• Pohádka

Bakaláři - Nevěra (1982) (epizoda)

Námět možná sliboval vtipnou zábavu ta se ale díky slabému scénáři, nekonala. Štěpničková a její herectví bylo opravdu už dávno překonané. Jedna hvězdička pouze za milou hudbu, Peška a autenticitu obchodů a ulic z roku 1982. Nad filmovými hvězdami “první republiky” se začlo smrákat: začalo pomalé vymírání jedné herecké generace.

1883 - Toto není vaše nebe (2022) (epizoda)

No a co dál ? Jsme na místě Montana, z původní karavany osadníků nepřežil takřka nikdo. Velmi realistické za chyby se platí a i zbytek osadníků se šeredně přepočítal když si mysleli že již jsou zkušení, ještě že mi k srdci nepřirostli, bylo mi líto jen těch dětí, ani nemohli neboť v seriálu jen vyplňují stafáž hrdinové příběhu jsou již dáni. Jen ti hrstce osadníků kterým nám seriál dovolil bližší seznámení přežil. Chtěl jsme vidět i pozdější lopocení rodiny na svém novém pozemku v  80 letech. 19. Století ale už je konec příběhu, Škoda.

Sedm schodů k moci - Epizoda 8 (2023) (epizoda)

Urychlený konec a zatknutí obou aktérů bylo příliš uspěchané a naivní, zejména jsem nepochopil zřetelně důvod zabásnout nadivoko i pana premiéra, ta divoké vniknutí do bytu bylo zcela mimo mísu a nepůsobilo tak dramaticky jak ve skutečnosti spíše bylo trapné.

1883 - Řeka (2021) (epizoda)

Všechno super až na ty “přistěhovalce” pochybuji že b cikani vyráželi osidlovat Montanu. Celá směs osadníků-pionýrů je velmi pestrá snad etničtí Němci ze sedmihradska včetně ostatních slovanských národů z Balkánu ale budiž já tam nebyl. Každopádně super přechod přes řeku doprovázen klavírním doprovodem je strhujícím uměleckým ztvárněním útrpné cesty za novým domovem. Odpovídá na otázky proč byla Amerika taková jaká je.Přetavení evropani na Američany díky této cestě.

1883 - 1883 (2021) (epizoda)

Ano skvělý začátek, nervozita cesty do neznáma pro celou rodinu jde znát. V hotelu a městě vše je nebezpečné naprostá autenticita. Jasné vysvétlení proč jsou Američané tak návyklí na to že zbraň je jejich přirozenou součástí.

1883 - Útes za námi (2021) (epizoda)

Logické vyústění filmu v úprk osadníků-pionýrů do vzdálené Montany, budiž. Ovšem složení těchto kolonistů ze střední Evropy bylo velmi bych řekl nepravděpodobné a zejměna ty kostýmy. Cikáni společně s Němci a snad Rumuny nebo Jugoslávci všichni oblečeni včetně nemčoura i přistěhovalecké dívky z Čech( skvelý přízvuk americké herčky která má  kořeny z Čech ) nějaké. “ Vlachy ze Sedmihradska“ mohli si najít poradce tedy ten Němec v hadrech někde z Balkánu opravdu nic moc autentického, Češka by měla na hlavě šátek nebo čepec ale ně onuci jak z Afganistánu ale beru ze pro Američnany jsme jeden orientální a balkánský guláš. Jinak super.

Sedm schodů k moci - Epizoda 7 (2023) (epizoda)

Škoda že se blíží konec, jinak Evička není žádná mrcha jen se přizpůsobila a zjistila že plavat mezi žraloky může jen žralok tak se proměnila v žraloka, v posteli předvádí divokou pornoherečku ( doopravdy) a tím si sexem připoutá latentního chlapa který je dlouho jen v obětí v posteli patrně nudné manželky, lehká koŕist jak ukazují dějiny sexu. Anička je tedy v podstatě oportunista tak jako celá poslanecká sněmovna. Nelogické a vyumětelkované je ve scénáři scéna kdy jí její kamarádka opouští tak i bývalí podřízení najednou jsou zásadoví…

Na Hromnice o den více (1993)

Skvělý námět, scénář i režie a samozřejmě herci. Co je naplnění poznání? Dlouhá cesta opakování stejmého dne abychom poznali sami sebe.

Její tělo (2023)

Tohle není dramticky pojajtý film ale spíše časosběrný dokument, těch pár scén s našimi předními pornoherci se do celkového nudného pojetí filmu vůbec nehodilo.

Teorie tygra (2016)

Když pominu utahaný scénář, Bartoška se nedokáže odpoutat od své ženy stále si hraje na nemocného alshaimrem a furt dokola utíká z léčebny, tak mizerná je režie a střih. Na závěr filmu se Chlapák Bartoška vrací z léčebny domů žena ho přivítá jako by se nechumelilo se slovy  : vše bude jako dřív, no a Barták udělá to co měl udělat hned na začátku filmu, tedy zřetelně odejít aniž by si hrál na nemocného. Jeho duševní proměnu jsem ovšem nepostřehl kde nastal ten zlom, kdo ví?