• Krátkometrážní

Mechanik zabiják: Vzkříšení (2016)

Obsahuje spoilery: Ze začátku to vypadá na akční pecku, ale není tomu tak. Jason Statham tu je bez emocí, takže se dá říct, že je ve své obvyklé póze. Jessica Alba hraje klasickou pipinu, kterou později čapnou gangsteři. První půl hodinka se věnuje vztahu mezi Statham a Albou, což je nuda. Poté gangsteři unesou pipinu a Statham pro ně pracuje. Pak sledujeme celkem dlouhé scény, kde se moc nemluví a to, až po finální přestřelku. Za těch pár akčních sekvencí a neoriginální scénář jsou 3 hvězdy akorát. P.S: Je to sice dvojka, ale funguje to jako samostatný film. - 50%.

Supergirl - Season 2 (2016) (série)

Obsahuje spoilery: Roztleskávačka Melissa Benoist je zpět a je tu spousta změn. Méně se to odehrává v Catco Worldwide Media, DEO změní kabát a je tu představen mimozemský bar. Celkově se změní prostředí a obmění se herci. Hned v prvních epizodách se konečně ukáže Superman, což potěší. Příběh je rozdělen na 2 poloviny: V 1 polovině bojuje Supergirl proti organizaci Cadmus, která chytá mimozemšťany. No, a ve 2 polovině přímo proti armádě mimozemšťanů, kteří napadnou zemi, aby jí mohli vládnout. Během série si užijeme: Cestování časem, spousta vesmírných lodí, různé rasy mimozemšťanů nebo lesbický vztah. Tato série je lahůdka pro fanoušky sci-fi a fantasy! Obsazení: Opět tu je převaha ženských postav a není tu záporák, ale jsou tu 2 výrazné záporačky. Jinak mně nejvíce zaujal nováček Mon-El, kterého ztvárňuje Chris Wood. Vtipálek, provokatér, sympaťák, který oživil atmosféru seriálu. Triky a efekty jsou tady téměř dokonalé, takže oproti 1 sérii velký posun a to ve všech ohledech. - 80%.

Číslo 5 žije (1986)

"Rozmontovat, mrtvý! Číslo 5 je živý." Pohodová rodinná sci-fi komedie s dobrým scénářem a povedenými triky. Vytknout lze jen slabé herecké obsazení. "Vy jste cholka, že?" - "Ano. Pokud vím, tak ano." Ovšem hlavní hvězda Č5 je vytvořen tak, že ve mně vyvolával pocity, že má skutečně emoce a je opravdu živý. "Číslo pět je hloupé jméno, chtěl bych být Kevin nebo Dave! Johnny Pátý, Johnny Pětník!" Ať je vám 7, 30 nebo 90, v tomhle filmu je něco pro všechny. - 80%.

To (2017)

Obsahuje spoilery: "Vrazil jsi mi, musel jsem kvůli tobě chodit ve sračkách, vzal jsi mě do domu, kde bydlí feťáci...vzal jsi mě do domu, kde bydlí feťáci. A teď? Teď musím zabít tohohle posraného klauna!" Na devadesátkového předchůdce s Timem Currym zapomeňte! Bylo to zase něco úplně jiného, než co jsem doposud viděl. Skupina děti začne během prázdninových her v městečku Derry řešit neustálá zmizení dospělých i dětí. Rasismus, xenofobie, školní šikana, domácí násilí i sexuální zneužívání. Všech těchto témat se film dotýká. Spoustu lekaček které děsí potoky krve, křikem a hrůzou. S postavami nejen, že soucítíte, ale hlavně je chápete a fandíte jim. Bill Skarsgard se role vraždícího klauna Pennywise zhostil na výbornou. Adaptace Kingova románu To je po všech ohledech originální dílo a chytrý horor s vynikajcími efekty. "Pojď za klaunem Eddie! Budeš se zde vznášat. My se zde všichni vznášíme." - 90%.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

"Všichni tady umřete!" Remake kultovního hororu! Některé scény točené přesně podle předlohy z roku 1974. Hercům vévodí krásná Jessica Biel, které to sluší ze zadu i zepředu. Je tam temná atmosféra a hodně nechutáren. No, co dodat? Já myslím, že už asi nic. Mě osobně se film líbil, tak doporučuji. - 70%.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Obsahuje spoilery: "Je jedno, co má pod kapotou! Záleží jen na tom, kdo sedí zrovna za volantem." Vin Diesel zpět své nejslavnější roli. Příběh je o tom, jak Toretto zběhne a celý tým se ho poté snaží dostat. Zní to sice pěkně, ale je tam spousta dialogu, hodně málo rvaček i minimum vtipných momentů. Celé to stojí jen na přepálených automobilových honičkách a emocích, které se snaží scénář vyvolat, leč marně. Plus o tom, že fyzikální zákony v této sérii nefungují, jak by měly, už víme. Charlize Theron v akčních filmech není novinka ( Loupež po italsku, Atomic Blonde: Bez lítosti, Old Guard: Nesmrtelní, Hancock ), ale tady coby záporačka do filmu moc nezapadá. Na pěstní souboj Charlize Theron vs. Vin Diesel či Johnson nebo Statham nedojde. To je škoda, neboť by mě zajímalo kolik vteřin by vydržela. ;) Nejlepší části filmu jsou ty, kde je Dwayne Johnson a Jason Statham. Řeknu ti, hvězdo, že v jiným životě bychom spolu byli obávanej tým. Panuje mezi nimi rivalita a to jejich vzájemné pošťuchování je i zábavné. To je jediné plus tohoto pokračování. Jinak je to o dost slabší než předchozí díly. - 60%.

Dech života (1987)

"Jak říkají Rusové, srdce a žaludek dělají soudruhy." V pořadí 15 bondovka! Moore a Connery šli do důchodu, tak je střídá Timothy Dalton. Dalton je mlaďoch, ale nemá to kouzlo jako předchůdci, avšak špatný není. 007 je tady takový drsňák bez emocí, alspoň tak na mne Dalton působil. Příběhově je to hodně zamotané a jde o špionážní thriller, když to napíšu zjednodušeně. "Dobrý zprávy. Ráno tě nepověsíme. Zastřelíme tě." - "Je to omyl. Nic jsem neukradl." - "To si vykládej Alláhovi, až ho uvidíš." Bondgirl se mi vůbec nelíbila a byla dost otravná. Jinak je to natočené perfektně, ale není se čemu divit, už to přeci jen je 4 Glenova bondovka. Plný počet nemohu dát, kvůli Bondgirl a pomalu se rozvíjejícímu příběhu. - 70%.