• Pohádka

Anička s lískovými oříšky (1993) (TV film)

Nejlepší, byla vnadná Gabriela Filippi stačilo málo a “pohádka” by zklouzla do jiného žánru😃 Ovšem Rybova jako Ovce byl skvělej fór jako z Trháku😂

Vůně vanilky (2001) (TV film)

Jalový příběh bych odpustil ale autentičnost ne, čeští🇨🇿 herci navlečeni do amerických uniforem s britským akcentem, nejdůvěryhodněji autenticky působila Michaela Maurerová, Aleš Háma tomu nasadil korunu. Chce se říct : nahrajte si na Američany. Zde záleží na režisérovi neboť v Limonádovém Joe herci nepůsobili komicky to byly opravdu🇺🇸 američani z Arizony krom Effi a Waldemara to byli mexikani 🇲🇽

Tři životy (2007) (TV film)

Počuvaj, bohovsky pekná,Lucia Bugalová šlápla na chléb, zde zas ukázala zadek a nakráčela do jezera, proměnila se z půvabné blondýnky ve zlou černovlásku tak potud bych dal 5 hvězdiček včetně za pěknou výpravu. Nicméně dál začne záplava mínusů až to skončí na Jedné hvězdičce. Kdyby to bylo romantické drama tak snad, ale pohádka...

Vrásky z lásky (2012)

Když už se to odehrávalo v Jeseníkách tak se to tam mohlo točit, nebo alespoň pár záběrů na krásnou jesenickou krajinu. Jinak nic Brzbohatého strého chlapáka měl využít na jiný žánr Bohdalku to samé.

O dívce, která šlápla na chléb (2007) (TV film)

Co to bylo? Opět pro Stracha charakteristická vážná hudba k této pohádce se skladba ovšem moc nehodí, pojetí kulis něco mezi Oliverem Twistem a Jackem Rozparovačem, postsynchron té slovenky rval uši, myslím technicky to už ji mohl radši nechat mluvit slovensky. Kulisy byly pěkné ale spíš do Stinadel. Vrcholem všeho byla urychlená náprava té lhářky co šlápla na bochník chleba.

Anděl Páně (2005)

Vzhledem k tomu, co se dnes točí za pohádky, je tahle dobra tj. 3 hvězdičky. Klady pohádky, respektive celou pohádku zachraňují Trojan a Dvořák, no dejme tomu i instrumentální hudba a závěrem příroda, no a to je vše. Scénář je katastrofa, pohádkové poučení nikde. Napravil se anděl Trojan nebo hrabě Švehlík? To, že pohádku Strach namíchal nábožensky prosím, na to má jako “rezižér” právo, v ateistických Čechách stejně nikdo nerozumí katechismu, tak proč by čert neasistoval v nebi u nebeské brány a poslouchal místo knížete pekel, pána na nebesích tj. Pánaboha , abatyše si drze poučuje anděla že do ráje patří, Jidáš v nebi si hraje z Ježíškem no proč ne, ale jako pohádka mi to připadne málo pohádkové spíše náboženský příběh ala Umučení sv.Šebestiána od Zdeňka Trošky. Hraběte bych nakopal a tu husu s děvečku s ním, panna klíčnice je v pojetí Stívínové sado-maso domina. Výslech Kajnarové je ala Kladivo na čarodějnice, Pěkné je pojetí domu na nebesích což Strach pro změnu “vyčoroval” z pohádky “Co poudala bába futeř.” Ovšem, Největší tragédie je, že se od té doby natočily ještě horší paskvily tak, že to je stejné jako s primátorem Prahy Hřibem, zaplať pánbůh za Béhma, tak v pohádce zaplať pánbůh za Stracha.

Občan Havel (2007)

Divoké střihy, když se Václav Havel na něco dokazuje co i mě zajímalo přišla odpověď a střih něco jiného. Tuďíž co film vlastně chce říci a ukázat ? Odpověď : to že Václav Havel byl slušný a nemstivý člověk který si samozřejmě zvykl na roli prezidenta republiky, není se, vzhledem k množství pozdějších uchazečů o tento úřad, moc divit. Václav Havel rozebírá rozdíl mezi filosofii ekonomického blahobytu s morálním kvalitami a slušností doby ve které 90’ byly tzv. Blbá nálada. Film bude zrát jak víno a vysvědčení mu vystaví další generace diváků.

Hrdina má strach (1965)

Kvalita od Dietla, kritika byrokratického systému za vlády jedné strany, už tehdy bylo jasné ,že systém nefunguje a v socialistickém hospodářství to bylo extra cítit.Ten krach se dostavil o 25 let později, Není divu že to v 17. Listopadu 89’ soudruzi v Moskvě “odpískali” a předali to tržnímu hospodářství. Dnes je to v době liberální demokracie a tržní ekonomiky také aktuální a scénář se po minimálních úpravách může klíďo-píďo přetočit znovu. Hrušínský byl machr zahrál to bravůrně, zamilovaný chlap před bohyní svého oka je schopen býti Superman a dovolit si říci “byrokratického šimlovi” svůj názor😃.

Korunní princ (2015) (TV film)

Novodobé české pohádky, mám pocit ,že se točí jen aby filmaři měli práci. Za komunistů byly pohádky chudé na výpravu a bohaté na umělecké ztvárnění a vtip, dnes je to přesně naopak. Tato pohádka je přesný důkaz, krásné exteriéry, výprava ale poetika a pohádkové poučení je fuč, toto je historická komedie inspirována Game od Thrones, Pána prstenů nebo co. Škoda Mrkvičku mám rád ale toto... Pohádku zachraňoval Kryštof Hádek. Janák nemá pro pohádky cit ani nechápe co to pohádka v pravém smyslu je a čím se liší od historické balady nebo fresky.

Zvíře (1977)

Bruno Ferary na scénu. Bomba komedie, dabing na 1*, zajímal by mě zda-li by Jan Tříska, tak jako v Muži z Acapulka, nenadaboval J.P. lépe. Ale Simona Stašová skvěle nadabovala tu mužatku kaskadérskou cuchtu. Komedie ala France, nevím jestli by v dnešní době takováto komedie vůbec prošla, přes tu spoustu narážek na zženštilou verzi homosexuality a její zesměšňování, tehdá si tvůrci asi neuvědomovali v jak odvážné to z dnešního pohledu “džendrovému” vyvážení je.