• Pohádka

Memphiská kráska (1990)

Film který jsem viděl hned po natočení, byl jsem ve věku střelců této posádky tj. mladí kluci, velmi se mi film líbil, mentalitou, atmosférou, přesně vystižená nálada v posádkách bombardérů. Dnes po letech, musím říct že film už vnímám jinak. V podstatě válečná agitka a oslava denního bombardování Německa a jiných průmyslových cílů které jsou v takticko-strategickém významu velmi kontroverzní. 8 letecká armáda US. AIR FORCE to sypala na strategické cíle tj. železnice, továrny, dokonce i na přehradu v noci ve dne, vše úspěšně... nicméně k zuřivosti spojenců “skopčáci” toho vyráběli čím dál více, sypání-nesypání v porovnání nákladech na toto bombardování cena převyšovala strategický, nikoliv devastující, význam. Proto i tento film vnímám jako skvěle natočenou podívanou, úžasná kamera, střih i práce architekta, která ovšem glorifikuje a přeceňuje podíl vítězství nad “3 říší.

Breakheartský průsmyk (1975)

Americký western, který je hodnotný svoji autentičností... rekvizity jsou na jedničku, vlak, mosty, zbraně, příroda. Děj je jako dobrá detektivka natahován až do konce. Z dnešního pohledu kapku roztahané, dnes se točí jinou stopáží, nicméně poklona která byla složena i hrou RDR2 kde také hraje svoji roli vylupováni vlaků. Za mě poctivé 3 stars🌟

Smrt černého krále (1971)

Atmosféra 1.republiky dokonale vystižena. Režisér Sequens byl profík, dnes je přehršel kriminálek a všechny postrádají kouzlo, scénář, vtip... jediné co nepostrádají je to že se berou přespříliš vážně. Smrt černého krále je koncert, zejména panu Somrovi ten Karel sedl jak vyšitej, hudba je zde také velká radost prostě Holka ze Záběhlic.

Nevinné lži - Druhý dech (2013) (epizoda)

Pro mě, mrazivě reálný scénář, který Langmajer zahrál levou zadní. Film o spadnutí ze snobského nebe na zem aby díky manželce postavení se na vlastní “byznys nohy” byl svobodně šťastnější než když byl v přepychu. Pro mě bych vyzdvihl Lukáše Vaculíka a Ondřeje Malého které rád vidím v civilních rolích.