Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Neskutečně nádherně natočené, zanimované i zhudebněné podívání. Výborné obsazení, stejně jako v prvním díle a při prvních tónech hlasu pana Rickmana mi puklo srdce. Nicméně, scénář sám o sobě byl vcelku zklamání, mnoho scén bylo nepotřebných obávám se, že Andrew Scott byl víceméně do počtu. Nicméně úžasný Sacha Baron Cohen. Každopádně 65%

High Rise (2015)

Film má podle mne stejnou chybu jako předloha samotná od J.G. Ballarda. Pokud by High-Rise zůstal krátkou povídkou, poté by to byl vynikající schéma nad absolutním kolapsem společnosti. Nicméně z toho byl román natažený o sto stran, tak jako film o dobou hodinu. Obsazení bylo sice skvělé, ale například Luke Evans mi do role Wildera vůbec neseděl. Celý děj postavený na této předloze zkrátka neměl zcela na čem stavět a scény tak byly prázdné a stejně jako kniha v druhé půli - dosti nudné. Pro mne velké zklamání.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Tak jak mne první film mile překvapil a druhý potěšil, tak mne trojka zklamala a jak sama Jean říká "Trojky jsou nejhorší". Oproti prvnímu překvapení tento film ztratil své kouzlo a šel do řady blockbusterů, které jsou dnes v kině pomalu každý týden. Začátek byl naprosto neskutečně zdlouhavý a scénář byl až na pár chvil velmi nedomyšlený. Stejně tak čtyři následovníci "Mutantského Boha", ačkoliv se o to scénář pokusil, absolutně to nedokázal dotáhnout dokonce, a co nebylo dotažené dokonce byl také Beethoven a jeho ze sedmé allegretto, z toho asi Desplate udělal nový trend. Úžasný Fassbender a McAvoy jako vždy, kterým dobře sekundují také Turner, Hoult a Peters. Pro mne osobně zklamání. 60%

Captain America: Občanská válka (2016)

Je dobře, že se film tolik lišil o komiksu, zejména z pohledu počtu postav, již tak se nedostalo pozornosti všem (zejména Vision byl dost zatažen do pozadí). Celkově však pro mne jedna z nejkvalitnějších Marvelovek, zejména co se týká scénáře. Ten byl v tomto případě na rozdíl od Avengers chytřejší. Největším tahákem filmu je však neuvěřitelná akčnost, která začíná hned s první scénou a neskončí až do té poslední. Snažili se také o nasazení větší reálnosti, ačkoliv jiným způsobem, než jakým to zkouší DC. Pro mne velmi kvalitní tři hodinky. • Vynikající představení jak Spider-Mana (konečně), tak Black Pantera / 85%

Lovec: Zimní válka (2016)

No ten scénář byl neskutečně tragický, prakticky vůbec neudržel moji pozornost. Rušivým elementem byl také pokus o jakýsi skotský přízvuk Hemswortha i Chastain, jak skotský přízvuk miluji nade vše, toto bylo hrozné. Mix australského a skotského přízvuku je šílený. Obsazení bylo sice skvělé a kaskadérské kousky také, to však k dobrému filmu nestačí. Mdlý soundtrack i přístup k režii, ale hlavně hrozný hrozný příběh. 30%

Ruku na to (2015)

Mělo to potenciál, zejména díky Murraymu, Leem Lubany a Arianu Moayedovi, kteří byli opravdu skvělí, ale scénáristé toho prostě nedokázali využít a z filmu je spíše dobře odehraná fraška, a je to škoda.

Zvláštní korespondenti (2016)

Ricky Gervais je jedním z mých nejoblíbenějších komiků a možná jsem proto u tohoto hodnocení tak laxní, ale tenhle film udrží vaši pozornost a je to spíše oddechovka, než komedie. Když už se objeví dobrý vtip, je to takový moment typický Rickymu, jako neprůstřelné kalhoty. Každopádně je to skvěle obsazený malý film, který ukazuje mimo jiné některé všestranné funkce médií a kousek nízkého rozpočtu.

Poldův švagr (2016)

A tak ten příběh, to nemá ani cenu se o něm zmiňovat, záporná postava také zcela o ničem, nicméně člověk se dobře zasměje a je to naprostá od-dechovka, nicméně bez Kevina Harta by to byl naprostý odpad.

Orel Eddie (2016)

Když víte, jak to všechno bylo, jak se co událo a jak to dopadlo a přesto vás film upoutá do sedačky a nejen nadchne, ale i příjemně překvapí, potom víte, že je to povedené dílo. Tento film nemá sice všechny souvislosti správně tak, jak se udály, nicméně u někoho jako je Eddie "Orel" Edwards to snad ani tolik nevadí. Film má nádhernou atmosféru od první do poslední scény a kombinuje jak tento nádherný a nebezpečný sport, tak odhodlanost, vtip a atmosféru. Velmi milý film, který velmi ráda shlédnu ještě jednou. 85% • Matthew Margeson mi zpočátku v soundtracku velmi zněl jako Apollo 13 Jamese Hornera, nicméně velmi milá kombinace score a ost :)

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Jsou tak 3/5 hvězdičky. Na tomto filmu mi nejvíce vadil fakt, že neexistuje žádná pořádná konzistence mezi jednotlivými scénami. Film rozjednal mnoho informací, které se snažil narvat za každou cenu do dlouhého a místy moc tmavého filmu a nakonec z toho bylo vlastně několik sestříhaných trailerů, které byly sice technicky i herecky příjemné, ale příběhem to zkrátka nefungovalo. Příjemné překvapení byl pro mne Affleck, ale i Gal Gadot. Jako milovník Wonder Woman jsem nebyla takto drobnou herečkou nadšená, nicméně bojovala velmi statečně. Obrovským plus byly komiksové souvislosti ve filmu, zejména v Batmanově kostýmu, na který jsem se moc těšila. 65%