Vánoční Kameňák (2015) odpad!

Hnůj, bez invence. To byTroška musel dostat **********.

Gepard (1963)

Dávám 4 v zájmu spravedlnosti vůči jiným čtyřkám. Díval jsem se ovšem doma, takže jsem mohl odcházet ke sporáku, kávovaru, zakouřit si na balkon i vypustit vodu. Prostata zatím díky Bohu slouží, takže na toaletu jsem šel spíš proto, že jsem nějakou nudnou pasáž nemohl vydržet. Nedovedu si přestavit, že bych to viděl v bijáku, to bych nedal. Visconti se evidentně svojí exhibicí bavil, ajdea sice dobrá, odsejpalo to ale jako voda v močálu.

Příliš dlouhé zásnuby (2004)

POMO píše: "...sledovanie dejovej linky som vzdal po prvej polhodine...." No jasně, to je celej Japrisot, a tak to má být.

Bazén (1969)

Jo, to byla doba nádhernejch francouzáků. :-)

Ulice (2005) (seriál)

Hodnocení v kategorii odpoledních oddechovek. Dobře obsazovaný.

Druhý tah pěšcem (1984)

S odstupem času se hůř hodnotí z mnoha důvodů. Olmer je persona sui generis a myslím si, že jeho povahu docela tuším, takže i to, o co se pokoušel. Dovedu si představit, že ve své době to mohlo působit, ve srovnání s Kalašovkami etc. docela svěže. Tehdy jsem na to ale nešel (i když bych mohl). Dneska to na mě působí jako parodie na americké seriály z policejního prostředí. Je to šíleně schematické, a to včetně vykreslení důležitých postav. Pokus o světovost zůstal také jen parodií. Nedá se tomu prostě věřit. "Užasně" tvůrci vyřešili tu Bartošovou v Heřmánkově hotelovém pokoji. Chtěli asi (mimo jiné) částečně ukázat (podruhé!) kozy, ale od faktického řešení jak probíhalo detektivovo charakterní vycouvání z celé situace a způsob, jakým ji aparát držel dva dny "nenápadně" v Blavě, dali ruce pryč. Taková scénáristická srabárna. A ty toporný dialogy - ach jo. 25 % za snahu.

Modré stíny (2016) (seriál)

O krapet lepší než atentát. Poslední díl sice "všechno" vyřešil, ale logické vysvětlení nepřinesl. Název zřejmě evokuje neblahý okaz ODS a Langera zvláště. Příště mohou natočit něco o Jirkovi z Ráje, aby si byli qit.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Výborně natočené, kam se hrabe Hřebejk. Omlouvám se, že si přisazuju, ale ten se o poutavou detektivku marně snaží. Tohle je parádně udělaný a má to šťávu i kvůli tomu propojení přes Korejse a Kozáka. Obávám se jen o futuro, protože zajímavejch vražd zase tolik není. Přihazuji na plnou.

Dech (2007)

Při sledování mě napadlo, že od těch Korejců se můžeme nadít čehokoli, ať jsou od tý zpropadený rovnoběžky na jih nebo na sever. Je to nuda se signalizovanou nápovědou, která občas je k nepochopení.