Mafiánovi (2013)

Príjemná ex-mafiánska rodinka, ktorej členovia každý ovláda nejaké umenie, s ktorým rozhodne vždy zapadne do nového domova. Keď sa to všetko poserie, odhalia a nájdu ich starí známi, stačí ich v rýchlosti vystrieľať a ide sa o dom, mesto, štát, či kontinent ďalej. Nenudil som sa, ani som sa nenadchol, koniec bol dosť rýchlo a príliš jednoznačne odbavený.

Mládeži nepřístupno (2013)

Hlúpo vtipné na klasický americký spôsob. Každý mierne inteligentný človek bez sklonov k úchylne čudným veciam musí okamžite tento film odsúdiť do horúcich pekiel. Tí, čo to dokážu prekusnúť sa môžu aspoň minimálne pobaviť na tom ako si všakovakí herci dokážu zo seba spraviť srandu.

Univerzita pro příšerky (2013)

Dobrý, príjemný na pozretie, ale nie výnimočné. Nečakal som po takej dobe od jednotky žiadne zázraky, takže sklamaný som nebol, ale milo prekvapený tiež nie.

Sviňák (2013)

Veľmi svojské, na normálne pomery a pre normálne povahy asi nič moc. Ja som však bol zaujatý od prvého momentu až do konca. James McAvoy sa v tom Robertsonovom posranom živote dosť vyžíva, tak dúfam, že to len hrá tak vynikajúco.

Plán útěku (2013)

Nenudil som sa, nemal som chuť vypnúť to a starým pánom to stále ide.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Priemerný zástupca podobného žánru. Na to, že mám také filmy veľmi rád tam nie je nič zlé alebo nevydarené (možno na konci nemusela byť hromadná vyvražďovačka), ale ani nič nové a úžasné.

Turbo (2013)

Slabší animák, pekný slimačí nápad aj sen, ale konečný príbeh nie až tak zaujímavý.

Riddick (2013)

Obludy vyliezajúce najskôr za tmy a teraz za dažďa. Ak vymyslia ďalšie a náhodou bude Riddick na blízku, znova si to rád pozriem. Ak viete, čo od neho čakať a radi to uvidíte znova trochu inak, tak niet prečo sa netešiť.

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Dúfam, že takéto filmy podľa knižných predlôh sa prestanú natáčať. Nudné, nezaujímavé, zlé vo všetkom, čo sa len dalo.

U Konce světa (2013)

Prvá polovica absolútne nič, v druhej sa to zlepšilo, ale pár vtipných momentov mi z toho komédiu nespraví.