Strážci - Watchmen (2009)

Že mne adaptace komiksů přivádí většinou spíše k pláči, tento mne chytil a nepustil. Krom vynikajícího (tj. jemného) humoru - a neustálého filosofování (a relativisování) znovuoživuje nejlepší nahrávky dvacátého století (Dylan, Cohen, Simon & Garfunkel, Wagner, Joplin, Billie Holidaz, P.Glass)...

Slzy slunce (2003)

jedna hvězda za námět...

Fanaticky zamilován (2005)

dva a půl - neurazí - ale ani nepřekvapí (barrymore to ovšem ůžasně sluší..)

Ocelové boty (2006)

Nemohu si pomoci, pět hvězd - i kdyby to mělo být jen za poslední větu... Tajemství sedmého vlákna, proplétající náš svět (i naše životy). Spolu s nádhernými hereckými výkony převrací černou v bílou (a vice versa)!

Poslední Mohykán (1992)

Úžasný soundtrack + zamilovaný film mé matky... Jinak klasický hollywood (tentokráte (zřejmě) v dobrém smyslu)..

The Day of the Triffids (1981) (seriál)

3x 50 minut, viděno v kuse. Včera jsem si (jako velký fanda klasických sci-fi příběhů) přečetl knihu Noc trifidů (navazující příběh od Simona Clarka - http://cs.wikipedia.org/wiki/Noc_trifid%C5%AF) - a tak pokračuji v tématické jízdě. K filmu (seriálu?) - zpracováním celkem věrné leč triky mizerné - možná trifidy neukazovat tak otevřeně (viz Vetřelec I) a zaměřit se spíše na důsledky/následky atp.. Z celého pojetí mi absolutně nejvíc vadila "hudba" - zcela době poplatné, rádoby dramatické, podbarvení zlomových scén mne celou dobu sálo krev. Příjemně široký prostor byl ponechán úvahám i dilematům hlavního hrdiny - autoři se srdnatě ubránili veškerým svodům k předělávce na bezduchý horor či akčnák. *** hvězdy za výkon (nízkorozpočtový), čtvrtá pak za "historičnost".

Ohněm a mečem (1999)

Velkofilm jako vyšitý z osmdesátých let. Sice oceňuji obsenci hollywoodské omáčky (citové i trikové), leč těch 20 let by imho mělo být znát i v něčem více než jen v (technické) kvalitě obrazu. Zřejmě pastva pro konzervativní typy, já si místy dost zoufal (uznávám, že natočit realisticky vyhlížející souboj na koních není zřejmě jednoduché, ale střihová výpomoc byla v mém případě velmi rušivá)... PS: Dabing ruštiny (či čím to mluvili ti kozáci) do polštiny byl taky zajímavá zkušenost.

Alexander Veliký (2004)

Hollywoodský spektákl - aneb dobře se na to kouká, výborně se to poslouchá, ještě lépe zapomíná.

Děti planety Duna (2003) (seriál)

Nic světoborného, leč přesto se na to stále dobře kouká. I opakovaně. Zejména pokud znáte (důvěrněji) předlohu... A pořád minimálně o dva řády lepší než předchozí část z roku 2000.