdu vynikající a neuvěřitelně zábavný film. Jsou v něm spojeny desítky nejrůznějších žánrů a vteřinu se divák nenudí. Skvělé. Leonardo DiCaprio je jedním z herců, jejichž kvality vidím, ale osobně je moc rád nemám. Tento film a Titanic jsou jediné dva, kde si neumím a ani nechci představit někoho jiného. Na tento film se vždycky rád znovu podívám.

P.S. Miluji Tě (2007)

Butler je skvělý, ale film je dost nudný a hodně hodně dlouhý.

Telefonní budka (2002)

Colin Farrell zahrál skvěle. Je to skvělý námět, zpracování mi přišlo takové televizní. Ale dívat se na to určitě dá.

Letní bouře (2004)

Snímek oslovuje zejména svým krásným zfilmováním. Hudba společně s režií mu dodávají neuvěřitelnou sílu. Přitom to všechno spočívá v jednoduchosti. Režisér odvedl výbornou práci. Krásná kamera, příjemné herecké obsazení.

Spiklenci (1996)

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií.

Ať přiletí čáp, královno! (1988) (TV film)

Stejně jako tuto pohádku, tak i předešlou Co takhle svatba princi drží nad vodou především krásné Zmožkovy písničky. Adamcova nedbalost detailů to ale bohužel zase kazí. Nárožného král mi velmi připomíná Václava Klause, což ještě násobí jeho již tak komický výkon.

Plaváček (1986) (TV film)

Iveta Bartošová a Standa Hložek, no není to úchvatný pár? Ovšem ty kostýmy, ty teda byly...